Trojmiasto.pl: Nauka

Agresji ze szkół nie wygoni pstryknięcie palcami
Agresji ze szkół nie wygoni pstryknięcie palcami Ciągłe popychanie, bicie, a nawet próba zepchnięcia ze schodów - przez takie sytuacje rodzice 7-letniego Pawła postanowili przenieść syna do innej szkoły. W dotychczasowej ich zdaniem dyrekcja i nauczyciele nie radzili sobie z przeciwdziałaniem coraz częstszej agresji wśród uczniów. Szkoła broni się podkreślając, że w tej sytuacji zrobiono wszystko, ale niektórych procedur nie można ominąć, dlatego na zmiany trzeba czasem poczekać.
więcejKiermasze świąteczne w szkołach
Kiermasze świąteczne w szkołach W okresie przedświątecznym wiele trójmiejskich szkół organizuje kiermasze bożonarodzeniowe. Czy zbiórka pieniędzy to jedyna intencja takich akcji? Czy kiermasze cieszą się dużym zainteresowaniem? Co i za ile można na nich kupić? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań postanowiliśmy poszukać u źródła, odwiedzając kiermasze organizowane przez trzy trójmiejskie szkoły podstawowe: SP nr 21 w Gdyni oraz SP 50 i 58 w Gdańsku.
więcejPG najpopularniejszą uczelnią w Polsce
PG najpopularniejszą uczelnią w Polsce Politechnika Gdańska była podczas tegorocznej rekrutacji na studia najpopularniejszą uczelnią w Polsce. Według rankingu opracowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego o jedno miejsce na gdańskiej uczelni ubiegało się średnio 9,3 osób.
więcejDron-karetka powstaje w Gdyni
Dron-karetka powstaje w Gdyni Ma zrewolucjonizować sposób, w jaki służby będą mogły udzielać pomocy zaginionym i poszkodowanym w wypadkach - naukowcy z Gdyni opracowują specjalnego drona, który będzie pracował jako nowoczesna karetka. Będzie m.in. lokalizował poszkodowanych, a w razie potrzeby podczas poszukiwań na wodzie zrzuci bojkę ratunkową. Prototyp urządzenia ma powstać w pierwszym kwartale 2018 roku.
więcejW tramwaju o AIDS. Studenci będą edukować
W tramwaju o AIDS. Studenci będą edukować Darmowe przejażdżki po Gdańsku specjalnie oznakowanym tramwajem, gry towarzyskie i konkursy, a także zabawa przy dźwiękach muzyki serwowanej przez didżeja to jedne z wielu atrakcji, jakie czekają nas już w najbliższą sobotę 2 grudnia w ramach imprezy - "Tramwaj zwany pożądaniem", przygotowywanej przez studentów medycyny. Tu jednak nie tylko o rozrywkę chodzi, ale też edukację, dlatego podczas przejażdżki wolontariusze przybliżą podróżnym problematykę zdrowia reprodukcyjnego i AIDS.
więcejUG chce budować mieszkania w Oliwie
UG chce budować mieszkania w Oliwie Władze Uniwersytetu Gdańskiego chcą, by na działce u zbiegu Bażyńskiego i Wita Stwosza, na tyłach byłego rektoratu, mógł powstać 40-metrowy budynek usługowo-mieszkalny. By realizacja takiej inwestycji była możliwa, potrzebna jest zmiana miejscowego planu. Pomysł nie podoba się Radzie Dzielnicy Oliwa oraz miejskim radnym z tego okręgu.
więcej"Głuptak" doceniony przez MON
"Głuptak" doceniony przez MON "Głuptak" to zdalnie sterowany pojazd podwodny służący do wykrywania i niszczenia min, stworzyli go naukowcy z Politechniki Gdańskiej. Za to osiągnięcie zespół pod przewodnictwem prof. Lecha Rowińskiego został wyróżniony przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
więcejGdyńskie liceum z francuskim certyfikatem
Gdyńskie liceum z francuskim certyfikatem Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 uzyskał jako piąta szkoła w Polsce prestiżowy certyfikat jakości kształcenia języka francuskiego - LabelFrancEducation. Od blisko 20 lat gdyńska placówka prowadzi zajęcia w klasach dwujęzycznych.
więcejAkademia Morska zostanie uniwersytetem
Akademia Morska zostanie uniwersytetem Akademia Morska w Gdyni zmienia nazwę. Teraz będzie to Uniwersytet Morski. Władze uczelni twierdzą, że podniesie to prestiż uczelni, władze miasta są przekonane, że również Gdynia na tym zyska.
więcejJubileusze na Politechnice Gdańskiej
Jubileusze na Politechnice Gdańskiej 95-, 85-, 60-, 40- i 30-lecie - w tym roku skumulowało się kilka ważnych rocznic, które obchodzą organizacje studenckie na Politechnice Gdańskiej. Świętują m.in. Akademicki Związek Sportowy, Morski czy Parlament Studentów - to właśnie oni tworzą atmosferę i historię uczelni. W środę jubileusze świętowano podczas uroczystego posiedzenia Senatu PG.
więcej