Trojmiasto.pl: Dziecko

Poród w Trójmieście. Na co mogą liczyć przyszłe mamy?
Poród w Trójmieście. Na co mogą liczyć przyszłe mamy? Prawdziwy "baby boom" przeżywają trójmiejskie porodówki. Coraz więcej kobiet ma problem z urodzeniem dziecka w wybranej placówce, mimo że mają do tego prawo. Po prostu rodzą tam, gdzie jest akurat... wolne łóżko. Ciasnota i tłok, odsyłanie ciężarnych do innych szpitali - to codzienność na trójmiejskich oddziałach. Przyszłym mamom podpowiadamy, czego mogą spodziewać się po trójmiejskich oddziałach.
więcejCo ciekawego poza lekcjami? Nagrody za pasje i zainteresowania
Co ciekawego poza lekcjami? Nagrody za pasje i zainteresowania Nawet 4 tys. uczniów, kilkadziesiąt kół zainteresowań, ponad 100 godzin warsztatów - tak wyglądają kolejne targi "Czas Na Młodzież - Warsztaty Wymiany Doświadczeń". To miejsce, które ma przekonać dzieci i młodzież do uczestnictwa w życiu społecznym i realizowania własnych pomysłów, rozwijania pasji i zdobywania nowych umiejętności. Tym bardziej, że już niedługo w Gdańsku zadebiutuje Karta Młodzieżowa, dzięki której najmłodsi gdańszczanie będą zbierać punkty za dodatkową aktywność poza lekcjami.
więcejKontrole autobusów wożących dzieci
Kontrole autobusów wożących dzieci Od 14 maja do 21 czerwca na parkingu P5 przy Stadionie Energa Gdańsk działać będzie stały punkt kontroli autobusów zabierających dzieciaki na wycieczki szkolne. Pojazdy będą sprawdzane przez policjantów i inspektorów transportu drogowego od poniedziałku do piątku w godz. od 6:30 do 10.
więcejO "Z pamiętnika chomika" Teatru Miniatura
O "Z pamiętnika chomika" Teatru Miniatura Przygody pewnego miłego chomika niejednemu (nie tylko zwierzątku) zmroziłyby krew w żyłach. Żartobliwy, momentami gorzki spektakl Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku "Z pamiętnika chomika" jest dobrze i z humorem zagrany, ale jego przekaz gdzieś po drodze się rozmywa. Nie wykorzystano potencjału, jaki niesie za sobą temat przedstawienia.
więcejZabawa w plenerze, teatr i piknik na rodzinny weekend
Zabawa w plenerze, teatr i piknik na rodzinny weekend Od kilku dni pogoda nas naprawdę rozpieszcza i sprawia, że chcemy coraz więcej czasu spędzać na zewnątrz. Na ten weekend mamy dla was propozycje wyjścia z domu i cieszenia się pięknym majem.
więcejPrywatna szkoła inwestycją w edukację?
Prywatna szkoła inwestycją w edukację? Prywatna czy publiczna? To pytanie zadają sobie rodzice stojący przed trudnym wyborem szkoły dla dziecka. Czy nasza pociecha będzie się dobrze czuła w szkole, czy znajdzie kolegów, czy poziom nauczania będzie wysoki - o te kwestie starają się zadbać rodzice. Większość dzieci uczęszcza do szkół państwowych, ale coraz bardziej popularne stają się szkoły prywatne. Kuszą bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych, małymi klasami i indywidualną pracą z uczniem. Czy jednak oznacza to, że szkoły prywatne oferują wyższy poziom nauczania?
więcejKomunie z kłopotliwymi prezentami czy z umiarem?
Komunie z kłopotliwymi prezentami czy z umiarem? Małe wesele - takim mianem od lat określa się przyjęcia komunijne. Choć wiele osób nadal decyduje się na zorganizowanie wystawnych imprez, nie brakuje i takich, które stawiają na skromność i umiar, o to samo prosząc swoich gości. Sprawdziliśmy, jak przebiegają przygotowania do tegorocznych Pierwszych Komunii i o czym warto pamiętać kupując prezenty.
więcejWakacyjne dyżury w przedszkolach. Zapisy
Wakacyjne dyżury w przedszkolach. Zapisy Niespełna dwa miesiące zostały do wakacji, ale już teraz pora zadbać o opiekę dla najmłodszych. Nie każdy rodzic czy opiekun może w tym czasie wziąć długi urlop, dlatego z pomocą przychodzą przedszkola, które będą pełnić dyżury wakacyjne.
więcejNa "niejadków" i zdrowe nawyki zabawa w kucharza
Na "niejadków" i zdrowe nawyki zabawa w kucharza Jedne jedzą za dużo, inne mogłyby wcale nie jeść, są też takie, które na obiad lubią tylko cukier - co dziecko to inna historia jedzenia i inna taktyka karmienia. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) polskie dzieci tyją najszybciej w Europie, a 22 proc. polskich uczniów ma nieprawidłową masę ciała - w grupie tej znajdują się dzieci z otyłością, nadwagą ale też niedowagą. Wszystkiemu winna jest nieprawidłowa dieta i niska jakość spożywanych posiłków - słodycze, gazowane i słodkie napoje, fast food, za dużo cukru i soli. Jak temu zaradzić? Z pomocą przychodzą warsztaty kulinarne.
więcejPlanujemy ostatni weekend długiej majówki
Planujemy ostatni weekend długiej majówki W tym roku mamy naprawdę długą majówkę, którą kończy kolejny, ciekawy weekend. Przed nami propozycje dla młodzieży i młodszych dzieci - warsztaty, spotkania tematyczne i koncert familijny. Część atrakcji jest bezpłatna.
więcej