Trojmiasto.pl: Kultura

Dorota Masłowska w Bibliotece z Pasją
Dorota Masłowska w Bibliotece z Pasją "Pierwsze czytanie" to seria spotkań autorskich w gdyńskiej Bibliotece z Pasją, podczas której pisarze, oprócz zwyczajowej rozmowy z prowadzącym i odpowiadania na pytania publiczności, prezentują też fragmenty swoich niepublikowanych tekstów. Po Jakubie Żulczyku, Jakubie Małeckim i Joannie Bator przyszedł czas na Dorotę Masłowską, która w czwartkowy wieczór spotkała się z fanami swojej twórczości. Kolejne spotkanie z pisarką już w piątek 2 marca w Bibliotece Manhattan.
więcejO "Bella Figura" Teatru Wybrzeże
O "Bella Figura" Teatru Wybrzeże Reżyser spektaklu "Bella Figura", Grzegorz Wiśniewski, zaprasza (dorosłych) widzów na 100-minutową sesję brutalnego, bezkompromisowego zderzenia ze sobą piątki desperatów, którzy kompulsywnie wręcz łakną bliskości, uwagi i miłości. Szkoda, że najważniejszą myśl - brak miłości to główna przyczyna otaczającego nas zła - wykłada w dość naiwny, pełen irytujących oczywistości sposób.
więcejMarzec melomana: powitanie wiosny
Marzec melomana: powitanie wiosny Choć muzyka wielkopostna, szczególnie ta wykonywana podczas festiwalu Actus Humanus czy w Wielki Piątek w Muzeum Narodowym, w dużej mierze wypełni marcowy kalendarz koncertowy, to jednak go nie zdominuje. Przed nami również przeboje musicalowe i operetkowe w wykonaniu 10-osobowego zespołu tenorów, muzyczne powitanie wiosny z zespołem Zagan Acoustic oraz kolejna odsłona Gdańskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego.
więcejLiczył na wygraną czy wiedział, że wygra?
Liczył na wygraną czy wiedział, że wygra? Centrum Hewelianum ma nowego dyrektora. Został nim Paweł Golak, wcześniej pracownik ECS-u. Choć teoretycznie konkurs na to stanowisko trwał do końca lutego, to już w styczniu cieszył się nieoficjalnie na objęcie nowego stanowiska. O sprawie 28 stycznia poinformował nas czytelnik. Fragmenty jego listu zdecydowaliśmy się opublikować.
więcejSzlakiem trójmiejskich skamieniałości
Szlakiem trójmiejskich skamieniałości Jeśli wydaje ci się, że o trójmiejskich zabytkach wiesz wszystko, żaden z nich nie kryje przed tobą tajemnic i znasz na pamięć każdy ich detal, to zapewne jesteś w błędzie. Jest coś, co zapewne zainteresuje wielu poszukiwaczy i odkrywców, turystów, ale i mieszkańców - szlak trójmiejskich skamieniałości.
więcejSpektakle gościnne na wiosnę
Spektakle gościnne na wiosnę Przed nami miesiące obfitujące w wydarzenia teatralne. Zarówno w marcu, jak i w kwietniu będzie w czym wybierać. Przyglądamy się spektaklom gościnnym, które odwiedzą w tym czasie Trójmiasto.
więcejRodzeństwo o współczesnych kobietach
Rodzeństwo o współczesnych kobietach Rodzeństwo z Gdańska, Marta i Maciek Knaś, to dwoje młodych ludzi z artystycznym zacięciem. Razem stworzyli publikację zatytułowaną "Krótkie historie. Dziewczęce smutki", która jest zbiorem dziesięciu wywiadów z kobietami. Opowiada o wrażliwości, feminizmie, współczesnym rozumieniu kobiecości i o tym, co zrobić, żeby wyzwolić się ze stereotypów. Zdjęcia bohaterek, wykonane przez Maćka, są częścią projektu i zostaną pokazane na wystawie w Sztuce Wyboru 3 marca.
więcejMazowsze wystąpi w Ergo Arenie
Mazowsze wystąpi w Ergo Arenie Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" - jeden z największych na świecie zespołów artystycznych - po raz kolejny wystąpi w Trójmieście. Już 3 czerwca zaprezentuje w Ergo Arenie specjalny program zatytułowany Mazowsze Niepodległej, w którym znajdą się zarówno utwory patriotyczne nawiązujące do historycznych wydarzeń z 1918 roku, jak i najsłynniejsze przeboje z bogatego repertuaru zespołu.
więcejWarcisław Kunc odchodzi z Opery Bałtyckiej
Warcisław Kunc odchodzi z Opery Bałtyckiej Dyrektor Warcisław Kunc odejdzie z Opery Bałtyckiej wraz z końcem sezonu 2017/2018. Informację na ten temat przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
więcejTrójmiejskie dotacje na kulturę
Trójmiejskie dotacje na kulturę Nieco więcej środków niż rok temu w swoich programach grantowych na kulturę przeznaczyły samorządy Gdańska, Gdyni i Sopotu. Inicjatywy organizacji pozarządowych na 2018 roku wsparte zostaną w Trójmieście łącznię kwotą 3 mln 870 tys. zł. Sprawdź, kto otrzyma najwięcej w poszczególnych miastach.
więcej