Trojmiasto.pl: Dom

Trzy nowe budynki i plac powstaną w centrum Gdyni
Trzy nowe budynki i plac powstaną w centrum Gdyni Na początku przyszłego roku rozpocznie się zabudowa skweru między ulicami Władysława IV, Obrońców Wybrzeża i Armii Krajowej w centrum Gdyni. Powstaną tam trzy budynki oraz miejski plac.
więcejBudynki przy Lastadii przed remontem
Budynki przy Lastadii przed remontem W najbliższą sobotę można będzie zwiedzić wnętrza budynku dawnej szkoły oraz sąsiedniej bursy na Targu Maślanym w Gdańsku. To ostatnia szansa przed mającą potrwać dwa lata przebudową tych budynków. W zwiedzaniu będzie mogło wziąć udział ok. 120 osób.
więcejAntresola powiększy twoje mieszkanie
Antresola powiększy twoje mieszkanie Osoby, które myślą o zakupie mieszkania coraz częściej poszukują lokali z antresolami. Dzięki temu rozwiązaniu zyskują większy metraż w dobrej cenie, a przestrzeń jest lepiej doświetlona. Odpowiedzią na ich oczekiwania są mieszkania z antresolą w inwestycji Domy pod Koroną przy ul. Morenowe Wzgórze firmy Allcon.
więcejAranżacje wnętrz. Sypialnia w kawalerce
Aranżacje wnętrz.  Sypialnia w kawalerce Połączenie nowoczesnego wykończenia i wyposażenia z wyrazistym, na przykład przywiezionym z podróży, motywem bywa trudne. Osiągnięcie stylistycznej harmonii nie zawsze jest w takich przypadkach możliwe. Warto postawić wtedy na pojedyncze akcenty, które wyraźnie wskażą wybrany motyw - w tym przypadku wiąże się on z Egiptem. Wszystko to w mieszkaniu o powierzchni 32 m kw., na których dodatkowo wydzielić trzeba sypialnię.
więcejNowy hotel przy plaży w Sopocie
Nowy hotel przy plaży w Sopocie W połowie przyszłego roku ma przyjąć pierwszych gości 5-gwiazdkowy hotel przy ul. Kilińskiego . Obiekt powstaje na byłym terenie wojskowym, w niewielkiej odległości od plaży. Po sąsiedzku Agencja Mienia Wojskowego remontuje także swoje obiekty turystyczne.
więcejZewnętrzny szlaban odcina wjazd na osiedle
Zewnętrzny szlaban odcina wjazd na osiedle Na osiedle Harmonia Oliwska, które powstaje na gruntach kupionych przez Inpro od TVP Gdańsk można dojechać tylko przez teren telewizji. Problem w tym, że na ulicy stoi szlaban i mieszkańcy nie są przepuszczani, a rozmowy w tej sprawie utknęły w martwym punkcie. Deweloper zapowiada, że w przyszłym roku wybuduje odpowiedni dojazd, a na razie daje właścicielom pełnomocnictwo, by mogli dojechać do swoich mieszkań.
więcejMieszkanie od dewelopera. Jak czytać rzut?
Mieszkanie od dewelopera. Jak czytać rzut? Jeśli kupujemy mieszkanie od dewelopera najczęściej nie możemy go zobaczyć, by ocenić przestrzeń, w której będziemy żyć. Wybieramy je bowiem zwykle zanim powstanie budynek i samo mieszkanie. W zorientowaniu się, co właściwie kupujemy, pomaga nam rzut deweloperski. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę w czasie jego analizy.
więcejWięcej terenów stoczniowych pod ochroną
Więcej terenów stoczniowych pod ochroną Tereny postoczniowe znajdujące się na północ od ul. Popiełuszki mają trafić do rejestru zabytków - zdecydowała Pomorska Wojewódzka Konserwator Zabytków. Chodzi m.in. o tereny dawnej stoczni Schichaua.
więcejOceniamy deptak na św. Ducha
Oceniamy  deptak na św. Ducha Po ponad pół roku prac zakończyła się przebudowa ul. Św. Ducha na Głównym Mieście. Wykonano różne nawierzchnie dla pieszych i aut, a na fragmencie ulicy utworzono deptak. Już zapowiedziano, że wiosną poprawione zostanie wypełnienie niezbyt wygodnej kostki kamiennej. Odnowioną ulicę w skali szkolnej oceniamy między 3+ i 4-.
więcejKuchnia marzeń. Jaka powinna być?
Kuchnia marzeń. Jaka powinna być? Aranżacja przestrzeni kuchennej nie należy do najłatwiejszych zadań. Powinniśmy wziąć pod uwagę wiele czynników, które sprawią, że wnętrze będzie zarówno spójne stylistycznie, jak i funkcjonalne. Jak więc urządzić kuchnię marzeń?
więcej