Trojmiasto.pl: Zdrowie i uroda

Coraz dłuższe kolejki do badań tomografem czy rezonansem
Coraz dłuższe kolejki do badań tomografem czy rezonansem Ponad 150 dni - tyle średnio czeka na Pomorzu pacjent na badanie rezonansem w trybie pilnym. Po tym jak we wrześniu ubiegłego roku Narodowy Fundusz Zdrowia przeznaczył dodatkowe środki na badania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego sytuacja pacjentów nieznacznie poprawiła się. Teraz dramat powraca. Województwo pomorskie jest drugim w kraju pod względem długości oczekiwania na badanie diagnostyki obrazowej.
więcejModne perfumy. Idealne zapachy na sezon
Modne perfumy. Idealne zapachy na sezon Oficjalnie powitaliśmy sezon wakacyjny. Słońce grzeje chwilami mocno, częściej przebywamy na plaży, a w powietrzu wyraźnie unosi się zapach lata, czyli... no właśnie - czym pachną najgorętsze miesiące w tym roku? Sprawdziliśmy.
więcejCo wskazuje indeks glikemiczny
Co wskazuje indeks glikemiczny Stosując zdrową dietę bardzo często słyszymy o pojęciach indeksu i ładunku glikemicznego. Z czym tak naprawdę się one wiążą? Jaki jest ich wpływ na naszą sylwetkę i kiedy powinniśmy uwzględniać dane wartości w naszej diecie?
więcejPokaz mody Lidii Kality na plaży
Pokaz mody Lidii Kality na plaży Piątkowy wieczór, nadbałtycka plaża i pokaz mody - wszystkie te czynniki połączyły się podczas wydarzenia zatytułowanego: Sekretny Ogród. Na zaproszonych gości czekał pokaz mody letniej kolekcji Lidii Kality oraz prezentacja biżuterii Patrycji Brendler. Wieczór urozmaicił występ muzyczny Eweliny Poblo Pobłockiej oraz degustacja prosecco.
więcejTrening latem. Co powinniśmy wiedzieć?
Trening latem. Co powinniśmy wiedzieć? Treningi, które wykonujemy latem różnią się z reguły od tych zimowych. I nie chodzi tylko o korzystniejszą aurę na zewnątrz, ale także cykle treningowe czy potrzebę regeneracji. O czym powinniśmy wiedzieć trenując latem?
więcejCentrum leczenia raka prostaty w UCK
Centrum leczenia raka prostaty w UCK Rak prostaty to jeden z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u mężczyzn. W Polsce pod względem zachorowalności ustępuje jedynie rakowi płuca. Dlatego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym powstało pierwsze w Polsce Centrum Leczenia Raka Prostaty - Prostate Cancer Unit, które ma zagwarantować pacjentom kompleksowe, wielospecjalistyczne podejście do leczenia.
więcejNowy blok operacyjny powstaje na Zaspie
Nowy blok operacyjny powstaje na Zaspie 83 mln złotych - tyle pochłonie budowa nowoczesnego bloku operacyjnego w Szpitalu św. Wojciecha na Zaspie. W poniedziałek przedstawiciele Zarządu Województwa Pomorskiego i Spółki Copernicus PL rozpoczęli inwestycję uroczystym wmurowaniem kamienia węgielnego. Dzięki temu przedsięwzięciu placówka zdoła zapewnić pacjentom opiekę w najwyższym standardzie.
więcejTargi Vintage - podążanie za minioną modą czy sposób na życie?
Targi Vintage - podążanie za minioną modą czy sposób na życie? Miniona niedziela okazała się niezwykle atrakcyjna dla fanów vintage. Gdańskie Podwórko zamieniło się w spotkanie miłośników minionych mód i stylów, podczas którego można było uzupełnić swoją szafę i odkryć nieznane ubraniowe skarby.
więcejLetni szyk: propozycje dla niej i dla niego
Letni szyk: propozycje dla niej i dla niego Lato to czas urlopów, długich spacerów i wielu spotkań w plenerze. Ubrania, które w tym czasie wybierzemy, powinny więc być zarówno modne, jak i wygodne. Zdecydowanie dominować będą jasne odcienie, naturalne materiały i stylowe dodatki, które nadadzą charakteru naszym stylizacjom.
więcejPiękna skóra latem. Jak o nią dbać?
Piękna skóra latem. Jak o nią dbać? Latem nasza skóra narażona jest na działanie wielu niekorzystnych czynników. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy przestać o nią dbać. Wręcz przeciwnie. Przesuszona lub poparzona słońcem skóra potrzebuje regeneracji. Trzeba jednak wiedzieć, co będzie w nadchodzących miesiącach jej służyło, a co nie.
więcej