Trojmiasto.pl: Praca

Zatrudnisz nianię do końca roku - rząd opłaci składki
Zatrudnisz nianię do końca roku - rząd opłaci składki Umowa uaktywniająca to forma umowy zlecenia z osobą fizyczną. Jeśli na jej podstawie zatrudnimy nianię do końca roku, pełne składki opłaci państwo. Od stycznia 2018 finansowanie zostanie zmniejszone o połowę, dlatego z zawieraniem umów warto się pospieszyć.
więcejŚwiąteczne atrakcje w trójmiejskich firmach
Świąteczne atrakcje w trójmiejskich firmach Świąteczna atmosfera udziela się też pracodawcom - mikołajki dla dzieci, wigilie firmowe, premie lub akcje charytatywne. Zapytaliśmy, co w tym roku czeka pracowników trójmiejskich firm.
więcejNawet 35,5 tys. nowych emerytów
Nawet 35,5 tys. nowych emerytów Do pomorskich Oddziałów ZUS wpłynęło już 23 tys. wniosków o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym, co oznacza, że wniosek złożyło już 65 proc. uprawnionych. Do końca 2017 roku na Pomorzu z prawa do przejścia na emeryturę w przywróconym wieku 60/65 lat może skorzystać nawet 35,5 tys. osób.
więcejUrlop wypoczynkowy w ciąży
Urlop wypoczynkowy w ciąży Co dzieje się z niewykorzystanym urlopem wypoczynkowym, kiedy kobieta przejdzie na urlop macierzyński? Z takim pytaniem zwróciła się do nas czytelniczka.
więcejChciała pomagać innym. Wybuchł pożar
Chciała pomagać innym. Wybuchł pożar Szukała go kilka miesięcy, zainwestowała kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jednej nocy straciła wszystko. A plan był szlachetny. Pani Lidia chciała otworzyć foodtrucka, by uczyć dzieci, młodzież i osoby niepełnosprawne wypiekania ciast i pierników. Planu - przynajmniej na razie - nie zrealizuje, bo w weekend nieznany sprawca lub sprawcy podpalili pod jej domem ukończony niemal pojazd.
więcejDzień na szynach. Praca motorniczych
Dzień na szynach. Praca motorniczych Wstają wtedy, kiedy niektórzy z nas kładą się spać. Najważniejsza cecha, jaką muszą mieć, to umiejętność zachowania skupienia przez cały dzień. Wszyscy łącznie dziennie przejeżdżają kilkadziesiąt tysięcy kilometrów wożąc mieszkańców Trójmiasta. To motorniczowie i ich praca.
więcejCiąża podczas umowy cywilnoprawnej
Ciąża podczas umowy cywilnoprawnej Praca zdalna na umowie cywilnoprawnej to coraz popularniejsza forma zatrudnienia. Jest wygodna i często wiąże się też z większymi zarobkami. Ma jednak swoje minusy. ...
więcejCzy Polacy są szczęśliwi w swojej pracy?
Czy Polacy są szczęśliwi w swojej pracy? Szacuje się, że Polacy spędzają w pracy ok. 2 tys. godzin rocznie. Niestety pojęcia "praca" i "szczęście" rzadko zestawiane są razem, a utyskiwania na poniedziałek stały się cotygodniową tradycją. Czy Polacy są szczęśliwi w pracy, a jeśli nie, to w jaki sposób to zmienić?
więcejJak pogodzić pracę ze studiami
Jak pogodzić pracę ze studiami Łączenie pracy zawodowej ze studiami nie zawsze jest łatwe, szczególnie gdy godziny pracy pokrywają się z godzinami zajęć. W jakich sytuacjach możemy domagać się od pracodawcy specjalnych udogodnień umożliwiających nam kontynuowanie nauki?
więcejJak mądrze przygotować się do zmiany pracy?
Jak mądrze przygotować się do zmiany pracy? Czasy kurczowego trzymania się etatu odeszły w zapomnienie. Dziś pracownicy coraz częściej trzymają rękę na pulsie i są na bieżąco ze zmianami na rynku pracy. Deficyt pracowników oraz rosnąca liczba nowych firm i możliwości sprawiają, że zmienić pracę jest dużo łatwiej niż jeszcze kilka lat temu. Tylko czy zawsze warto?
więcej