Trojmiasto.pl: Motoryzacja

Potrącenie pieszego na osiedlowej drodze
Potrącenie pieszego na osiedlowej drodze W środę wieczorem na ul. Zeusa w Kowalach samochód potrącił pieszego. Z zapisu monitoringu wynika, że mężczyzna nie zachował zasad bezpieczeństwa i wszedł na jezdnię nie upewniając się, czy może to zrobić bezpiecznie.
więcej(Nie)widzialna wysepka na ul. Leszczyńskich
(Nie)widzialna wysepka na ul. Leszczyńskich Od pewnego czasu na środku ul. Leszczyńskich w Gdańsku funkcjonuje wysepka - tzw. azyl dla pieszych. Kierowcy jeżdżą "na pamięć" i zamiast omijać azyl, jadą środkiem i niszczą znaki. GZDiZ błyskawicznie naprawia oznakowanie, ale mieszkańcy proszą o lepsze zabezpieczenie przejścia.
więcejKlasa X, czyli Mercedes wśród pick-upów
Klasa X, czyli Mercedes wśród pick-upów Mercedes-Benz wypełnia rynkową niszę i do swojej oferty pełnej limuzyn, SUV-ów i roadsterów dorzuca... pick-upa klasy premium. Poznajcie absolutną nowość, woła roboczego niemieckiego producenta, gwiazdę wśród pick-upów - Klasę X.
więcejZniknie stacja paliw przy obwodnicy
Zniknie stacja paliw przy obwodnicy Jest w tym miejscu od 13 lat, ale niebawem zniknie z mapy Trójmiasta - mowa o stacji paliw Shell zlokalizowanej przy obwodnicy Trójmiasta na wysokości Złotej Karczmy. Obiekt zostanie zlikwidowany do końca stycznia 2018 roku. Zarządca terenu ogłosił przetarg na dzierżawę działki, jednak nikt do niego nie przystąpił.
więcejParking "całuj i jedź" przy dworcu PKS?
Parking "całuj i jedź" przy dworcu PKS? Kierowcy przywykli do parkingu "całuj i leć" na lotnisku do tego stopnia, że teraz proponują ich budowę na podobnych zasadach w mieście. Jednym z miejsc, gdzie mógłby powstać parking "kiss&ride" jest zatoczka przy dworcu PKS w Gdańsku. Wyeliminowałby on kierowców stawiających tam samochody na cały dzień.
więcejKładka na Zaspie zniknie lub się zmieni
Kładka na Zaspie zniknie lub się zmieni Minusy: jest przaśna, przeskalowana i droga w utrzymaniu. Plusy: zapewnia stosunkowo bezpieczne przejście nad ruchliwą dwupasmową ulicą. Tych pierwszych jest więcej, więc kładka na Zaspie nad skrzyżowaniem al. Rzeczypospolitej i al. Jana Pawła II na pewno się zmieni. Wachlarz pomysłów obejmuje zarówno jej całkowitą rozbiórkę jak i utworzenie na niej miejskiego ogrodu.
więcejCiężarówka uszkodziła wiadukt
Ciężarówka uszkodziła wiadukt Doszło do niebezpiecznej sytuacji w Gdańsku, ciężarówka uderzyła w wiadukt na Armii Krajowej . Policja wstrzymała ruch w stronę ulicy Szczęśliwej. Wiadukt i instalacja elektryczna są uszkodzone.
więcejStacje benzynowe w dawnym Gdańsku
Stacje benzynowe w dawnym Gdańsku Zaczęły pojawiać się krajobrazie miasta w pierwszych latach XX w., ale dopiero w okresie międzywojennym część z nich zaczęła przeobrażać się w ważne punkty na mapie drogowej Gdańska. Te, które przetrwały do dziś, są znakami jednego z ważniejszych w okresie międzywojennym zjawiska: gwałtownego rozwoju motoryzacji.
więcejOrunia i Lipce: plany wiaduktów i tuneli
Orunia i Lipce: plany wiaduktów i tuneli Projektanci przygotowali koncepcję przejazdów bezkolizyjnych nad linią kolejową łączącą Gdańsk z Tczewem w dzielnicach Orunia i Lipce. O propozycjach mieszkańcy będą mogli porozmawiać z ich autorami już 5 grudnia.
więcejPrzejechali mikołaje na motocyklach
Przejechali mikołaje na motocyklach Już po raz 15. kawalkada mikołajów na motocyklach przejechała ulicami Trójmiasta. Pogoda dopisała, a tegoroczny orszak utworzyło blisko 2 tys. motocyklistów odzianych w stroje św. Mikołaja. Dzięki nim udało się uzbierać kwotę 56 tys. zł, która pozwoli ufundować potrzebującym dzieciakom świąteczne paczki i ciepłe posiłki.
więcej