Trojmiasto.pl: Dom

Warsztaty z budowy domu
Warsztaty z budowy domu 9 czerwca 2018 roku w Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się kolejna edycja Akademii Budowy. Jeśli planujesz budowę domu lub jego wykończenie, masz okazję skorzystać z całodniowego szkolenia i indywidualnych konsultacji z architektami, instalatorami i kosztorysantami. Całość kosztuje 25 zł.
więcejAranżacje wnętrz. Jak wydzielić pokój w niewielkim mieszkaniu
Aranżacje wnętrz. Jak wydzielić pokój w niewielkim mieszkaniu Wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia w niewielkim mieszkaniu nie jest łatwe. Pod uwagę brać trzeba kwestię doprowadzenia instalacji, które nie zawsze można przenieść. Z góry trzeba także zaakceptować, że nie będzie rozwiązania idealnego, konieczne będą kompromisy.
więcejPlany kolejnej zabudowy w Orłowie
Plany kolejnej zabudowy w Orłowie Na skrzyżowaniu ulic Wielkopolskiej i Powstania Styczniowego i al. Zwycięstwa ma powstać budynek z usługami medycznymi. Nowa zabudowa wymagała niewielkich zmian w planie miejscowym. Z kolei mieszkańcy pytali przy okazji o plany przebudowy układu drogowego.
więcejPodatek od najmu dla zamieszkujących za granicą
Podatek od najmu dla zamieszkujących za granicą Wielu Polaków pracuje i na stałe mieszka za granicą. W tym czasie wynajmuje swoje nieruchomości w Polsce. W takich sytuacjach należy odprowadzać podatek od najmu do polskiego urzędu skarbowego. Jeśli kwota najmu jest niewielka, opłaca się wybrać opodatkowanie na zasadach ogólnych. Doradca podatkowy wyjaśnia, w jakich przypadkach i dlaczego.
więcejMiejsce spotkań sąsiedzkich na Fikakowie
Miejsce spotkań sąsiedzkich na Fikakowie Mimo że prace przy adaptacji budynku przy ul. Lipowej na Fikakowie będą jeszcze trwały, władze Gdyni nie chcą czekać i w niedzielę oficjalnie otworzą pierwsze w mieście Centrum Sąsiedzkie. Zajęcia wewnątrz będą odbywały się na razie tylko na pierwszym piętrze.
więcejKlienci Forum Gdańsk odeszli z kwitkiem
Klienci Forum Gdańsk odeszli z kwitkiem Wtorkowe informacje o przełożeniu otwarcia Forum Gdańsk nie dotarły do wszystkich. W środowy poranek, przy wejściu do centrum handlowego zgromadzili się mieszkańcy, którzy liczyli na promocje związane z pierwszym dniem działalności nowego centrum.
więcejBabie Doły: poprawi się atrakcyjność plaży
Babie Doły: poprawi się atrakcyjność plaży Ruszyły prace poprawiające dostępność plaży na Babich Dołach dla turystów i mieszkańców. Roboty prowadzi firma MTM, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Ich wartość to blisko 2 mln zł.
więcejWygodny i piękny fotel - jak go wybrać?
Wygodny i piękny fotel - jak go wybrać? Fotel: powinien przyciągać wzrok i podkreślać charakter wnętrza, ale przede wszystkim kojarzy się z relaksem i spokojnym spędzaniem czasu. Jak zatem wybrać najwygodniejszy model? Poniżej garść inspiracji.
więcej100 mln zł na nowy hotel przy ECS
100 mln zł na nowy hotel przy ECS Właściciel hotelu Gryf w Gdańsku szuka inwestorów, którzy pomogliby sfinansować budowę nowego obiektu. Plany ma ambitne, bo w miejscu dawnego szpitala stoczniowego , obok ECS-u, chce postawić 4-gwiazdkowy hotel z blisko 140 pokojami oraz 30 apartamentami. Według szacunków inwestycja może pochłonąć nawet 100 mln zł.
więcejMoment. Nowe osiedle na Ujeścisku
Moment. Nowe osiedle na Ujeścisku 21 maja Robyg uruchamia sprzedaż kolejnej, już dziesiątej inwestycji w Gdańsku. Osiedle powstaje przy ul. Łódzkiej 60. Atrakcyjny projekt i bardzo dobra lokalizacja gwarantują duże zainteresowanie mieszkaniami w tym miejscu. Warto się spieszyć, by właśnie tam zarezerwować wymarzone mieszkanie.
więcej