Trojmiasto.pl: Rowery

Wystartuj w MTB Pomerania Kolbudy 2018
Wystartuj w MTB Pomerania Kolbudy 2018 W niedzielę, 20 maja 2018 r. startuje czwarta edycja MTB Pomerania Maraton w Kolbudach. Zeszłoroczna inauguracyjna edycja na tych terenach sprowadziła na start ponad trzystu uczestników. W tym roku zapowiada się podobnie świetny kolarski dzień, a organizator przyczynił się do jednej zmiany, przenosząc start do nowej lokalizacji, jaką jest teren nowo zbudowanego pumptrucku w Bąkowie.
więcejWieszaki rowerowe w nowych gdańskich autobusach
Wieszaki rowerowe w nowych gdańskich autobusach 8 maja Gdańsk podpisał umowę na dostawę 46 nowych autobusów Mercedes Citaro. Niektóre z nowych autobusów będą miały na wyposażeniu również wieszaki do przewozu rowerów. Rowerzystów na pewno ucieszy, że będzie można przewozić w nich rowery, tylko czy wieszaki to dobre rozwiązanie?
więcejMało miejsca dla pieszych i rowerzystów
Mało miejsca dla pieszych i rowerzystów Czy w sezonie turystycznym z powodu tłoku powinno ograniczyć się ruch rowerowy na odcinku drogi prowadzącej od klubu Marynarki Wojennej do bulwaru w Gdyni wzorem Promenady Marysieńki w Orłowie czy okolic mola w Sopocie? Tak sugeruje cześć mieszkańców, ale urzędnicy odpowiadają, że wolą edukować i przekonywać do wzajemnego poszanowania pieszych i rowerzystów niż zakazywać jazdy.
więcejWystartuj w Kaszubskiej Włóczędze
Wystartuj w Kaszubskiej Włóczędze Malownicze kaszubskie krajobrazy, urokliwe wzgórza, pięknie położone jeziora. Do tego mapa, kompas i wędrówka lub przejażdżka po lesie. Po raz szczęśliwy, bo już trzynasty zapraszamy na Kaszubską Włóczęgę - imprezę na orientację, która odbędzie się w tym roku w sobotę 19 maja w okolicach Chmielna. Tradycyjnie wydarzenie organizowane jest w najbardziej urzekających zakątkach Kaszub.
więcejBibliotekarze zapraszają na rowery
Bibliotekarze zapraszają na rowery Starsza pani w okularach, spędzająca większość czasu za biurkiem, albo w fotelu, a w wolnych chwilach dziergająca na drutach i popijająca ciepłą herbatę - przyznajcie się, wielu z nas właśnie tak kojarzą się osoby pracujące w bibliotece. W sobotę będą chciały nas przekonać, że jest całkiem inaczej, więc organizują przejazd rowerowy przez Gdynię z masą nagród i atrakcji.
więcejDo pracy rowerem? "Niewiele trzeba, by poczuć się dobrze"
Do pracy rowerem? "Niewiele trzeba, by poczuć się dobrze" Oszczędność czasu, dbanie o środowisko czy utrata zbędnych kilogramów to tylko niektóre z zalet jazdy rowerem. Ten sposób aktywności pomoże nam wypracować właściwą kondycję, poprawi samopoczucie, a także... umożliwi zawieranie nowych znajomości. Także w drodze do pracy.
więcej70 zł dla urzędników za dojazdy rowerem
70 zł dla urzędników za dojazdy rowerem Specjalny dodatek - 70 zł brutto miesięcznie - otrzymywać będą pracownicy Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, którzy przynajmniej przez 15 dni w miesiącu dojeżdżać będą do pracy rowerem.
więcejRodzinnie rowerem w Dolinie Wdy
Rodzinnie rowerem w Dolinie Wdy Za nami wiosenny, Rodzinny Piknik Rowerowy. Grupa Rowerowa 3miasto, która była jego organizatorem, tym razem zaprosiła uczestników przejażdżki w przepiękne rejony Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Na liczącą 26,5 km trasę, skierowaną przede wszystkim do maluchów, wybrały się nie tylko rodziny, ale także osoby, które gustują w spokojniej jeździe i aktywnym wypoczynku na łonie natury. Na zakończenie rowerowej przygody organizatorzy wręczyli uczestnikom ciekawe mapy turystyczne okolic Jezior Wdzydzkich. Dla uzupełnienia kalorii chętni upiekli kiełbaski na ognisku. Rodzinny piknik trwał do późnych godzin popołudniowych w przepięknej scenerii akwenów tzw. Kaszubskiego Morza.
więcejOd 32 do 76 mln zł za Rower Metropolitalny
Od 32 do 76 mln zł za Rower Metropolitalny Do przetargu stanęły trzy podmioty. Najkorzystniejsza cenowo oferta należy do konsorcjum spółek Full Speed, Telfourth i Liber Bike z Irlandii (32,6 mln zł), druga do firmy NB Tricity (40,3 mln zł), a trzecia do konsorcjum Egis Bike, Home Port i BikeU (76,7 mln zł). Jednak o wyborze nie decyduje wyłącznie cena, ale także liczba rowerów, głównie pojazdów elektrycznych - a tych najwięcej oferuje NB Tricity. System zostanie uruchomiony częściowo jesienią.
więcejCzęść ważnej alei w prywatnych rękach
Część ważnej alei w prywatnych rękach Przez al. 17 Grudnia w Gdyni miała biec droga rowerowa, która pozwoliłaby bezpieczniej, szybciej i przyjemniej wjechać do centrum miasta. Ale działkę odzyskali prywatni właściciele. Miasto będzie musiało ją odkupić, by zacząć planowaną od lat inwestycję. Kiedy? Nie wiadomo.
więcej