Trojmiasto.pl: Dziecko

Pierwsze dzieci z gdańskiego programu in vitro
Pierwsze dzieci z gdańskiego programu in vitro 9 lipca urodziły się bliźniaczki - pierwsze dzieci, które przyszły na świat dzięki miejskiemu programowi in vitro w Gdańsku. Ten cieszy się sporym zainteresowaniem, bo już w maju wyczerpano wszystkie procedury na obecny rok. W najbliższych tygodniach spodziewane są kolejne narodziny.
więcejPomagają młodzieży muzyką klubową
Pomagają młodzieży muzyką klubową Pomoc młodzieży poprzez muzykę elektroniczną? Dlaczego nie! "Make it happen" to projekt kulturowy, zapoczątkowany przez polskie wydawnictwo muzyczne oraz agencję Drumatic/Rise Agency. W jego ramach rok temu wydany został album z polską muzyką elektroniczną, a zysk ze sprzedaży przeznaczono na organizację warsztatów didżejskich dla młodzieży. Spotkania odbywają się w lipcu w Domu Zarazy. W jaki sposób pomogą młodym ludziom? Opowiedział nam o tym Jacek Stankiewicz, pomysłodawca projektu.
więcejPiknik, wspólne czytanie czy wycieczka do BCT?
Piknik, wspólne czytanie czy wycieczka do BCT? W każdy wakacyjny weekend w Trójmieście rodziny z dziećmi mają wiele atrakcji do wyboru. W ten polecamy zwiedzenie Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego, wspólne czytanie i warsztaty rodzinne. Do tego wszystkie aktywności są bezpłatne lub płatne symbolicznie.
więcejDziecko zgubiło się na plaży? Można temu zapobiec
Dziecko zgubiło się na plaży? Można temu zapobiec Są sposoby, by łatwo odnaleźć dziecko zagubione na plaży, ale są też metody, by naszego dziecka na plaży w ogóle nie zgubić.
więcejCiekawe place zabaw? Podpowiadamy gdzie ich szukać
Ciekawe place zabaw? Podpowiadamy gdzie ich szukać Lato w pełni, a w wakacje to też dobry moment, żeby odpocząć od komputera, konsoli czy telewizji, dlatego warto spędzać czas na świeżym powietrzu. Niejeden rodzic czy opiekun na co dzień boryka się ciągle z tym samym problemem: Jaki plac zabaw wybrać tym razem, żeby jakoś urozmaicić wakacje swoim pociechom, a przy okazji nie zbankrutować? Przygotowaliśmy listę kilku (darmowych) placów zabaw w Trójmieście, które naszym zdaniem warto odwiedzić z dziećmi. Za tydzień opublikujemy listę płatnych atrakcji na terenie Trójmiasta.
więcejTysiące wniosków o szkolną wyprawkę
Tysiące wniosków o szkolną wyprawkę Prawie 14 tys. wniosków wpłynęło już do trójmiejskich urzędów ws. dofinansowania szkolnej wyprawki. Jak przyznają urzędnicy, program "Dobry Start" cieszy się dużym zainteresowaniem, podobnie jak możliwość złożenia wniosków drogą elektroniczną, co zdecydowanie usprawnia całą procedurę. Pierwsze wnioski wpływają też w związku z kontynuacją programu "Rodzina 500+".
więcejAdamowicz: Wybudujemy 18 żłobków w 2 lata
Adamowicz: Wybudujemy 18 żłobków w 2 lata Budowę 18 nowych żłobków zapowiedział podczas konferencji prasowej Paweł Adamowicz. Prezydent Gdańska już wcześniej zdradził na swoim facebookowym profilu, że nowe placówki to projekt prowadzony razem z jedną z organizacji pozarządowych. Do 2020 roku miasto miałoby wzbogacić się o dwa żłobki gminne i 16 publicznych niesamorządowych placówek. Wśród wyborczych zapowiedzi Adamowicz przedstawił też szczegóły "bonu żłobkowego".
więcejRatownicy przypominają o opasce dla malucha
Ratownicy przypominają o opasce dla malucha Wakacje zaczęły się na dobre, więc na trójmiejskich plażach każdego ciepłego i słonecznego dnia można spotkać prawdziwe tłumy. W takiej sytuacji wystarczy dosłownie chwila, aby dziecko zgubiło się nad wodą. Gdańscy ratownicy przypominają, że pomóc w szybkim odnalezieniu malucha może specjalna opaska na rękę, gdzie będą wpisane dane opiekunów, m.in. telefon kontaktowy.
więcejRodzinny weekend nie tylko na plaży
Rodzinny weekend nie tylko na plaży Gotowi na kolejny wakacyjny weekend? Zebraliśmy propozycję na rodzinne spędzenie czasu. Wybierzecie się na piknik dla przyrodników, festyn czy do teatru?
więcejWolne miejsca dla przedszkolaków w Gdańsku
Wolne miejsca dla przedszkolaków w Gdańsku Na gdańskich przedszkolaków wciąż czeka około 555 wolnych miejsc w placówkach. Łączna liczba miejsc w gdańskich przedszkolach i zerówkach szkolnych w tym roku wyniosła 11 342. Po zakończeniu drugiej tury rekrutacji zakwalifikowało się 621 kandydatów, na miejsce w przedszkolu czeka jeszcze około 337 osób. Z kolei 20 sierpnia rozpocznie się rekrutacja dla dzieci spoza Gminy Miasta Gdańska.
więcej