Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Filharmonia Bałtycka usunie kontrowersyjny wyświetlacz
Filharmonia Bałtycka usunie kontrowersyjny wyświetlacz Po 20 latach ze ściany Filharmonii Bałtyckiej zostanie zdjęty wyświetlacz, na którym instytucja prezentowała m.in. informacje na temat repertuaru. Wstępne prace zaplanowane są na koniec sierpnia, a usunięcie szpetnego wyświetlacza jest wynikiem interpelacji złożonej na ręce marszałka województwa pomorskiego przez radną Sejmiku - Dobrawę Morzyńską.
więcejMotocyklista uderzył w auto na obwodnicy
Motocyklista uderzył w auto na obwodnicy Na obwodnicy doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem motocyklisty, który uderzył w jadący przed nim samochód osobowy. Wyłączone z ruchu są pasy ruchu w zarówno w stronę ul. Morskiej w Gdyni, jak i Gdańska.
więcejSąsiedzi zaskoczeni budową apartamentowca
Sąsiedzi zaskoczeni budową apartamentowca Mieszkańców domu przy ul. Waszyngtona w Gdyni codzienne rano budzi hałas maszyn i robotników pracujących tuż za ich oknami. Od gdyńskich urzędników usłyszeli, że zgodnie z przepisami budowa apartamentowca na ich posesję nie oddziałuje, więc nie musieli być o niej poinformowani.
więcejNapadał na kobiety i zrywał im łańcuszki
Napadał na kobiety i zrywał im łańcuszki Wybierał sobie ofiarę - najczęściej były to starsze kobiety - szedł za nią, po czym w pewnym momencie podbiegał i zrywał jej z szyi złoty łańcuszek. Za kratki trafił 36-latek z Gdańska, który od jakiegoś czasu okradał kobiety na terenie Zaspy i Przymorza.
więcejLotnisko: 2,3 mln pasażerów w pół roku
Lotnisko: 2,3 mln pasażerów w pół roku Już ponad 2,3 mln pasażerów skorzystało w tym roku z usług lotniska w Rębiechowie, czyli o 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Rosną także zyski z działalności portu. Realna staje się szansa przekroczenia granicy 5 mln podróżnych na koniec 2018 roku.
więcejSkontrolowano ścieki z Siarkopolu
Skontrolowano ścieki z Siarkopolu Po ponad miesiącu Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska przedstawił wyniki kontroli ścieków trafiających do Wisły i oczyszczalni dawnego zakładu Siarkopol. Skażenia nie stwierdzono, ale wykazano szereg naruszeń i fatalny stan oczyszczalni. Jeden z gdańskich radnych chce zgłosić sprawę do prokuratury.
więcejBez szans na powrót SKM do Nowego Portu
Bez szans na powrót SKM do Nowego Portu Szanse na reaktywację połączenia SKM do Nowego Portu zmalały praktycznie do zera. Kolejarze w ramach modernizacji torów do portu planują rozbiórkę wszystkich przystanków pasażerskich aż do Zaspy Towarowej . Miasto nie było przeciwne planom PKP PLK, choć wzdłuż torów w Letnicy powstają nowe osiedla mieszkaniowe.
więcejPastelowe. Mieszkania w zielonej okolicy
Pastelowe. Mieszkania w zielonej okolicy Cicha, zielona okolica, świetnie skomunikowana z centrum miasta, to wymarzone miejsce do życia. Dodatkowo, funkcjonalny układ mieszkań, technologie typu eHOME control i nowoczesna architektura. Wszystkie te cechy odnajdziemy w jednej z najnowszych inwestycji Dekpol S.A., realizowanej przy ulicy Pastelowej w Gdańsku .
więcejMuszla koncertowa w Gdyni czeka na remont
Muszla koncertowa w Gdyni czeka na remont - Dlaczego muszla koncertowa na pl. Grunwaldzkim w Gdyni w środku sezonu wygląda tak fatalnie? - pytają mieszkańcy. Urzędnicy przypominają, że jej modernizacją ma zająć się prywatny inwestor, który zapewnia, że w lipcu chce rozpocząć prace.
więcejZapowiedzi głosowe w tramwaju wodnym?
Zapowiedzi głosowe w tramwaju wodnym? Wyprawa do Sobieszewa czy na Westerplatte miejskim tramwajem wodnym to spora atrakcja nie tylko dla turystów, ale też i dla mieszkańców Trójmiasta. Jednak uczestnicy rejsów nie zawsze orientują się, gdzie właściwie są i jakie obiekty mijają po drodze. - Może warto wprowadzić automatyczne zapowiedzi przystanków i podstawowych atrakcji? - zastanawia się pani Anna, nasza czytelniczka. Poniżej publikujemy jej list.
więcej