Trojmiasto.pl: Rozrywka

Globaltica 2018 ogłasza artystów i ceny biletów
Globaltica 2018 ogłasza artystów i ceny biletów Nowości z festiwalu Globaltica. W tym roku na imprezie w Kolibkach zagra jedenastu artystów, pojawi się dodatkowa scena w namiocie oraz nowa przestrzeń dla dzieci. Organizatorzy planują również więcej seansów filmów dokumentalnych.
więcejLas, mandale i rzeźbienie w glinie
Las, mandale i rzeźbienie w glinie Wielkie, szamańskie obrazy na sklejkach, tysiące kropek i kresek w mandalach, łapacze snów, tatuowanie, stolarska obróbka drewna, makramy, trawienie w metalu, linoryt i najważniejsze, czyli ceramika. Co łączy te pozornie różne dziedziny? Jedna osoba, która - jak sama mówi - korzysta z pomysłów podrzucanych jej przez świat. Ewelina Kośnik, znana jako Kiwi, opowiada o tym, jaką drogę musi przejść błoto, żeby stać się kubkiem i co znaleźć można w lesie.
więcejKoncertowa lekcja WOS-u od Lao Che
Koncertowa lekcja WOS-u od Lao Che Prawie dwugodzinną, pełną muzycznego eklektyzmu koncertową ucztę zafundowała fanom grupa Lao Che, która w niedzielę wieczorem wystąpiła w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.
więcejSound'n'Grace wystąpiło w Pokładzie
Sound Na scenie: dwunastu wokalistów i czteroosobowy zespół, pod sceną: setki rozśpiewanych i rozkołysanych fanów oraz wielki ładunek radości i pozytywnej energii. Tak w skrócie można opisać niedzielny koncert w gdyńskim Pokładzie.
więcejKolosy 2018. Lista laureatów
Kolosy 2018. Lista laureatów Tysiące miłośników podróży, jak co roku, przez trzy dni okupowało Gdynia Arenę gdzie tym razem odbywały się jubileuszowe, bo 20. Kolosy. Za wyczyn roku uznano trzecie już samotne przepłynięcie Aleksandra Doby kajakiem przez Atlantyk, wyróżniono także samotne przejścia zimowego szlaku Yukon Trail przez Michała Kiebasińskiego, szlaku Pacific Crest Trail przez Kamilę Kielar oraz przepłynięcie Atlantyku przez Romualda Koperskiego. Superkolos trafił do himalaistki Anny Czerwińskiej.
więcejSzlamfest 2: zła popkultura wróciła do B90
Szlamfest 2: zła popkultura wróciła do B90 Rok temu, podczas pierwszej edycji festiwalu kultury śmieciowej Szlamfest, w B90 były gry retro, komiksy, wrestling, koncerty, panele dyskusyjne i kino klasy B. W tym roku było - a jakże - jeszcze lepiej. Druga odsłona imprezy cieszyła się dużo większym zainteresowaniem niż ubiegłoroczna, zwłaszcza że program został wzbogacony o m.in. galę Złote Kurczaki, czyli nagrodę dla niezależnych polskich twórców komiksowych.
więcejKarolak i przyjaciele. Jazz w Starym Maneżu
Karolak i przyjaciele. Jazz w Starym Maneżu To była muzyczna uczta. Wojciech Karolak zaprezentował się w trzech projektach w trakcie jednego wieczoru, a na scenie towarzyszyła mu śmietanka polskich jazzmanów. Wypełniony do ostatniego miejsca Stary Maneż był świadkiem wyjątkowego wydarzenia.
więcejThomas Anders i C. C. Catch w Ergo Arenie
Thomas Anders i C. C. Catch w Ergo Arenie Sobotnie koncerty Thomasa Andersa i C. C. Catch w Ergo Arenie były nie tylko świetną okazją do zabawy przy nieśmiertelnych przebojach lat 80., ale i okazją, aby przyjrzeć się, jak swój dawny potencjał ówczesne gwiazdy wykorzystują współcześnie.
więcejKacper Dykban: obiecujący model i aktor
Kacper Dykban: obiecujący model i aktor Ma zaledwie 19 lat, a brał już udział w największych pokazach - między innymi podczas Tygodnia Mody w Hongkongu. Model, student aktorstwa i bardzo ciekawy świata młody człowiek - taki jest Kacper Dykban. Urodził się w Gdańsku, w którym mieszkał przez 18 lat. W rozmowie opowiada o pracy modela, pobycie w Azji i pasji do aktorstwa.
więcejPowtórka z (błahej) rozrywki. Recenzja filmu "Kobieta sukcesu"
Powtórka z (błahej) rozrywki. Recenzja filmu "Kobieta sukcesu" Podczas seansu najnowszego filmu Roberta Wichrowskiego tytułowym sukcesem wydaje się być dotrwanie do napisów końcowych bez nadprogramowej drzemki. Ciężko bowiem odeprzeć znużenie na widok tych samych schematów, postaci, wątków i ogółem rzecz biorąc wad, jakie wciąż niezmiennie trawią polską komedię romantyczną. "Kobieta sukcesu" to przykład filmowego lenistwa, bo nikt z twórców ani obsady nie sili się choć na odrobinę pomysłowości i zaangażowania.
więcej