Trojmiasto.pl: Rowery

Przegląd błotników rowerowych
Przegląd błotników rowerowych Podczas jazdy na rowerze jesienią i zimą zabezpieczamy się przed mrozem, wiatrem, deszczem lub śniegiem. Ważne jest jednak także, aby nie upaprało nas błoto i nie zmroziła woda zalegająca na trasie. Największym problemem w tej kwestii jest brud wyrzucany przez koła roweru, a rozwiązaniem są oczywiście odpowiednio dobrane błotniki. Dla jednych są zbędnym ciężarem, dla innych elementem szpecącym umiłowany jednoślad, nie sposób jednak nie zauważyć ich zalet w czasie jazdy po mokrej nawierzchni.
więcejIgor Tracz brązowym medalistą MŚ
Igor Tracz brązowym medalistą MŚ Igor Tracz - znany trójmiejski zawodnik startujący w wyścigach psich zaprzęgów podsumował sezon brązowym medalem w Mistrzostwach Świata. IFSS World Championship Dryland 2017 odbyły się w ostatni weekend listopada w Szamotułach-Koźlu pod Poznaniem. W zawodach uczestniczyło sześciuset zawodników reprezentujących 35 narodowości. Pochodzący z Gdańska i mieszkający w gminie Trąbki Wielkie zawodnik walczył w dwóch kategoriach w zaprzęgu z czterema psami oraz w bikejoringu (rower+pies). Każdy z wyścigów składał się z dwóch etapów, a starty odbywały się w formie jazdy indywidualnej na czas.
więcejPolska sieć tras rowerowych poza szlakami
Polska sieć tras rowerowych poza szlakami Nieraz nawet najbardziej zatwardziałemu mieszczuchowi chce się wybrać na pieszą lub rowerową wycieczkę w krajobraz z dala od ruchu, hałasu i rur wydechowych. Ale dokąd pojechać, no i jak najlepiej zaplanować przyjemną trasę? Dobra internetowa mapa rowerowa może w tym pomóc. Taki pomysł i prototyp realizuje od niedawna pod nazwą siecrowerowa.pl Rafał Kleger-Rudomin, mieszkaniec Gdańska, wspólnie z zespołem z Wrocławia i Lublina. Aktualność danych zapewnić ma zgłaszanie informacji przez użytkowników.
więcejŚwiatowy cykl kolarski wjeżdża do Gdyni
Światowy cykl kolarski wjeżdża do Gdyni Już 27 maja 2018 r. w Gdyni odbędzie się pierwsza polska edycja globalnego cyklu zawodów kolarskich dla amatorów Gran Fondo NY. Organizatorzy GFNY Gdynia przygotowali pięć tysięcy pakietów startowych i dwie trasy: 80 km i 136 km. Ambasadorem imprezy został Zenon Jaskuła, jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy w historii, trzeci zawodnik Tour de France i wicemistrz olimpijski z Seulu.
więcejWiemy gdzie staną rowery miejskie
Wiemy gdzie staną rowery miejskie Zakończyła się analiza wniosków przesłanych przez mieszkańców w ramach konsultacji społecznych w sprawie lokalizacji stacji postoju Roweru Metropolitalnego. Prowadzone były w czterech gminach: Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Redzie. To właśnie do tych miast trafi ponad 90% wszystkich rowerów w ramach projektu "Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S".
więcejDirt jumping, czyli akrobacje rowerowe
Dirt jumping, czyli akrobacje rowerowe Jazda na rowerze to oczywiście nie tylko sposób aktywnego spędzania czasu, ale również przeróżne dyscypliny sportowe. Do jednej z nich zalicza się rodzaj jazdy na bicyklu polegający na wykonywaniu skoków i ewolucji na specjalnie przygotowanym do tego celu torze. W sporcie tym nie liczy się czas, a jedynie dobry styl wykonania trików oraz zabawa podczas jazdy rowerem. To dirt jumping - dyscyplina tzw. rowerowych sportów grawitacyjnych, która może i powoduje siniaki, ale przede wszystkim urzeczywistnia marzenia o lataniu na dwóch kółkach.
więcejKolejne zmiany w ruchu w centrum Gdyni
Kolejne zmiany w ruchu w centrum Gdyni Jeśli zima nie będzie sroga, to do końca roku na ul. Starowiejskiej w centrum Gdyni pojawią się długo zapowiadane zmiany w ruchu. Przez całą długość ulicy rowerzyści będą mogli jeździć w obu kierunkach. W obrębie skrzyżowań zyskają wydzieloną przestrzeń, a poza nimi będą musieli się zmieścić pomiędzy samochodami - jeżdżącymi i zaparkowanymi.
więcejDomy podcieniowe na Żuławach
Domy podcieniowe na Żuławach Domy podcieniowe to ostatnie tak cenne zabytki charakterystyczne dla terenów depresyjnych w Delcie Wisły. Podczas jednodniowej wycieczki zobaczymy zarówno ten najmniejszy, jak i najbardziej okazały. Jak się okazuje wśród wielu popadających w ruinę są także obiekty odrestaurowane oraz jeden zupełnie nowy. Na Żuławach Gdańskich, oprócz domów podcieniowych pokazujemy także najcenniejsze obiekty o konstrukcji ryglowej: liczne kościoły, dwór żuławski oraz spichlerz.
więcejEuropejskiej rywalizacji rowerowej już nie będzie. Co dalej?
Europejskiej rywalizacji rowerowej już nie będzie. Co dalej? Koniec rywalizacji European Cycling Challenge w dotychczasowej postaci. Organizator, urząd miasta Bolonia (Włochy), poinformował kilka dni temu, że - z powodu braku zasobów organizacyjnych - nie będzie już w stanie organizować współzawodnictwa.
więcejXVIII Spiros przeszedł do historii
XVIII Spiros przeszedł do historii W ostatni weekend, w dniach 17/18 listopada, odbyła się 18. edycja Gdyńskiego Maratonu na Orientację Spiros. Do wyboru uczestników było sporo tras pieszych i rowerowych: nocne 10 km, 20 km i 30 km pieszo, dzienne rowerowe 42 km (maraton) i 21 km (półmaraton) oraz piesze 15 km i trasa piesza turystyczna, skierowana przede wszystkim do rodzin z dziećmi. Na starcie stanęło łącznie 226 osób.
więcej