Trojmiasto.pl: Dom

Kto zadba o krajobraz w Gdyni?
Kto zadba o krajobraz w Gdyni? Uchwała krajobrazowa została przyjęta przez radnych Gdańska, lada moment projekt trafi pod obrady w Sopocie, niewiadomą wciąż pozostaje Gdynia. Urzędnicy odpowiadają, że czekają na wyroki sądów w sprawie zapisów z innych polskich miast. Na razie zachęcają do zmian spółdzielnie i wspólnoty, którym radą i pomocą ma służyć stowarzyszenie Traffic Design.
więcejPiękna i funkcjonalna garderoba
Piękna i funkcjonalna garderoba Garderoba to dla wielu ważna przestrzeń w domu, którą można różnorodnie zaaranżować. Niezależnie od tego, czy wybieramy szafę pełniącą rolę garderoby czy przeznaczamy na nią osobne, specjalne pomieszczenie, powinniśmy zadbać nie tylko o estetykę, ale także o funkcjonalność i trwałość rozwiązań. Możliwości jest wiele, ale która opcja najlepsza?
więcej40-metrowe budynki mogą stanąć na Przymorzu
40-metrowe budynki mogą stanąć na Przymorzu Spółka należąca do NSZZ Solidarność planuje budowę pięciu budynków o wysokości od czterech do 14 kondygnacji przy ul. Czarny Dwór na Przymorzu. W czterech z nich znajdą się mieszkania i lokale usługowe, a w jednym hotel. W tej części Gdańska będzie to pierwsza linia zabudowy od strony morza.
więcejPlany dla Oliwy, Śródmieścia i cmentarza
Plany dla Oliwy, Śródmieścia i cmentarza Do 30 marca można zapoznawać się i zgłaszać swoje poprawki do trzech nowych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dotyczących Głównego Miasta, Oliwy Górnej i cmentarza Łostowickiego.
więcejNowy właściciel Hydrobudowy Gdańsk
Nowy właściciel Hydrobudowy Gdańsk Deweloper Inopa zakupił Hydrobudowę Gdańsk, która od kwietnia 2015 roku znajdowała się w upadłości. Nowy właściciel zapewnia, że będzie kontynuować i rozwijać wieloletnią tradycję nabytego przedsiębiorstwa.
więcejGdynia: zniknęły pawilony, będzie skwer?
Gdynia: zniknęły pawilony, będzie skwer? W styczniu zniknął ostatni pawilon handlowy przy skrzyżowaniu ulic Władysława IV i Armii Krajowej w Gdyni. Miasto musiało odzyskać teren sądownie, bo właściciele, mimo wypowiedzenia umów, nie chcieli go opuścić. Miejsce jest zarezerwowane na poszerzenie skrzyżowania, ale niewykluczone, że wcześniej zmieni się w miniskwer.
więcejAranżacje wnętrz. Sypialnia pod skosami
Aranżacje wnętrz. Sypialnia pod skosami Aranżacja mieszkania dwupoziomowego wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Zwykle musimy uwzględnić skosy i zróżnicowaną wysokość pomieszczeń. Trudno w takich warunkach urządzić choćby sypialnię, zwłaszcza jeśli ma się tam zmieścić komfortowe łóżko.
więcejSpór dewelopera z mieszkańcami o retencję
Spór dewelopera z mieszkańcami o retencję Deweloper Osiedla Południowego przy ulicy Starogardzkiej po kilku latach wzywa właścicieli mieszkań do podpisania aktu udziału w gruncie, na którym znajduje się zbiornik na deszczówkę . Ci są niezadowoleni, bo spodziewali się oczka wodnego i nie chcą utrzymywać obiektu, zbierającego wodę. Osoby, które nie podpiszą aktu, są wzywane do zapłaty rekompensaty w wysokości 10 tysięcy złotych.
więcejZdolność kredytowa. Jak się przygotować?
Zdolność kredytowa. Jak się przygotować? Jeśli chcemy zaciągnąć kredyt na mieszkanie, musimy mieć odpowiednio wysokie dochody oraz udowodnić, że będziemy mogli spłacać raty bez problemów. Dlatego tak ważne jest przygotowanie się do kredytu i wykazanie naszych możliwości finansowych. Dotyczy to szczególnie osób, które prowadzą działalność gospodarczą - pod kątem przyszłego kredytu warto wybrać nawet sposób opodatkowania.
więcejGrabówek: obawy przed nową zabudową
Grabówek: obawy przed nową zabudową Przy ul. Beniowskiego w Gdyni, w miejscu, gdzie stoją 10-piętrowe wieżowce wykorzystywane przez uczelnię jako akademiki , będzie mogło powstać kolejne osiedle z budynkami sięgającymi nawet 80 metrów. - Obawiamy się proponowanych parametrów - mówią mieszkańcy. - Skoro są tam już wysokie budynki, zezwalamy, by nadal była tam wysoka zabudowa - odpowiadają władze miasta.
więcej