Trojmiasto.pl: Rowery

Gdańsk najmniej rowerowym miastem?
Gdańsk najmniej rowerowym miastem? W ostatnich dniach w internetowych dyskusjach rowerowych przewija się temat rankingu, w którym Gdańsk uplasował się na dziewiątym, ostatnim miejscu. Stolica Pomorza otrzymała raptem 9 punktów, zaś liderem została Warszawa (43 pkt.). Czy słusznie? Sprawdzamy rzetelność przygotowanego opracowania.
więcejPrzegląd letnich spodenek rowerowych
Przegląd letnich spodenek rowerowych Spodenki rowerowe stanowią najważniejszy element garderoby kolarza, ponieważ guz kulszowy miednicy to najbardziej obciążana część układu kostnego podczas jazdy bicyklem. Podobno - podczas pedałowania - aż ok. 60 proc. masy ciała człowieka opiera się właśnie na wspomnianym elemencie miednicy. Nic więc dziwnego, że ochrona tylnej części ciała to dla każdego rowerzysty rzecz kluczowa. Sposobów na unikanie bólu tyłka podczas jazdy jednośladem jest kilka: specjalnie dobrane siodła, nakładki żelowe na siodła, czy wreszcie dobre i odpowiednio dobrane spodenki rowerowe.
więcejW piątek startuje maraton Wisła 1200
W piątek startuje maraton Wisła 1200 Już w najbliższy piątek startuje pierwszy w naszym kraju ultramaraton rowerowy od źródeł po ujście królowej polskich rzek, pt. Wisła 1200. Organizatorem jest Stowarzyszenie Afryka Nowaka, a koordynatorem imprezy doświadczony kolarz, zawodnik wielu rowerowych maratonów - Leszek Pachulski. Ktoś musi wygrać ten wyścig, ale nikt nie przegra. Uczestnicy mają 200 godzin na rywalizację albo wakacje, których nigdy nie zapomną. O wrażeniach i przeżyciach z trasy opowiemy niebawem.
więcejRowerem wzdłuż al. Zwycięstwa w Gdyni
Rowerem wzdłuż al. Zwycięstwa w Gdyni Jeszcze w tym roku może rozpocząć się budowa brakującego odcinka drogi rowerowej wzdłuż al. Zwycięstwa w Gdyni od ul. Kościelnej do Orłowskiej . W ramach inwestycji przewidziano też remont chodnika oraz instalacji podziemnych.
więcejArtur Sowiński wygrywa w XC Gdańsk
Artur Sowiński wygrywa w XC Gdańsk Korzystając z trzytygodniowego pobytu w Polsce, wystartował w drugiej edycji cyklu XC Gdańsk 2018 i wygrał. Artur ...
więcejSzlak Kaszubskich Drzymalitów
Szlak Kaszubskich Drzymalitów Szlak Kaszubskich Drzymalitów to krótka, rodzinna trasa rowerowa wytyczona w północno-zachodniej części Nadleśnictwa Kościerzyna. Oznakowany kolorem czerwonym szlak liczy 16 km. Trasa zatacza pętlę, rozpoczynając się i kończąc przed budynkiem szkoły w Skorzewie. W tym także miejscu znajduje się tablica opisująca przebieg trasy i garstka informacji. Szlak został utworzony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Skorzewa w hołdzie Aleksandrowi i Franciszkowi Peplińskim oraz wielu, czasami szerzej nieznanym, kaszubskim drzymalitom. Trasa wiedzie głównie drogami gruntowymi, wśród malowniczych łąk, pól uprawnych oraz lasów. Jest na tyle łatwa i przyjemna, że warto pokonać ją rodzinnie, z dziećmi.
więcejRowery, hulajnogi i wózki na stadionie
Rowery, hulajnogi i wózki na stadionie Wyścigi na rowerach, hulajnogach, a nawet z wózkami z dziećmi odbędą się podczas niedzielnego festynu na stadionie lekkoatletycznym i rugby przy al. Grunwaldzkiej 244. Organizatorzy z Gdańskiego Ośrodka Sportu przygotowali dla uczestników czternaście konkurencji na kółkach. Udział jest bezpłatny, do liczącej ponad setkę osób listy startowej można zapisać się przed startem. Początek o godz. 10.
więcejŚcigaj się w Cyklo Gdynia XC
Ścigaj się w Cyklo Gdynia XC XC Cyklo Gdynia to formuła kolarstwa górskiego, dedykowana fanom cross country, co oznacza bardzo widowiskową rozgrywkę na krótkiej, ale niezwykle dynamicznej i wymagającej wszechstronności pętli. Wyścig odbędzie się w niedzielę 8 lipca na leśnych terenach Gdyni.
więcejAsfalt na drodze rowerowej do bulwaru
Asfalt na drodze rowerowej do bulwaru Nieco ponad 750 tys. zł będzie kosztowała wakacyjna wymiana nawierzchni drogi rowerowej wzdłuż al. Piłsudskiego w Gdyni z betonowej na asfaltową. Nie wiadomo za to, kiedy pojawią zapowiadane pasy rowerowe na Wiśniewskiego, bo nie było chętnych do realizacji tych prac.
więcejKradzieże rowerów pod okiem kamer
Kradzieże rowerów pod okiem kamer Zaledwie kilka centymetrów w ziemię są wkopane stojaki rowerowe przy osiedlu Brabank w Gdańsku . Wykorzystał to złodziej i najpierw wyrwał metalowy stojak, a chwilę później odjechał przypiętym do niego rowerem. Kilka dni temu nagrać dał się także złodziej roweru na Przymorzu.
więcej