Trojmiasto.pl: Dziecko

Obrońca Westerplatte patronem szkoły
Obrońca Westerplatte patronem szkoły Po 26 latach od powstania Szkoły Podstawowej nr 7 w Gdańsku nadano jej imię mjr. Mieczysława Słabego - lekarza, żołnierza i obrońcy Westerplatte odznaczonego orderem Virtuti Militari. Na pomysł ustanowienia patrona przed rokiem wpadli rodzice uczniów, gdy podczas uroczystości z okazji 25-lecia istnienia szkoły, ktoś zauważył, że szkoła nie ma swojego sztandaru.
więcejLodowisko, teatr czy warszaty - rodzinne atrakcje na weekend
Lodowisko, teatr czy warszaty - rodzinne atrakcje na weekend Przed nami kolejny weekend pełen świątecznych atrakcji. Mikołajki już za nami ale Świętego będzie można spotkać na zabawie w Sopocie, w Operze Bałtyckiej, a nawet na lodowisku. Poza tym proponujemy wziąć udział w kreatywnych warsztatach i teatrze w księgarni.
więcejRecenzja spektaklu "Miska specjalna"
Recenzja spektaklu "Miska specjalna" Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis doczekał się grupy "starszaków" - osób, które mają po kilkanaście lat i są z zespołem od początku albo dołączyły do niego, tworząc najstarszą, młodzieżową grupę. Jadwiga Kościk przygotowała dla nich spektakl "Miska specjalna", w którym mogą pokazać swoje możliwości. Ciekawie zainscenizowana opowieść z wartościowym przesłaniem jest jednak nierówno zagrana.
więcejMetropolitalna Szkoła w Kowalach: wiecha
Metropolitalna Szkoła w Kowalach: wiecha Budowa Szkoły Metropolitalnej w Kowalach nabiera tempa. W czwartek, w obecności samorządowców z gmin Kolbudy, Pruszcz Gdański oraz Gdańsk, nastąpiło uroczyste zawieszenie wiechy. Pierwszy dzwonek zabrzmi tu już 1 września 2018 roku. Koszt wspólnej inwestycji trzech gmin oszacowano na 35,6 mln zł.
więcejChoinkami z pluszaków czy książek wsparli hospicjum
Choinkami z pluszaków czy książek wsparli hospicjum - Można pokazać, że jest się zaangażowanym, że chce się pomagać - mówi Marek, uczeń, który w środę wspólnie z kolegami i koleżankami ze szkoły ozdobił świąteczne drzewko własnoręcznie wykonanymi aniołami. Ruszyła wystawa choinek świątecznych w Galerii Przymorze, swoje drzewka prezentują tam firmy i instytucje wspierające Fundację Hospicyjną - można zobaczyć m.in. nietypowe choinki wykonane z poduszek, pluszaków czy książek.
więcejZatrudnisz nianię do końca roku - rząd opłaci składki
Zatrudnisz nianię do końca roku - rząd opłaci składki Umowa uaktywniająca to forma umowy zlecenia z osobą fizyczną. Jeśli na jej podstawie zatrudnimy nianię do końca roku, pełne składki opłaci państwo. Od stycznia 2018 finansowanie zostanie zmniejszone o połowę, dlatego z zawieraniem umów warto się pospieszyć.
więcejAgresji ze szkół nie wygoni pstryknięcie palcami
Agresji ze szkół nie wygoni pstryknięcie palcami Ciągłe popychanie, bicie, a nawet próba zepchnięcia ze schodów - przez takie sytuacje rodzice 7-letniego Pawła postanowili przenieść syna do innej szkoły. W dotychczasowej ich zdaniem dyrekcja i nauczyciele nie radzili sobie z przeciwdziałaniem coraz częstszej agresji wśród uczniów. Szkoła broni się podkreślając, że w tej sytuacji zrobiono wszystko, ale niektórych procedur nie można ominąć, dlatego na zmiany trzeba czasem poczekać.
więcejSzalona komedia dla dzieci w CK Gdynia
Szalona komedia dla dzieci w CK Gdynia Przeważnie spektakle dla dzieci skupione są na tym, by w możliwie prosty i zabawny sposób opowiedzieć bajkę, puszczając przy tym oko do dorosłych. Tomasz Podsiadły wraz z aktorami prowadzonej przez siebie Sceny 138 z "Księżniczki na ziarnku grochu" tworzą jednak dynamiczną komedię z pogranicza farsy, co trafia zarówno do dzieci, jak i dorosłych.
więcejO spektaklu "Dzielny Kapitan Ahab"
O spektaklu "Dzielny Kapitan Ahab" W poszukiwaniu przygód młody Izmael zaciąga się na statek kapitana Ahaba. Plastyczny, pobudzający wyobraźnię spektakl lalkowy Grzegorza Kujawińskiego w Teatrze Gdynia Główna to dobra propozycja dla kilkulatków w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
więcejKiermasze świąteczne w szkołach
Kiermasze świąteczne w szkołach W okresie przedświątecznym wiele trójmiejskich szkół organizuje kiermasze bożonarodzeniowe. Czy zbiórka pieniędzy to jedyna intencja takich akcji? Czy kiermasze cieszą się dużym zainteresowaniem? Co i za ile można na nich kupić? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań postanowiliśmy poszukać u źródła, odwiedzając kiermasze organizowane przez trzy trójmiejskie szkoły podstawowe: SP nr 21 w Gdyni oraz SP 50 i 58 w Gdańsku.
więcej