Trojmiasto.pl: Kultura

Buktrak, czyli księgarnia na kółkach
Buktrak, czyli księgarnia na kółkach Food trucków sprzedających jedzenie na ulicach Trójmiasta nie brakuje. Buktrak, w którym zaopatrzymy się w książki, na razie jest tylko jeden. Księgarnię na kółkach znajdziemy do 23 grudnia przy CH Oliwa .
więcejAtrakcje z okazji urodzin Dworca Morskiego
Atrakcje z okazji urodzin Dworca Morskiego Dworzec Morski przy ul. Polskiej 1 na terenie gdyńskiego portu to jedna z pereł modernistycznej architektury. Oddany do użytku 8 grudnia 1933 roku budynek kończy 84 lata. Z tej okazji jego gospodarz - Muzeum Emigracji - przygotował na piątek koncert Moniki Borzym oraz wizualizacje Mariusza Warasa. Bilety kosztują 10 zł.
więcejGrudzień melomana: przedsmak Świąt
Grudzień melomana: przedsmak Świąt W grudniu czeka nas bożonarodzeniowa odsłona Actus Humanus, Otwarcie Bursztynowego Ołtarza przy dźwiękach Koncertu Wieniawskiego, sporo koncertów kameralnych i przedświąteczne kolędowanie. Nawet jeśli nasz budżet przez przygotowania do Bożego Narodzenia zostanie mocno nadszarpnięty, nie musimy rezygnować z udziału w imprezach kulturalnych, ponieważ bogatą propozycję darmowych koncertów przygotowała Akademia Muzyczna.
więcejSzalona komedia dla dzieci w CK Gdynia
Szalona komedia dla dzieci w CK Gdynia Przeważnie spektakle dla dzieci skupione są na tym, by w możliwie prosty i zabawny sposób opowiedzieć bajkę, puszczając przy tym oko do dorosłych. Tomasz Podsiadły wraz z aktorami prowadzonej przez siebie Sceny 138 z "Księżniczki na ziarnku grochu" tworzą jednak dynamiczną komedię z pogranicza farsy, co trafia zarówno do dzieci, jak i dorosłych.
więcejO spektaklu "Dzielny Kapitan Ahab"
O spektaklu "Dzielny Kapitan Ahab" W poszukiwaniu przygód młody Izmael zaciąga się na statek kapitana Ahaba. Plastyczny, pobudzający wyobraźnię spektakl lalkowy Grzegorza Kujawińskiego w Teatrze Gdynia Główna to dobra propozycja dla kilkulatków w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
więcej"Krwawe gody" młodych aktorów z Gdyni
"Krwawe gody" młodych aktorów z Gdyni Chociaż dyplomy teatralne przeważnie służą eksponowaniu mocnych i maskowaniu słabszych punktów warsztatu studentów, uczestnicy tegorocznego IV roku Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni podeszli do niego inaczej. Grając bardzo wymagający, pozbawiony wentyla bezpieczeństwa materiał, rzucają na szalę wszystkie swoje aktorskie umiejętności. I w wielu wypadkach wychodzą z tej próby zwycięsko.
więcejTrwa Tydzień Węgierski w GTS
Trwa Tydzień Węgierski w GTS Przyjaźń i pokrewieństwo między Polakami a Węgrami są wprawdzie umotywowane głównie historycznie, jednak w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim postanowiono przyjrzeć się, jak wyglądają na niwie kultury. W trakcie trwającego do 7 grudnia Tygodnia Węgierskiego poznać można m.in. węgierski teatr i kinematografię.
więcejPrzegląd teatralnych premier końca roku
Przegląd teatralnych premier końca roku Ostatni miesiąc roku przeważnie obfituje w spektakle teatralne, zarówno w teatrach, jak i produkcjach offowych. W grudniu czekają nas m.in. produkcje dla dzieci, dyplom studentów Studium Wokalno-Aktorskiego i jubileuszowa premiera Teatru Miniatura, połączona z 70-leciem teatru lalkowego w Gdańsku.
więcej'Dziadek do orzechów' w Operze Bałtyckiej
"Dziadek do orzechów" to najbardziej wyczekiwany spektakl Opery Bałtyckiej ostatnich miesięcy. Bilety na 13 grudniowych spektakli rozeszły się błyskawicznie, zaś po raz pierwszy od wielu lat w balecie Opery Bałtyckiej zagrała orkiestra. Spektakl w autorskiej wersji Françoisa Mauduit przenosi widzów do Paryża, gdzie oprócz baletu Opery podziwiać można uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku.
więcejKacper Kowalski o książce "Over"
Kacper Kowalski o książce "Over" Kacper Kowalski, fotograf i pilot, spędził tysiące godzin fotografując świat z perspektywy paralotni lub wiatrakowca. Niedawno premierę miała jego książka fotograficzna "Over", pierwszy tak osobisty projekt, w którym porusza temat relacji między człowiekiem a naturą. W rozmowie z nami opowiedział o kulisach powstawania swojego dzieła, rywalizowaniu z dronami oraz inspiracjach płynących z Trójmiasta.
więcej