Trojmiasto.pl: Motoryzacja

Zobacz, jak funkcjonariusze kontrolują autobusy wożące dzieci
Zobacz, jak funkcjonariusze kontrolują autobusy wożące dzieci Od 14 maja do 21 czerwca na parkingu P5 przy Stadionie Energa Gdańsk działać będzie stały punkt kontroli autobusów zabierających dzieciaki na wycieczki szkolne. Pojazdy będą sprawdzane przez policjantów i inspektorów transportu drogowego od poniedziałku do piątku w godz. od 6:30 do 10.
więcej17 osób do kontroli opłat za parkowanie
17 osób do kontroli opłat za parkowanie Od 1 lipca kontrolą opłat w Strefie Płatnego Parkowania na terenie całego Gdańska zajmować się będzie łącznie 17 osób. Zdaniem urzędników to wystarczająca liczba pracowników, a dotychczasowy wynik pracy jest dla nich zadowalający. Od firmy, której powierzone zostanie to zadanie, nie wymaga się - wzorem kontrolerów w komunikacji miejskiej - wystawiania minimalnej liczby wezwań do zapłaty.
więcejTrójmiejski pomysł na elektryczne auto
Trójmiejski pomysł na elektryczne auto Pierwszy całkowicie polski projekt elektrycznego samochodu miejskiego przeznaczonego do carsharingu zaprezentowano podczas konferencji INNOeCar w Gdyni. Projekt o nazwie SEVI to auto dwuosobowe o prędkości maksymalnej 80 km/h, którą osiągnąć ma w ok. 9 sekund. To także pojazd wyposażony w wiele nowinek technicznych.
więcejKierowcy lekceważą limity prędkości
Kierowcy lekceważą limity prędkości Instytut Transportu Samochodowego opublikował najnowszy raport, z którego wynika, że ponad 90 proc. kierowców kompletnie bagatelizuje limity prędkości i tuż po minięciu fotoradaru przyspiesza.
więcejOdświeżona Toyota Aygo wkracza do gry
Odświeżona Toyota Aygo wkracza do gry Toyota Aygo to jeden z najpopularniejszych samochodów segmentu A w Polsce i Europie, a zarazem jeden z ważniejszych modeli w gamie japońskiego producenta. Filigranowe auto doczekało się kuracji odmładzającej i niebawem pojawi się w trójmiejskich salonach. Aygo już teraz można zamówić w przedsprzedaży. Miesięczne raty rozpoczynają się od 399 zł.
więcejBędzie węzeł przesiadkowy w Rębiechowie
Będzie węzeł przesiadkowy w Rębiechowie Gdańsk podpisał umowę z wykonawcą na budowę węzła przesiadkowego przy przystanku PKM Gdańsk Rębiechowo. Z nowego obiektu skorzystają głównie dojeżdżający do Trójmiasta. Inwestycja będzie kosztowała 9 mln zł.
więcejW Gdyni rozmowy o elektromobilności
W Gdyni rozmowy o elektromobilności W czwartek, 10 maja, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie się druga konferencja INNOeCAR 2018. W wydarzeniu poświęconym elektromobilności w północnej Polsce może wziąć udział każdy zainteresowany. Wstęp jest bezpłatny. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.
więcejHarley zniknął ze strzeżonej hali garażowej
Harley zniknął ze strzeżonej hali garażowej Zuchwała kradzież Harleya-Davidsona w Brzeźnie. Najprawdopodobniej złodzieje wciągnęli go po rampie do auta dostawczego i nieniepokojeni przez nikogo, w biały dzień wyjechali z garażu podziemnego na strzeżonym osiedlu. - Wytypowałem siedem aut, w których mógł wyjechać mój motocykl, odebrałem też dwa telefony od rzekomego złodzieja, że ma mój motor - mówi pan Arkadiusz, właściciel skradzionego pojazdu.
więcejDrogówka podsumowała majówkę
Drogówka podsumowała majówkę Długi majowy weekend to czas wyjazdów i wypoczynku, ale również większej liczby policyjnych patroli na drogach i wzmożonych kontroli. W tym roku majówka dla drogówki trwała aż dziesięć dni, bo działania prewencyjne rozpoczęły się już 27 kwietnia. Niestety, na pomorskich drogach doszło do kilku tragicznych wypadków.
więcejGdynia: parkingi w centrum dla dostaw
Gdynia: parkingi w centrum dla dostaw 11 miejsc parkingowych wyłącznie dla dostawców pojawi się w ciągu tygodnia w centrum Gdyni. W sumie ma ich być 29. Wszystko po to, by dostawcy nie zastawiali chodników oraz nie utrudniali ruchu.
więcej