Trojmiasto.pl: Zdrowie i uroda

Kosmetyki dla aktywnych, czyli makijaż na siłowni
Kosmetyki dla aktywnych, czyli makijaż na siłowni Dla wielu trening stał się nieodłącznym elementem dnia, nie powinno zatem dziwić, że sportowe ubrania i gadżety już dawno zdominowały rynek. Jednak to nie wszystko. Ważne są również kosmetyki dla aktywnych kobiet - odporne na pot, ujędrniające ciało, a nawet... stymulujące mięśnie.
więcejJak zadbać o formę? Zimowy trening
Jak zadbać o formę? Zimowy trening Pogoda za oknem nie zachęca do aktywności fizycznej. Jesienią i zimą stajemy się bardziej ospali i nie mamy energii do podejmowania działania. Są jednak sposoby, dzięki którym nasze samopoczucie stanie się lepsze, a sylwetka będzie bardziej wysportowana. Jaka aktywność jest najlepsza jesienią i zimą?
więcejChoinkami z pluszaków czy książek wsparli hospicjum
Choinkami z pluszaków czy książek wsparli hospicjum - Można pokazać, że jest się zaangażowanym, że chce się pomagać - mówi Marek, uczeń, który w środę wspólnie z kolegami i koleżankami ze szkoły ozdobił świąteczne drzewko własnoręcznie wykonanymi aniołami. Ruszyła wystawa choinek świątecznych w Galerii Przymorze, swoje drzewka prezentują tam firmy i instytucje wspierające Fundację Hospicyjną - można zobaczyć m.in. nietypowe choinki wykonane z poduszek, pluszaków czy książek.
więcejBadanie USG robi telefonem. "Traktuję ultrasonograf jak stetoskop XXI wieku"
Badanie USG robi telefonem. "Traktuję ultrasonograf jak stetoskop XXI wieku" Na co dzień pracuje w przychodni jako specjalista medycyny rodzinnej, ale nie rozstaje się z ultrasonografem, który uważa za stetoskop XXI wieku. Szkoli również innych lekarzy rodzinnych w zakresie wykonywania i interpretowania badań USG, a także współredaguje dedykowaną im stronę internetową eduson.pl. Z doktorem Mateuszem Kosiakiem rozmawiamy również o tym, co łączy medycynę rodzinną z układaniem puzzli, dlaczego pacjenci zwlekają z wizytą u lekarza i o tym, w rękach jakiej osoby ultrasonograf pozostanie narzędziem bezużytecznym
więcejNadzieję na zdrowie drukują w 3D
Nadzieję na zdrowie drukują w 3D Jest coraz częściej stosowanym narzędziem do tego, żeby zobaczyć jak coś wygląda i działa - właśnie dlatego druk 3D wykorzystywany jest również w kardiochirurgii, protetyce czy stomatologii. O tym, jak modele w trójwymiarze mogą pomagać w medycynie mówił Wojciech Wojtkowski, który na co dzień tworzy trójwymiarowe modele serc, pomagające diagnozować i leczyć złożone wady nawet na etapie prenatalnym. Dzięki nim kardiochirurdzy mogą lepiej przygotować się do operacji i zaplanować ich etapy.
więcejŚwiatowi projektanci w lokalnych butikach
Światowi projektanci w lokalnych butikach Przed każdym ważnym wyjściem pojawia się w głowie kobiety to samo pytanie: w co się ubrać? Sieci sklepów, w których znajdziemy modne ubrania, lecz nie naprawdę oryginalne i luksusowe, nie zaspokajają oczekiwań najbardziej wymagających klientek. Miejsc, w których można kupić ubrania i dodatki z najwyższej półki jest w Trójmieście stosunkowo niewiele. Postanowiliśmy opisać kilka z nich.
więcejDron-karetka powstaje w Gdyni
Dron-karetka powstaje w Gdyni Ma zrewolucjonizować sposób, w jaki służby będą mogły udzielać pomocy zaginionym i poszkodowanym w wypadkach - naukowcy z Gdyni opracowują specjalnego drona, który będzie pracował jako nowoczesna karetka. Będzie m.in. lokalizował poszkodowanych, a w razie potrzeby podczas poszukiwań na wodzie zrzuci bojkę ratunkową. Prototyp urządzenia ma powstać w pierwszym kwartale 2018 roku.
więcejW tramwaju o AIDS. Studenci będą edukować
W tramwaju o AIDS. Studenci będą edukować Darmowe przejażdżki po Gdańsku specjalnie oznakowanym tramwajem, gry towarzyskie i konkursy, a także zabawa przy dźwiękach muzyki serwowanej przez didżeja to jedne z wielu atrakcji, jakie czekają nas już w najbliższą sobotę 2 grudnia w ramach imprezy - "Tramwaj zwany pożądaniem", przygotowywanej przez studentów medycyny. Tu jednak nie tylko o rozrywkę chodzi, ale też edukację, dlatego podczas przejażdżki wolontariusze przybliżą podróżnym problematykę zdrowia reprodukcyjnego i AIDS.
więcejJak radzić sobie z jesienną chandrą?
Jak radzić sobie z jesienną chandrą? Jesienna depresja może dopaść każdego z nas. Jak każda depresja sezonowa, pojawia się wraz ze zmieniającą się porą roku. Krótsze, pochmurne dni sprawiają, że narasta zmęczenie i pojawia się kiepski nastrój oraz obniżenie sprawności intelektualnej. Sprawdź, czy można się przed nią ustrzec.
więcejZe strachu przed ciążą szukają wsparcia
Ze strachu przed ciążą szukają wsparcia Wpadka, nieplanowana ciąża - dziecko zupełnie zmienia życie kobiety, nie wszystkie są jednak na nie gotowe. To nie ten czas, nie to miejsce, nie ten partner - co w takiej sytuacji zrobić, gdzie szukać pomocy, wsparcia? Jest miejsce, do którego osoby w kryzysowej sytuacji, nieplanowanej ciąży lub zdecydowane na aborcję mogą zwrócić się zawsze po rozmowę, po wsparcie, po wysłuchanie - to NETporadnia i Telefon Zaufania.
więcej