Trojmiasto.pl: Rozrywka

Tajemnice gdańskich uliczek
Tajemnice gdańskich uliczek "Tajemnice gdańskich uliczek" to trzecia część z serii "Gdańskie Miniatury". Autorem książki jest Klaudiusz Grabowski, historyk sztuki. Tym razem skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży, jednak starsi czytelnicy również znajdą w niej coś dla siebie. Publikacja zawiera dziewięć tras z mapkami, zdjęciami, scenariuszami spacerów i quizami. Możemy bezpłatnie odebrać ją w Instytucie Kultury Miejskiej.
więcejŚwiąteczny koncert w Filharmonii
Świąteczny koncert w Filharmonii Nie ma lepszego sposobu na wprawienie się w świąteczny nastrój niż bożonarodzeniowe koncerty. Jeden z nich odbył się w czwartkowy wieczór w Filharmonii Bałtyckiej. Polskie kolędy oraz najpopularniejsze anglojęzyczne świąteczne przeboje wykonali Małgorzata Walewska oraz Gary Guthman Jazz Quartet.
więcejWidzieliśmy "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"
Widzieliśmy "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" Rozbudzona przed dwoma laty moc nabrała już wyraźnego kształtu, a Rian Johnson umiejętnie spożytkował ją przede wszystkim na stworzenie kapitalnego wizualnie widowiska. "Ostatni Jedi" bezbłędnie godzi klasyczną poezję sagi z postępową fabułą, choć i tym razem twórcom zabrakło odwagi do rozbicia asekuranckich barier. Ósmy epizod, chociaż o spektakularnym przełomie mowy być nie może, to wciąż fascynująca wyprawa w odległą, ale paradoksalnie jakże nam już bliską, galaktykę.
więcejPlanuj tydzień: nie tylko świąteczne atrakcje
Planuj tydzień: nie tylko świąteczne atrakcje Ostatni tydzień przed Świętami to czas bożonarodzeniowych koncertów, spotkań i kiermaszów. W nadchodzącym tygodniu na pewno ich nie zabraknie, jednak czeka nas też sporo innych atrakcji. Planszówkowicze zagrają w szczytnym celu, miłośnicy zdrowego stylu życia spotkają się w Ergo Arenie, a fani T.Love wezmą udział w pożegnalnym koncercie zespołu.
więcejPiotr Metz i Anna Gacek o Patti Smith
Piotr Metz i Anna Gacek o Patti Smith Ciekawa dyskusja, znani goście i film, który każdy fan muzyki rockowej powinien zobaczyć. Tak było w środę wieczorem w Instytucie Kultury Miejskiej podczas spotkania z cyklu artBiografie z udziałem Piotra Metza i Anny Gacek - dziennikarzy radiowej Trójki.
więcejGdańszczanie stworzyli grę mobilną
Gdańszczanie stworzyli grę mobilną "Opowiedz swoją historię" - zachęcają gdańszczanie Jakub Sampławski, Cezary Adamowicz i Michał Rogowski, twórcy gry Tello. Jest to aplikacja na smartfony, polegająca na wymyślaniu spontanicznych historii do losowo wybranych animacji. Efektem finalnym jest film, którym gracze mogą podzielić się ze światem.
więcejNajwiększe koncerty 2018 r. w Trójmieście
Największe koncerty 2018 r. w Trójmieście Bilet na duży koncert to świetny pomysł na prezent dla każdego fana muzyki. Zobacz przegląd największych koncertów 2018 roku w Trójmieście.
więcejTo były ostatnie Doki. Poznaj zwycięzców
To były ostatnie Doki. Poznaj zwycięzców W sobotni wieczór w klubie B90 podczas finałowej "antygali" wręczono Doki, czyli nagrody przyznawane za dokonania w muzyce alternatywnej na Pomorzu w 2017 roku. Wieczór uświetnił występ specjalnego projektu muzycznego pod wodzą Michała "Gorana" Miegonia. W niedzielę pomysłodawca nagród, Arkadiusz Hronowski poinformował, że była to ostatnia edycja Doków.
więcej14-godzinna impreza trance w Ergo Arenie
14-godzinna impreza trance w Ergo Arenie Zaledwie kilka godzin temu zakończył się najdłuższy, bo 14-godzinny maraton muzyki trance w Polsce w tym roku - Trance Xplosion Reborn. Ponad 6 tys. miłośników tego rodzaju muzyki może wreszcie odetchnąć.
więcejRecenzje nowych płyt z Trójmiasta
Recenzje nowych płyt z Trójmiasta Dwa albumy z muzyką elektroniczną, jeden z rockiem wprost z lat 70. i alternatywa dla kolęd - to już ostatnie recenzje trójmiejskich albumów w tym roku, ale nie ostatnie tegoroczne płyty, które pojawią się w niniejszym cyklu.
więcej