Trojmiasto.pl: Dziecko

Zawodówki otwierają się na kandydatów
Zawodówki otwierają się na kandydatów Brukarze, stolarze, cukiernicy, elektrycy, pielęgniarki, przedszkolanki, kierowcy czy kucharze - to tylko kilka zawodów, które w tym roku nie będą miały problemów ze znalezieniem pracy. Długą listę deficytowych zawodów publikuje Obserwatorium Rynku Pracy. O większe zainteresowanie kolejny raz przed rekrutacjami do szkoły średniej walczą też zawodówki, które przekonują, że to właśnie osoby z wykształceniem zawodowym są poszukiwane przez pracodawców z Pomorza najczęściej. Dla zainteresowanych swoją przyszłą karierą technika i "branżówki" przygotowują dni otwarte i spotkania z doradcami.
więcejHarpuś, czyli z mapą po przygodę
Harpuś, czyli z mapą po przygodę Mieszkańcy Trójmiasta mają to ogromne szczęście, że nie muszą daleko jechać, by odpocząć na łonie natury. Z jednej strony kilometry plaż nad Zatoką Gdańską, z drugiej dostęp do leśnych przestrzeni Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i rozległych parków, takich jak np. park Reagana w Gdańsku. Jeśli mimo to nie jesteś częstym gościem tych terenów albo szukasz ciekawej propozycji na rodzinny weekend w mieście, to Dzielnicowe Imprezy na Orientację Harpuś będą doskonałym sposobem na aktywny wypoczynek.
więcejMakieta kolejowa czy japońskie lalki? Planujemy weekend
Makieta kolejowa czy japońskie lalki? Planujemy weekend Spotkanie z japońskimi lalkami, Dzień Małego Naukowca, niezwykła makieta dla miłośników kolei i wiele innych atrakcji dla rodzin czeka na was w ten weekend w Trójmieście. Sprawdźcie, dokąd się wybrać.
więcejJaka szkoła dla małego sportowca?
Jaka szkoła dla małego sportowca? Kiedy sport nie jest już tylko zabawą, a staje się pasją i pomysłem na przyszłość, warto zadbać o odpowiednią edukację. Koszykówka, piłka ręczna, hokej, łyżwiarstwo figurowe, żeglarstwo, wioślarstwo, kajakarstwo, judo, gimnastyka, pływanie czy lekkoatletyka - te i inne dyscypliny sportowe można uprawiać w trójmiejskich szkołach podstawowych z klasami sportowymi. Podpowiadamy, które placówki oferują sportowe profile i ile godzin treningów przewidują.
więcejAleksandra Kobielak zaprasza na fitness
Aleksandra Kobielak zaprasza na fitness Od trzech lat Aleksandra Kobielak prowadzi bezpłatne zajęcia fitness dla dzieci. Razem z najmłodszymi na treningi do byłej mistrzyni świata przychodzą jednak również rodzice i dziadkowie. Obecnie treningi co niedzielę o godz. 12 w hali sportów walki przy ul. Traugutta . To kolejna bohaterka cyklu Rusz się! Dwa tygodnie temu przybliżaliśmy postać Pawła Marcinko, a 15 marca zaprezentujemy Monikę Tran Van, która m.in. prowadzi darmowe zajęcia zumby Gdyńskiego Poruszenia.
więcejSukces ucznia z Gdyni - skonstruował muzyczną cewkę Tesli
Sukces ucznia z Gdyni - skonstruował muzyczną cewkę Tesli Muzyczna cewka Tesli generujące wyładowania elektryczne w takt muzyki - to niezwykłe i widowiskowe urządzenie skonstruował Jan Kisielnicki, uczeń pierwszej klasy z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Jego projekt został doceniony podczas regionalnego Konkursu E(X)PLORY rozegranego w Szczecinie i został zakwalifikowany do finału naukowego konkursu, który odbędzie się pod koniec roku w Gdyni.
więcejRekrutacja do przedszkoli: zasady
Rekrutacja do przedszkoli: zasady Termin rozpoczęcia rekrutacji w trójmiejskich przedszkolach zbliża się nieubłaganie a wraz z nim pojawia się coraz więcej pytań, wątpliwości i stresu - szczególnie w przypadku rodziców, którzy pierwszy raz biorą w niej udział. Przypominamy, jakie należy przygotować dokumenty, jakie kryteria są decydujące przy ostatecznej decyzji o dostaniu się dziecka do wybranej placówki i co zrobić, jeśli jednak nie uda się za pierwszym razem.
więcejProgramowanie: zabawa, która uczy myślenia
Programowanie: zabawa, która uczy myślenia Komputery, tablety, smarfony - to nieodłączny element współczesnego dziecka, nie muszą jednak służyć tylko do gier czy oglądania filmów, ale również do programowania. Ta umiejętność staje się coraz bardziej przydatna - uczy logicznego i kreatywnego myślenia czy konsekwentnego dążenia do celu. Żeby każde dziecko miało szansę spróbować swoich sił przygoda z programowaniem powinna zaczynać się w szkole i właśnie do nauczycieli, szkół czy bibliotek skierowany jest bezpłatny ogólnopolski program "Uczymy Dzieci Programować".
więcej11-latek promuje budżet obywatelski
11-latek promuje budżet obywatelski 11-letni Stanisław, uczeń Szkoły Podstawowej nr 31 w Gdyni, doprowadził do prawdopodobnie pierwszych prawyborów w historii budżetu obywatelskiego w mieście. Udział w nich wzięło ponad 420 dzieci. Najmłodsi sami wybrali projekt, który teraz zweryfikują urzędnicy.
więcejPrzyczepki rowerowe do przewozu dzieci
Przyczepki rowerowe do przewozu dzieci Zima prędzej czy później odejdzie, zastąpi ją przyjemna wiosna i wreszcie będziemy mogli wyruszyć z pociechami na rowerową wycieczkę. Zanim to nastąpi, warto przyjrzeć się sposobom transportowania dzieci za pomocą jednośladu. Jedną z metod, która z sezonu na sezon zyskuje coraz większą popularność jest przewóz maluchów w przyczepce rowerowej. Aktywne spędzanie czasu z rodziną jest zdrowe i modne, dlatego też rynek produktów związanych z tym tematem nasycony jest różnymi - pod względem jakości i ceny, urządzeniami. Świetnie, że aktywni opiekunowie mają ogromne pole wyboru, jednak jak wybrać odpowiednią przyczepkę?
więcej