Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Nowe autobusy z Gdyni do Rewy
Nowe autobusy z Gdyni do Rewy Sześć nowych, przegubowych autobusów kursuje od poniedziałku pomiędzy Gdynią, a malowniczą plażą w Rewie. Więcej miejsca i komfortowe warunki mają być odpowiedzią na brak miejsc parkingowych w Rewie.
więcejPijany kierowca chciał przekupić policjantów
Pijany kierowca chciał przekupić policjantów Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie, gdy policjanci badali go alkomatem podczas kontroli drogowej. Wyciągnął z kieszeni kopertę z plikiem banknotów i próbował im ją wręczyć, gdy odmówili - siłą włożył ją jednemu z policjantów do teczki. Odpowie nie tylko za jazdę po alkoholu, ale i za próbę przekupienia funkcjonariuszy.
więcejLepszy Gdańsk przedstawił program wyborczy
Lepszy Gdańsk przedstawił program wyborczy Wspieranie budowy mieszkań na wynajem, zapewnienie opieki osobom starszym i wykluczonym, projektowanie dzielnic tak, aby zapewniały wszystkie potrzebne do życia funkcje, zintegrowany system transportu publicznego czy wzmocnienie kontroli pracy radnych - ruch społeczny Lepszy Gdańsk zaprezentował właśnie swój program wyborczy, ale nie podał nazwisk kandydatów do Rady Miasta ani do fotela prezydenta Gdańska.
więcejPrzez kilka godzin błąkała się po lesie
Przez kilka godzin błąkała się po lesie 46-letnia kobieta przez kilka godzin nie mogła wydostać się z lasu, w którym znużona ostatecznie zasnęła. Odnaleźli ją dopiero policjanci, którzy wjechali do lasu radiowozem i zaczęli dawać sygnały świetlne i dźwiękowe.
więcejTrudniej kupić papierowy bilet na SKM
Trudniej kupić papierowy bilet na SKM Kurczy się sieć sprzedaży biletów Szybkiej Kolei Miejskiej. W tym roku przestały funkcjonować cztery takie punkty, a wcześniej zdemontowano biletomaty w pociągach. Kolejarze sugerują pasażerom, by korzystali z biletomatów stacjonarnych lub aplikacji na telefonach komórkowych.
więcejGdynia: zniknęły pawilony, będzie skwer?
Gdynia: zniknęły pawilony, będzie skwer? W styczniu zniknął ostatni pawilon handlowy przy skrzyżowaniu ulic Władysława IV i Armii Krajowej w Gdyni. Miasto musiało odzyskać teren sądownie, bo właściciele, mimo wypowiedzenia umów, nie chcieli go opuścić. Miejsce jest zarezerwowane na poszerzenie skrzyżowania, ale niewykluczone, że wcześniej zmieni się w miniskwer.
więcejSpór dewelopera z mieszkańcami o retencję
Spór dewelopera z mieszkańcami o retencję Deweloper Osiedla Południowego przy ulicy Starogardzkiej po kilku latach wzywa właścicieli mieszkań do podpisania aktu udziału w gruncie, na którym znajduje się zbiornik na deszczówkę . Ci są niezadowoleni, bo spodziewali się oczka wodnego i nie chcą utrzymywać obiektu, zbierającego wodę. Osoby, które nie podpiszą aktu, są wzywane do zapłaty rekompensaty w wysokości 10 tysięcy złotych.
więcejDrogowcy: na Smoluchowskiego staną słupki
Drogowcy: na Smoluchowskiego staną słupki Wiosną na ul. Smoluchowskiego w Gdańsku drogowcy zamierzają po raz ostatni w miękki sposób uporządkować kwestię parkujących aut. Jeśli korekta oznakowania nie pomoże, na poboczu pojawią się słupki uniemożliwiające parkowanie. Zdania kierowców w tej kwestii są podzielone.
więcej100 miejsc pracy w gdańskiej firmie
100 miejsc pracy w gdańskiej firmie Doświadczeni i początkujący sprzedawcy, studenci, maturzyści, a także osoby związane z turystyką to kandydaci, których chce zatrudnić duża gdańska firma Wakacje.pl. 100 sprzedawców rozpocznie pracę sezonową i stałą, a ich zadaniem będzie doradztwo i sprzedaż wycieczek zagranicznych. 40 najlepszych pracowników wyjedzie jesienią na darmowe wakacje.
więcejDachowanie na ul. Marynarki Polskiej
Dachowanie na ul. Marynarki Polskiej W niedzielę po godz. 18 na ul. Marynarki Polskiej w Gdańsku dachował samochód. Pojazd marki Seat wypadł z drogi i znalazł się na torach. Kierujący to 36-letni mieszkaniec Gdańska, który nie odniósł żadnych obrażeń. W wydychanym powietrzu miał 1,6 promila alkoholu.
więcej