Trojmiasto.pl: Rozrywka

Studenci rozwiązywali zagadki na terenie Uniwersytetu Gdańskiego
Studenci rozwiązywali zagadki na terenie Uniwersytetu Gdańskiego "Poszukiwacze zaginionej auli" - tak nazywała się gra terenowa zorganizowana przez studenckie radio Mors na Uniwersytecie Gdańskim. Wydarzenie było rozgrzewką przed Juwenaliami, a udział w nim wzięło ponad 70 studentów z różnych szkół wyższych.
więcejSolowe początki. Recenzja "Han Solo"
Solowe początki. Recenzja "Han Solo" Najsłynniejszy przemytnik Galaktyki doczekał się solowego projektu, który całkiem zgrabnie odzwierciedlił charakter uwielbianej przez widzów postaci. To lekko łobuzerska, niezwykle dynamiczna i nasączona nonszalanckim humorem produkcja gwarantująca nieskrępowany relaks oraz rozrywkę w najczystszej postaci. "Han Solo" nawet na pokładzie Sokoła Millenium nie ma jednak szans wzbić się na pułap dotychczasowych epizodów słynnej sagi.
więcejCzy stand-up jest dla kobiet?
Czy stand-up jest dla kobiet? "Wyjście na scenę wymaga przełamania się, obnażenia swoich uczuć i kompleksów" przyznaje Wiolka Walaszczyk, stand-uperka, improwizatorka i prawdziwy wulkan energii. W rozmowie z nami opowiada o tym, co dało jej dzieciństwo na Zaspie, jaki powinien być dobry stand-up i dlaczego kobiety nie garną się do rozśmieszania na scenie.
więcejPlanuj tydzień: moc wydarzeń w plenerze
Planuj tydzień: moc wydarzeń w plenerze Ostatni weekend maja zapowiada się bardzo intensywnie. Nie zabraknie wydarzeń i koncertów plenerowych, nie tylko dla studentów. W sobotę wypada Dzień Matki - może warto wspólnie wyjść na miasto?
więcejLekcja historii w bokserskim ringu
Lekcja historii w bokserskim ringu Więzień z Auschwitz i obozowy kapo zmierzą się na ringu bokserskim podczas inscenizacji, która w sobotę wieczorem odbędzie się w klubie bokserskim Ring3City na terenie dawnej stoczni. To jedno z wydarzeń imprezy przypominającej postać przedwojennego wicemistrza Polski w boksie Tadeusza Pietrzykowskiego, którą organizuje Muzeum II Wojny Światowej.
więcejŁYKO: Czujemy wielką satysfakcję
ŁYKO: Czujemy wielką satysfakcję Są takie zespoły, które nie kombinują i nie szukają wydumanych słów, by powiedzieć to, co chcą. Jednym z nich jest Łyko, które mimo tego, że już trochę czasu istnieje, a jego członkowie od lat tworzą muzykę, dopiero teraz szykuje się do wydania debiutanckiego albumu.
więcejStudenci przejdą przez centrum Gdańska
Studenci przejdą przez centrum Gdańska Wielki Przemarsz Studentów to juwenaliowa tradycja, która po latach wraca do Trójmiasta. Pochód oraz symboliczne przekazanie studentom kluczy do miasta odbędzie się w piątek o godz. 15:30. Studenci przemaszerują z Targu Węglowego na plac Zebrań Ludowych. Spodziewane są duże utrudnienia w ruchu.
więcejGusGus na wyprzedanym koncercie w B90
GusGus na wyprzedanym koncercie w B90 GusGus to tylko jeden człowiek stojący przed laptopem i mikserem oraz drugi stojący przed mikrofonem, a jednak suma tych dwóch składników jest bez porównania ciekawsza, niż mogłoby to wyglądać. Dowodem jest półtora tysiąca rozradowanych fanów w gdańskim B90, którym nie były straszne ani późna godzina rozpoczęcia koncertu, ani data przypadająca na początek tygodnia oraz widmo walki o przetrwanie w pracy następnego dnia.
więcejSzkoła muzyczna - ile kosztuje i jak się dostać?
Szkoła muzyczna - ile kosztuje i jak się dostać? Jedni od miesięcy przygotowywali się do egzaminów wstępnych, które w części szkół rozpoczęły się już w połowie maja. Inni ze złożeniem podania nadal się wahają, choć o nauce gry na wymarzonym instrumencie marzą od dawna. W trójmiejskich szkołach muzycznych trwa rekrutacja. My sprawdzamy, jak przebiega nauka w placówkach publicznych, czy naprawdę jest całkowicie bezpłatna i na naukę jakich przedmiotów, oprócz gry na wymarzonym instrumencie, muszą nastawić się przyszli wirtuozi.
więcejW weekend odbyły się wyścigi dronów
W weekend odbyły się wyścigi dronów Na gdyńskim Narodowym Stadionie Rugby odbyły się wyścigi dronów rozegrane w randze Pucharu Świata, Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski. W zawodach wystartowało blisko 80 zawodników. W klasyfikacji końcowej najlepsi okazali się Polacy - Maciej Poschwald oraz Robert Miroszewski.
więcej