Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Dachowanie na torowisku i ucieczka kierowcy
Dachowanie na torowisku i ucieczka kierowcy Ok. godz. 10:30 na Podwalu Przedmiejskim miało miejsce dachowanie samochodu marki Peugeot 307. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia.
więcejTrzecia doba awarii przepompowni na Ołowiance
Trzecia doba awarii przepompowni na Ołowiance Trwa trzecia doba awarii przepompowni na Ołowiance. Spółka Energa udostępniła nagranie, w którym pracownik SNG mówi o niedoświadczonej ekipie przepompowni i błędnych informacjach na wskaźnikach pomp.
więcejPrzed sąd za zabójstwo obywatela Ukrainy
Przed sąd za zabójstwo obywatela Ukrainy Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu obywatelowi Ukrainy, który kilkukrotnie ugodził nożem swojego rodaka na Trakcie św. Wojciecha w listopadzie ubiegłego roku. Mężczyzna przyznał się do winy.
więcejInstalacja silnika w przepompowni
Instalacja silnika w przepompowni Dwa zaniki napięcia w sieci miały być przyczyną awarii w przepompowni ścieków na Ołowiance . Dostawca energii zaprzecza, jakoby problem był po jego stronie. Sprawą zajęła się prokuratura. W konsekwencji awarii już blisko dwie doby ścieki z połowy Gdańska trafiają prosto do Motławy.
więcejRozmowy z kandydatami: Paweł Adamowicz
Rozmowy z kandydatami: Paweł Adamowicz Kontynuujemy cykl rozmów z kandydatami na prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu, którzy już oficjalnie zadeklarowali start w jesiennych wyborach samorządowych. Dziś rozmowa z Pawłem Adamowiczem, który będzie się ubiegał o szóstą kadencję w fotelu prezydenta Gdańska. Tydzień temu przedstawiliśmy rozmowę z kandydatem PiS Kacprem Płażyńskim. Za tydzień opublikujemy rozmowę z posłanką Nowoczesnej Ewą Lieder (24 maja), a następnie z kandydatem SLD, byłym rektorem UG Andrzejem Ceynową (30 maja).
więcejOsuwisko w Gdyni zacznie znikać
Osuwisko w Gdyni zacznie znikać Rozpoczęły się długo wyczekiwane prace na ul. Sienkiewicza na Kamiennej Górze. Osuwisko, które z niewyjaśnionych dotąd przyczyn powstało w lutym 2017 roku, zostanie zabezpieczone, skarpa umocniona, nawierzchnia wymieniona, a po zakończeniu prac, planowanym na początek lipca, ulica będzie już tylko jednokierunkowa.
więcejSalut Błyskawicy na pożegnanie Mar. Woj.
Salut Błyskawicy na pożegnanie Mar. Woj. Salut "Błyskawicy", który okręt ma oddać w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, może być salutem pożegnalnym dla Polskiej Marynarki Wojennej.
więcejCo się stało z lisią rodziną z Żabianki?
Co się stało z lisią rodziną z Żabianki? Mieszkańcy bloku na Żabiance zastanawiają się, co się stało z lisią rodziną, która jakiś czas temu zamieszkała pod ich oknami. Dzień po publikacji naszego artykułu na miejscu pojawiła się bowiem koparka, a teren został zasypany. Poprosiliśmy służby miejskie o wyjaśnienia.
więcejKamienie w Motławie mają umocnić dno
Kamienie w Motławie mają umocnić dno Rękaw służący do zsypywania gruzu łączy nabrzeże Motławy na Wyspie Spichrzów z dnem rzeki. Robotnik budowlany wrzuca do niego coś z taczki - taki widok zaniepokoił panią Ewę, która uwieczniła go na filmie. Przedstawiciel dewelopera, który buduje na wyspie kamienice uspokaja, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem, a zsypywanie nie gruzu, lecz kamieni jest związane z budową odpływu kanalizacji.
więcejDąbrowa także z jednokierunkowym ruchem?
Dąbrowa także z jednokierunkowym ruchem? Obiecane przez władze miasta na początku stycznia zmiany w ruchu na Grabówku polegające na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na części ul. Kapitańskiej zostaną zastosowane prawdopodobnie przed wakacjami. Tymczasem są już kolejne propozycje wprowadzenia jednokierunkowych ulic dotyczące Dąbrowy, które będą omawiane z mieszkańcami.
więcej