Trojmiasto.pl: Zdrowie i uroda

Wiosenne porządki w szafie. Na co zrobić miejsce?
Wiosenne porządki w szafie. Na co zrobić miejsce? Przełom zimy i wiosny to idealny moment na to, by przejrzeć zawartość naszych szaf i zdecydować, czego nam w niej brakuje, a co uważamy za zbędne. Według najnowszych trendów, wiosna dawno nie była tak radosna i pełna energii. Wybudzeni z zimowego snu, chętnie będziemy sięgać po najbardziej odważne rozwiązania.
więcejHashimoto potrafi skomplikować życie
Hashimoto potrafi skomplikować życie Jesteś ciągle zmęczona i senna, brakuje ci energii, a wszystko, co jesz, odkłada się w zaskakującym tempie, przez co tyjesz szybciej niż inni, wszystko cię denerwuje, a szczególnie to, że ciągle ci zimno, masz problemy z koncentracją i pamięcią - niedoczynność tarczycy niestety potrafi mocno uprzykrzyć życie. Te i wiele podobnych objawów to dopiero początek choroby, którą łatwo pomylić można z depresją czy chociażby wiosennym osłabieniem organizmu. Jak rozpoznać niedoczynność tarczycy i ją leczyć?
więcejSpecjalny czepek dla pacjentek onkologii od anonimowej osoby
Specjalny czepek dla pacjentek onkologii od anonimowej osoby Aparat do chłodzenia skóry głowy, tzw. czepiec chłodzący, który przeciwdziała wypadaniu włosów w trakcie agresywnego leczenia onkologicznego przekazał pacjentom onkologicznym Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni anonimowy darczyńca. To drugie takie urządzenie w gdyńskim szpitalu, a także 13. w Polsce, kosztowało ponad 100 tysięcy złotych.
więcejStworzyli aplikację dla ratowników PCK
Stworzyli aplikację dla ratowników PCK Ma usprawnić pracę w ratownictwie medycznym zastępując papierową biurokrację - mobilna aplikacja stworzona przez studentów Politechniki Gdańskiej miałaby wesprzeć Grupy Ratownictwa Specjalnego Polskiego Czerwonego Krzyża. Projekt studentów okazał się najlepszy spośród niemal stu zgłoszonych prac.
więcejPrzychodnie przyjmują tylko "swoich" pacjentów??
Przychodnie przyjmują tylko "swoich" pacjentów?? Wizyta u lekarza z chorym dzieckiem może okazać się sporym wyzwaniem - przekonał się o tym nasz czytelnik. Chociaż jemu i jego rodzinie przysługują świadczenia zdrowotne często słyszy, że przychodnia nie może pomóc jego dziecku - wszystko przez to, że dzielą życie między dwa województwa. - Ja pracuję i mieszkam w Trójmieście, moja żona w sąsiednim województwie i kiedy przyjeżdża tu z naszym dzieckiem zdarza się, że potrzebujemy pomocy lekarza, wtedy traktują nas jak intruzów - opowiada. Czy przychodnie mają prawo odmówić w takiej sytuacji?
więcejZabiegi laserowe - nowości w Trójmieście
Zabiegi laserowe - nowości w Trójmieście Laser ma szerokie zastosowanie w kosmetologii, a zaawansowane technologie pozwalają osiągać coraz lepsze efekty. Co więcej, urządzenia emitujące wiązkę światła nie służą już tylko do depilacji. Sprawdziliśmy, jakie nowości czekają na nas w trójmiejskich salonach.
więcejKaretka w złym miejscu przez podwójną ulicę
Karetka w złym miejscu przez podwójną ulicę - Gdybyśmy jechali do reanimacji albo innego ciężkiego stanu, mogłoby dojść do tragedii - przekonuje lekarz z karetki gdyńskiego pogotowia. Chodzi o sytuację, w której zespół dostał wezwanie na ul. Komandora Staniewicza w Gdyni, jednak gdy ekipa dotarła na miejsce, okazało się, że wcale nie o ten adres chodzi, bo w mieście są dwie ulice o takiej samej nazwie. Władze Gdyni przekonują, że jedna z nich od dawna ma inną nazwę, czego niestety nie potwierdzają internetowe mapy czy nawigacje.
więcejSzkoła rodzenia - cenne wsparcie podczas ciąży, porodu i połogu
Szkoła rodzenia - cenne wsparcie podczas ciąży, porodu i połogu Nie unikają trudnych tematów, oferują wsparcie nie tylko medyczne, ale i emocjonalne, wspierają przyszłą mamę w trakcie ciąży, pomagają przy porodzie, a także już po pojawieniu się dziecka na świecie. Pracownicy Szkoły Rodzenia Zaufaj Położnej zapewnią nie tylko opiekę medyczną, ale stają się też przyjaciółmi rodziny, oferującymi pacjentkom kompleksową pomoc w tych najważniejszych chwilach w życiu.
więcejSopot chce aktywizować seniorów
Sopot chce aktywizować seniorów Trwają przygotowania do wiosennej edycji sopockich Targów Seniora. Od lat impreza organizowana jest w Sopocie i jest to jedyne takie wydarzenie w północnej Polsce dedykowane w całości seniorom oraz ich rodzinom, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Trójmiasta oraz całego regionu.
więcejSztuczna inteligencja pomoże niewidomym
Sztuczna inteligencja pomoże niewidomym Intuicyjne, przenośne urządzenie oparte na technologii sztucznej inteligencji, dedykowane osobom z poważną dysfunkcją wzroku, nazwane Toucan Eye, buduje gdańska firma Toucan Systems. Założeniem projektu jest stworzenie asystenta, który zawsze i wszędzie będzie towarzyszył osobom z dysfunkcją wzroku, likwidując przy tym wiele barier, z którymi osoby te spotykają się na co dzień.
więcej