Trojmiasto.pl: Praca

Praca na emeryturze policyjnej
Praca na emeryturze policyjnej Emerytura policyjna przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu zwolnienia posiada 15 lat służby w Policji. Policjant, który przeszedł na taką emeryturę może jednak podjąć inną pracę. Jak wtedy liczy się wysokość jego emerytury?
więcejJak zostać ratownikiem wodnym?
Jak zostać ratownikiem wodnym? Ratownictwo wodne to praca, która wymaga poświęcenia, ale "kokosów" nie przynosi. To nie "słoneczny patrol" - przyznają osoby, które co roku strzegą bezpieczeństwa plażowiczów. Dla jednych to sposób na wakacje, dla innych szkoła życia i realizacja marzeń, ale żeby zostać ratownikiem konieczne jest przejście odpowiedniego szkolenia. Trójmiejskie kąpieliska wciąż szukają chętnych do tej odpowiedzialnej pracy.
więcejSiedem zamiast ośmiu godzin pracy?
Siedem zamiast ośmiu godzin pracy? Skróćmy czas pracy na stulecie niepodległości - to hasło promujące inicjatywę partii Razem, która rozpoczyna zbiórkę podpisów pod ustawą skracającą czas pracy. 40-godzinny tygodniowy czas pracy w Polsce to obecnie najdłuższy w Unii Europejskiej. Średnia unijna to 38 godzin, a czasem z racji układów zbiorowych wymiar jest dużo niższy od tego, który przewiduje prawo.
więcejTrwają Trójmiejskie Targi Pracy
Trwają Trójmiejskie Targi Pracy Trójmiejskie Targi Pracy to dobra okazja do spotkania potencjalnych pracodawców, rozmowy z nimi, a nawet aplikowania o pracę, praktyki lub staż. Wydarzenie odbywa się dzisiaj i jutro (7-8 maja) w godz. 9 - 16 na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.
więcejCzym jest proporcjonalny udział w prowizji?
Czym jest proporcjonalny udział w prowizji? Zdarza się, że interpretacja umowy o pracę może budzić wątpliwości. W interesie zarówno pracownika, jak i pracodawcy powinno być ich wyjaśnienie. Szczególnie jeśli dotyczą one kwestii wynagrodzenia.
więcejZmiany w grafiku pracowników podnoszących swoje kwalifikacje
Zmiany w grafiku pracowników podnoszących swoje kwalifikacje Łączenie pracy ze studiami może być trudne. Pracownikom podnoszącym kwalifikacje zawodowe przysługuje wprawdzie urlop szkoleniowy, ale czy mogą oni liczyć na inne ułatwienia, np. zmiany w grafiku?
więcejDomowe biuro. Jak je zaaranżować?
Domowe biuro. Jak je zaaranżować? Rozwój technologii oraz przeniesienie wielu sfer życia do sieci sprawiają, że coraz więcej osób może pracować z domu. Aranżacja domowego biura staje się nie tylko modnym trendem, ale czymś, co ma usprawnić naszą pracę. Warto więc zastanowić się nad wydzieleniem specjalnej przestrzeni.
więcejCzy pracodawca musi wyznaczyć nam dwa dni wolne od pracy w tygodniu?
Czy pracodawca musi wyznaczyć nam dwa dni wolne od pracy w tygodniu? Według Kodeksu pracy w każdym tygodniu pracownikowi przysługuje 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku. Czy to oznacza, że w każdym tygodniu powinien mieć 2 dni wolne od pracy z rzędu? Niekoniecznie.
więcejCzy inwigilowanie w pracy jest legalne?
Czy inwigilowanie w pracy jest legalne? Odpowiedź na to pytanie jeszcze do niedawna nie była jednoznaczna, jako że przepisy prawa pracy nie regulowały w żaden sposób tej kwestii. Aż do chwili obecnej. Przy okazji wdrażania RODO zostanie znowelizowany Kodeks pracy w ten sposób, aby nie tylko monitoring miejsca pracy stał się w pełni legalny, ale również monitoring poczty elektronicznej i inne jego formy.
więcejFirmy dopingują do jazdy rowerem
Firmy dopingują do jazdy rowerem Dojeżdżanie do pracy rowerem jest tańsze, ekologiczne, a przede wszystkim dobrze wypływa na zdrowie. Zdarza się też, że rower okazuje się być szybszym środkiem lokomocji niż stojący w korkach samochód. Nic dziwnego, że pracodawcom zależy na tym, żeby zachęcić swoich pracowników do jazdy rowerem. W wielu firmach rowerzystów czekają dodatkowe udogodnienia i bonusy.
więcej