Trojmiasto.pl: Rowery

5 km drogi rowerowej na wale Wisły
5 km drogi rowerowej na wale Wisły Samorząd Województwa Pomorskiego dofinansuje kwotą do 50 tys. zł prace projektowe nad 5,4-kilometrową drogą rowerową między Drewnicą a Mikoszewem na wale przeciwpowodziowym Wisły. Gmina Stegna, z gotową dokumentacją budowlaną, będzie mogła starać się o środki na budowę szlaku w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020. Inwestycja będzie częścią międzynarodowego szlaku EuroVelo 9 oraz Wiślanej Trasy Rowerowej.
więcejRusza konkurs "Do pracy jadę rowerem"
Rusza konkurs "Do pracy jadę rowerem" Za oknem wprawdzie aura zdecydowanie zimowa, ale w Gdyni właśnie rusza rejestracja w konkursie "Do pracy jadę rowerem". Dla aktywnych rowerzystów m.in. śniadania, a także 30 nagród po 500 zł każda.
więcejPrzyczepki rowerowe do przewozu dzieci
Przyczepki rowerowe do przewozu dzieci Zima prędzej czy później odejdzie, zastąpi ją przyjemna wiosna i wreszcie będziemy mogli wyruszyć z pociechami na rowerową wycieczkę. Zanim to nastąpi, warto przyjrzeć się sposobom transportowania dzieci za pomocą jednośladu. Jedną z metod, która z sezonu na sezon zyskuje coraz większą popularność jest przewóz maluchów w przyczepce rowerowej. Aktywne spędzanie czasu z rodziną jest zdrowe i modne, dlatego też rynek produktów związanych z tym tematem nasycony jest różnymi - pod względem jakości i ceny, urządzeniami. Świetnie, że aktywni opiekunowie mają ogromne pole wyboru, jednak jak wybrać odpowiednią przyczepkę?
więcejSpiros, czyli z mapą i kompasem po lasach
Spiros, czyli z mapą i kompasem po lasach Nie trzeba daleko jechać, by uciec od zgiełku, aktywnie wypocząć i porządnie się zmęczyć. Jeśli lubisz łączyć aktywność fizyczną z dużą dawką świeżego powietrza i odrobiną główkowania, wystartuj w Gdyńskim Maratonie na Orientację. Spiros, o którym mowa, odbywa się dwa razy do roku w różnych częściach miasta. To propozycja do szerokiego grona piechurów i rowerzystów. Do wyboru dystanse od maratonu po krótkie, na które zapraszamy całe rodziny. Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 9-10 marca, a bazą imprezy będzie Szkoła Podstawowa nr 16, przy ul. Chabrowej 43.
więcejZmiany dla rowerzystów na ul. Wielkopolskiej
Zmiany dla rowerzystów na ul. Wielkopolskiej Mieszkańcy proponują, by na ul. Wielkopolskiej , na wysokości targowiska na pl. Górnośląskim, zbudować przejście dla pieszych. Obecnie przez arterię można przejść przy ul. Wrocławskiej i Inżynierskiej . Jest szansa, że nowe przejście powstanie przy okazji budowy brakującego kilometra drogi rowerowej łączącej ul. Wielkopolską z al. Zwycięstwa.
więcejPrzegląd bezpiecznych fotelików rowerowych
Przegląd bezpiecznych fotelików rowerowych Za oknem śnieg, temperatura wciąż w okolicach 0ºC, ale przecież ta zima w końcu musi minąć. W oczekiwaniu na aurę sprzyjającą spędzaniu wolnego czasu w gronie rodzinnym na świeżym powietrzu, warto przyjrzeć się sposobom przewozu - za pomocą roweru, najmłodszych jej członków. Wyróżnia się trzy główne metody transportowania dzieci jednośladem. Są nimi: przewóz dziecka w przyczepce rowerowej, "podłączenie" roweru dziecięcego do dwóch kółek osoby dorosłej za pomocą holu oraz jazda z dzieckiem umieszczonym w foteliku rowerowym. W niniejszym artykule postaramy przyjrzeć się dokładnie tej trzeciej możliwości.
więcejRowery w PKM. Rozmowy o lepszej kolei
Rowery w PKM. Rozmowy o lepszej kolei Rozpoczęły się konsultacje urzędników i przewoźników z pasażerami, dotyczące przewożenia rowerów na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Na pierwszym spotkaniu w tej sprawie pojawiły się propozycje, których przedstawiciele rowerzystów nie uznali za zadowalające.
więcejGdynia inwestuje w rowery dostawcze
Gdynia inwestuje w rowery dostawcze Ok. 1 mln zł unijnej dotacji dostanie Gdynia na wprowadzenie rowerów cargo. Chce przekonać do nich mieszkańców i przedsiębiorców, głównie ze Śródmieścia.
więcejKartuska będzie przyjaźniejsza rowerzystom
Kartuska będzie przyjaźniejsza rowerzystom Ulica Kartuska w Gdańsku wreszcie zyska na brakującym odcinku infrastrukturę rowerową. W stronę Siedlec pojedziemy wydzielonym pasem rowerowym, zaś w stronę obwodnicy częściowo pasem, a częściowo jezdnią na zasadach ogólnych lub chodnikiem. Prace budowlane rozpoczną się nie wcześniej niż w przyszłym roku.
więcejZima nie zima, na rowerze kręcić trzeba
Zima nie zima, na rowerze kręcić trzeba W trójmiejskich lasach każdy rowerzysta znajdzie coś dla siebie. Niezliczona liczba kombinacji tras zarówno dla początkujących, jak i wyczynowych rowerzystów zachęca do wypadów o różnej porze roku, nawet zimą, gdy mróz sięga kilkunastu kresek poniżej zera. Chcąc porządnie się zmęczyć, wcale nie trzeba przemierzyć dziesiątek kilometrów, wystarczy umiejętnie ułożyć trasę. Nasza liczyła raptem 30 km, a suma przewyższeń 500 m.
więcej