Trojmiasto.pl: Zdrowie i uroda

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne
Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne WHO alarmuje, że nieleczona depresja powoduje szereg poważnych konsekwencji - nie tylko długotrwałą niezdolność do pracy czy nauki, ale też choroby somatyczne, samouszkodzenia czy próby samobójcze. Aby jeszcze lepiej pomóc potrzebującym, psychologowie i terapeuci zwarli szyki i włączyli się w organizację Gdańskich Dni Pomocy Psychologicznej "Zdrowie Zaczyna się w Głowie", oferując osobom zmagającym się z zaburzeniami psychicznymi darmowe konsultacje. Warto spieszyć się z zapisami, ponieważ akcja trwa tylko do 20 maja.
więcejJak spakować walizkę na wyjazd biznesowy?
Jak spakować walizkę na wyjazd biznesowy? Podróże zazwyczaj wiążą się z wypoczynkiem albo ze spotkaniami służbowymi. O ile pierwszy powód raczej nie wymaga od nas odpowiedniego stroju, to drugi już tak. Postanowiliśmy podpowiedzieć, jak spakować walizkę w taki sposób, by koszule, garnitury i eleganckie sukienki pozostały w nienaruszonym stanie, a dodatki znalazły odpowiednie miejsce, w którym się nie zniszczą.
więcejOkulary z filtrem - dlaczego warto je nosić?
Okulary z filtrem - dlaczego warto je nosić? Promienie słońca, chociaż są nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania, mogą wyrządzić wiele krzywdy. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że promieniowanie UV szkodzi oczom, może także przyspieszać choroby grożące utratą wzroku. Najlepszą tarczą obronną są wtedy okulary z filtrem. Chociaż często traktujemy je jak modowy gadżet i coś, co pozwala wyraźnie widzieć w słoneczny dzień, to zyski z noszenia ciemnych szkieł są dużo większe.
więcejSto śniadaniowych inspiracji od dietetyka
Sto śniadaniowych inspiracji od dietetyka - Jest mnóstwo fantastycznych opcji do przygotowania w 15 minut, a śniadanie nie kończy się na szybkiej kanapce czy jajecznicy - mówi dietetyczka Viola Urban, która właśnie wydała książkę "Poranne inspiracje" z przepisami na zdrowe śniadanie w kwadrans. Z autorką, którą czytelnicy Trojmiasto.pl mogą kojarzyć z cyklu felietonów "Okiem dietetyka", będzie można spotkać się w sobotę o godz. 9:30 w Przystanku Orłowo .
więcejJak zostać ratownikiem wodnym?
Jak zostać ratownikiem wodnym? Ratownictwo wodne to praca, która wymaga poświęcenia, ale "kokosów" nie przynosi. To nie "słoneczny patrol" - przyznają osoby, które co roku strzegą bezpieczeństwa plażowiczów. Dla jednych to sposób na wakacje, dla innych szkoła życia i realizacja marzeń, ale żeby zostać ratownikiem konieczne jest przejście odpowiedniego szkolenia. Trójmiejskie kąpieliska wciąż szukają chętnych do tej odpowiedzialnej pracy.
więcejDo pracy rowerem? "Niewiele trzeba, by poczuć się dobrze"
Do pracy rowerem? "Niewiele trzeba, by poczuć się dobrze" Oszczędność czasu, dbanie o środowisko czy utrata zbędnych kilogramów to tylko niektóre z zalet jazdy rowerem. Ten sposób aktywności pomoże nam wypracować właściwą kondycję, poprawi samopoczucie, a także... umożliwi zawieranie nowych znajomości. Także w drodze do pracy.
więcejKardiochirurdzy założyli fundację. Zbierają na lepsze leczenie
Kardiochirurdzy założyli fundację. Zbierają na lepsze leczenie - Nowoczesna medycyna nie istnieje bez zaawansowanej technologii - przekonują lekarze i pielęgniarki pracujący dla spółki Szpitale Pomorskie i zakładają Fundację Kardiochirurgii Pomorskiej. Zbierają na lepszy sprzęt, który będzie ratował m.in. pacjentów z Trójmiasta. Choć na koncie mają dopiero kilkadziesiąt złotych, a pierwszy cel to zakup wart ok. 100 tys. zł, nie poddają się. O tym, co chcą osiągnąć i komu pomóc rozmawiamy z kardiochirurgiem Sebastianem Batkiewiczem, prezesem fundacji.
więcejCzy lekarz NOCh musi wystawić zwolnienie?
Czy lekarz NOCh musi wystawić zwolnienie? Chorego dziecka nie powinno się zostawiać w domu samego - taką sytuację przewidział ustawodawca umożliwiając rodzicom wzięcie tzw. zwolnienia "na opiekę". Niestety, jak przekonała się nasza czytelniczka, lekarze w Nocnych Punktach Obsługi Chorych nie zawsze chcą takie zwolnienia wystawiać, odsyłając pacjentów w dzień roboczy do przychodni. Te przypominają, że lekarze NOCh, jeśli zachodzi taka konieczność, mają obowiązek zwolnienie wystawić, a wymigując się od tego łamią prawo.
więcejPłyny micelarne sposobem na piękną cerę?
Płyny micelarne sposobem na piękną cerę? Są znacznie delikatniejsze niż mleczka kosmetyczne. Mają jednocześnie większą moc oczyszczania. Rekomendowane przez dermatologów, są przeznaczone do każdego rodzaju cery. Płyny micelarne, bo o nich właśnie mowa, można kupić nie tylko w aptekach, ale także w drogeriach kosmetycznych.
więcejJakie buty na lato?
Jakie buty na lato? O tym, że buty są przyjacielem kobiety, wie chyba każdy. Wraz z nadchodzącym latem zmienia się nie tylko nasze obuwie, ale także dotyczące go trendy. Co będzie modne w najbliższych miesiącach? Najnowsze trendy wprost z wybiegów to pastelowe odcienie, kaczuszki, gladiatorki, kowbojki ale też transparentne buty.
więcej