Trojmiasto.pl: Nauka

"Dobry zawód to dobra praca". Sopockie szkoły pomogą w rozwoju
"Dobry zawód to dobra praca". Sopockie szkoły pomogą w rozwoju Dobre przygotowanie do wykonywania zawodu to główny cel szkół branżowych oraz niewątpliwy atut późniejszych absolwentów na rynku pracy - dlatego sopockie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zespół Szkół Handlowych realizują program "Dobra Szkoła = dobry zawód, atrakcyjna praca". Dzięki niemu uczniowie mogą odbywać staże i spotkania u potencjalnych przyszłych pracodawców, a nauczyciele nieustannie podnosić kompetencje m.in. w zakresie doradztwa zawodowego.
więcejJaka szkoła dla małego sportowca?
Jaka szkoła dla małego sportowca? Kiedy sport nie jest już tylko zabawą, a staje się pasją i pomysłem na przyszłość, warto zadbać o odpowiednią edukację. Koszykówka, piłka ręczna, hokej, łyżwiarstwo figurowe, żeglarstwo, wioślarstwo, kajakarstwo, judo, gimnastyka, pływanie czy lekkoatletyka - te i inne dyscypliny sportowe można uprawiać w trójmiejskich szkołach podstawowych z klasami sportowymi. Podpowiadamy, które placówki oferują sportowe profile i ile godzin treningów przewidują.
więcejBezpłatne kursy zawodowe w Gdańsku i Gdyni
Bezpłatne kursy zawodowe w Gdańsku i Gdyni Już po raz kolejny szkoły TEB Edukacja zapraszają do udziału w kursach zawodowych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Warto pospieszyć się z zapisami, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.
więcejSukces ucznia z Gdyni - skonstruował muzyczną cewkę Tesli
Sukces ucznia z Gdyni - skonstruował muzyczną cewkę Tesli Muzyczna cewka Tesli generujące wyładowania elektryczne w takt muzyki - to niezwykłe i widowiskowe urządzenie skonstruował Jan Kisielnicki, uczeń pierwszej klasy z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Jego projekt został doceniony podczas regionalnego Konkursu E(X)PLORY rozegranego w Szczecinie i został zakwalifikowany do finału naukowego konkursu, który odbędzie się pod koniec roku w Gdyni.
więcejRekrutacja do przedszkoli: zasady
Rekrutacja do przedszkoli: zasady Termin rozpoczęcia rekrutacji w trójmiejskich przedszkolach zbliża się nieubłaganie a wraz z nim pojawia się coraz więcej pytań, wątpliwości i stresu - szczególnie w przypadku rodziców, którzy pierwszy raz biorą w niej udział. Przypominamy, jakie należy przygotować dokumenty, jakie kryteria są decydujące przy ostatecznej decyzji o dostaniu się dziecka do wybranej placówki i co zrobić, jeśli jednak nie uda się za pierwszym razem.
więcejProgramowanie: zabawa, która uczy myślenia
Programowanie: zabawa, która uczy myślenia Komputery, tablety, smarfony - to nieodłączny element współczesnego dziecka, nie muszą jednak służyć tylko do gier czy oglądania filmów, ale również do programowania. Ta umiejętność staje się coraz bardziej przydatna - uczy logicznego i kreatywnego myślenia czy konsekwentnego dążenia do celu. Żeby każde dziecko miało szansę spróbować swoich sił przygoda z programowaniem powinna zaczynać się w szkole i właśnie do nauczycieli, szkół czy bibliotek skierowany jest bezpłatny ogólnopolski program "Uczymy Dzieci Programować".
więcej11-latek promuje budżet obywatelski
11-latek promuje budżet obywatelski 11-letni Stanisław, uczeń Szkoły Podstawowej nr 31 w Gdyni, doprowadził do prawdopodobnie pierwszych prawyborów w historii budżetu obywatelskiego w mieście. Udział w nich wzięło ponad 420 dzieci. Najmłodsi sami wybrali projekt, który teraz zweryfikują urzędnicy.
więcejStworzyli aplikację dla ratowników PCK
Stworzyli aplikację dla ratowników PCK Ma usprawnić pracę w ratownictwie medycznym zastępując papierową biurokrację - mobilna aplikacja stworzona przez studentów Politechniki Gdańskiej miałaby wesprzeć Grupy Ratownictwa Specjalnego Polskiego Czerwonego Krzyża. Projekt studentów okazał się najlepszy spośród niemal stu zgłoszonych prac.
więcejProblemy z dojazdem do szkół w Osowej
Problemy z dojazdem do szkół w Osowej Uczniowie z Osowej mają problemy z dojazdem komunikacją miejską do szkół w dzielnicy. Powód? Niewielkie busy są rano przepełnione. ZTM rozważa puszczenie tam większych pojazdów, ale problemem są wąskie drogi.
więcejTrzy migawki z rekrutacji do przedszkoli
Trzy migawki z rekrutacji do przedszkoli Mówi się, że "co kraj to obyczaj", a co przedszkole to... Na właśnie, okazuje się, że błaha z pozoru czynność, jaką jest rekrutacja do przedszkola, może być źródłem ciekawych obserwacji - szczególnie o relacjach międzyludzkich i podejściu do swoich zawodowych obowiązków.
więcej