Trojmiasto.pl: Praca

Pożyczki dla przedsiębiorców na zatrudnienie nowych pracowników
Pożyczki dla przedsiębiorców na zatrudnienie nowych pracowników O rynku pracownika, zamiast rynku pracodawcy, mówi się już od dawna. Taka sytuacja stawia przed firmami duże wyzwanie. Muszą zadbać o to, żeby ich oferty pracy były na tyle atrakcyjne, żeby skusić potencjalnych pracowników. Jest to szczególnie trudne wyzwanie dla początkujących przedsiębiorców.
więcejDwutygodniowy urlop to przywilej?
Dwutygodniowy urlop to przywilej? Lipiec i sierpień to czas, kiedy najczęściej decydujemy się na wzięcie urlopu, jednak nie wszyscy pracownicy chętnie korzystają z możliwości długiego wypoczynku od pracy. Na jakie okresy możemy zgodnie z prawem podzielić przysługujący nam urlop i czy pracodawca może nas do niego zmusić?
więcejPolska centrala Marine Harvest otwarta
Polska centrala Marine Harvest otwarta Polska centrala Marine Harvest mieści się w Argonie, budynku należącym do kompleksu Alchemia zlokalizowanym w Gdańsku-Oliwie. Obecnie zespół liczy blisko 150 osób. W centrali europejskiego oddziału firmy Marine Harvest Central Europe docelowo znajdzie pracę około 250 osób. W czerwcu 2017 roku MH otworzyło centrum wsparcia biznesowego w Gdańsku.
więcejKlapki, a może szorty? Lato w pracy
Klapki, a może szorty?  Lato w pracy Za kilka dni ma wrócić ładna pogoda, a ciepłe dni w pracy to nie lada wyzwanie. Nie dość, że myśli same uciekają na plażę, to jeszcze wystawy sklepowe kuszą letnimi kolekcjami. Szorty, spódniczki, sandały, koszule z krótkim rękawem - co z tego nadaje się do biura, a co kategorycznie powinniśmy sobie odpuścić?
więcejKoniec z papierowymi zwolnieniami
Koniec z papierowymi zwolnieniami W czwartek, 28 czerwca, wchodzi w życie ustawa zmieniającą termin wejścia w życie elektronicznych zwolnień lekarskich. Zwolnienia na papierowym formularzu mogą być wystawiane jeszcze do końca listopada 2018 roku. Natomiast od 1 grudnia 2018 roku lekarze będą wystawiać wyłącznie zwolnienia elektroniczne.
więcejAmazon rozwija centrum w Gdańsku
Amazon rozwija centrum w Gdańsku Amazon planuje zatrudnić w gdańskim Centrum Rozwoju Technologii kolejnych 200 osób, zwiększając tym samym ich liczbę do 650. W Gdańsku rozwijane są m.in takie technologie jak wirtualna asystentka głosowa Alexa.
więcejO jakim pracodawcy marzą Polacy?
O jakim pracodawcy marzą Polacy? Wielkość i prestiż firmy, styl zarządzania i kultura organizacyjna oraz wysokość wynagrodzenia - to trzy główne cechy, których szukamy u idealnego pracodawcy. Jak wynika z badania Antal "Najbardziej pożądani pracodawcy", przeprowadzonego wśród ponad 4 tys. specjalistów i menedżerów, w TOP5 wskazań znalazły się również: innowacyjność, stabilność zatrudnienia i możliwości szkolenia.
więcejZwyczaje urlopowe w firmach
Zwyczaje urlopowe w firmach Czerwiec, lipiec i sierpień to miesiące, w których pracownicy często decydują się na wakacyjny urlop. Z pozoru rzecz wydaje się prosta, jednak, jak się okazuje, w każdej z firm panują inne zwyczaje. Warto też wiedzieć, jak długi urlop nam przysługuje i co powinniśmy zrobić zanim opuścimy miejsce pracy by wyruszyć na wakacyjne wojaże.
więcejPraca z nowymi technologiami nie tylko dla pań
Praca z nowymi technologiami nie tylko dla pań Najnowsze technologie, sztuczna inteligencja, nowoczesne systemy zabezpieczeń - to nie tylko domena mężczyzn, ale także oni będą mile widziani na spotkaniu "Kobieca natura inżynierii", które odbędzie się w sobotę 16 czerwca.
więcejOdpowiedzialność za służbowy samochód
Odpowiedzialność za służbowy samochód Korzystanie z samochodu służbowego dla niektórych pracowników wiąże się ze sporym stresem. Dobrze wiedzieć jak w tej sytuacji uchronić się przed przykrymi konsekwencjami ewentualnego wypadku.
więcej