Trojmiasto.pl: Praca

Komu przysługuje zasiłek opiekuńczy
Komu przysługuje zasiłek opiekuńczy Choroba bliskiej osoby czasem wymaga od nas zostania w domu w celu zapewnienia jej odpowiedniej opieki. Dobrze wiedzieć, że przysługuje nam wtedy płatne zwolnienie od pracy.
więcejTrudny rynek pracy dla niepełnosprawnych
Trudny rynek pracy dla niepełnosprawnych Osoby niepełnosprawne na rynku pracy to wciąż trudny temat. Agencje pracy zapewniają, że ofert dla pracowników z niepełnosprawnością pojawia się coraz więcej, a jednak wskaźnik aktywności zawodowej niepełnosprawnych pozostaje niski. Wpływ na to mają małe zarobki, pułapka rentowa, bariery architektoniczne oraz oferty, które często są poniżej kwalifikacji poszukujących pracy osób.
więcejPo nocnej zmianie należy się wolne?
Po nocnej zmianie należy się wolne? Praca w systemie zmianowym bywa dla pracowników bardzo obciążająca, dlatego ważne jest, żeby pracodawca układając grafik miał na uwadze prawo pracownika do odpoczynku.
więcejTrwają Inżynierskie Targi Pracy
Trwają Inżynierskie Targi Pracy Inżynierskie Targi Pracy na Politechnice Gdańskiej to dobra okazja, żeby zapoznać się z ofertą ponad 60 potencjalnych pracodawców, poprawić swoje CV oraz wziąć udział w licznych warsztatach. Nic dziwnego, że cieszą się one dużym zainteresowaniem studentów. Wydarzenie jest dwudniowe, można je odwiedzić jeszcze jutro w godz. od 9:00 do 15:00.
więcejJak pogodzić pracę z wychowaniem dziecka
Jak pogodzić pracę z wychowaniem dziecka Jak pogodzić pracę z wychowywaniem dziecka i czy to w ogóle możliwe - takie pytanie zadają sobie miliony kobiet na całym świecie. Trudno jest znaleźć równowagę między byciem dobrym rodzicem i solidnym pracownikiem. Niektóre kobiety zanim zdecydują się na związek i dzieci, stawiają na rozwój osobisty, wykształcenie oraz dobrą pozycję na rynku pracy.
więcej"Zatrudnię kobietę do pracy"
"Zatrudnię kobietę do pracy" W ogłoszeniach o pracę zazwyczaj wyszczególnione są oczekiwania wobec potencjalnego kandydata odnoszące się do jego wykształcenia, umiejętności i doświadczenia. Zdarza się jednak, że pracodawcy określają też preferowany wiek lub płeć pracownika. Czy jest to już przejawem dyskryminacji?
więcej100 miejsc pracy w gdańskiej firmie
100 miejsc pracy w gdańskiej firmie Doświadczeni i początkujący sprzedawcy, studenci, maturzyści, a także osoby związane z turystyką to kandydaci, których chce zatrudnić duża gdańska firma Wakacje.pl. 100 sprzedawców rozpocznie pracę sezonową i stałą, a ich zadaniem będzie doradztwo i sprzedaż wycieczek zagranicznych. 40 najlepszych pracowników wyjedzie jesienią na darmowe wakacje.
więcejRiposta z Krakowa na gdańską kampanię
Riposta z Krakowa na gdańską kampanię Krakowianie nie pozostali obojętni na nietypową kampanię rekrutacyjną zachęcającą specjalistów z branży IT do przeprowadzki do Gdańska. Kulturalnie, acz nie bez złośliwości, wytknęli, że co prawda nie ma u nas smogu, ale za to są mrożone dorsze, zimna woda, mało słońca i "parawanig" na plaży.
więcejKiedy możemy odmówić nadgodzin?
Kiedy możemy odmówić nadgodzin? Przyjmuje się, że praca w godzinach nadliczbowych jest obowiązkiem pracownika. Istnieje jednak kilka okoliczności, w których pracownik może jej odmówić.
więcejBędą badać migracje Ukraińców do Polski
Będą badać migracje Ukraińców do Polski Gdański Urząd Pracy, Pracodawcy Pomorza i Grupa Progres realizują wspólny projekt na Ukrainie. Jego celem jest zbadanie zjawiska migracji Ukraińców do Polski, a przy okazji promocja regionu Pomorza jako atrakcyjnego miejsca do życia i pracy.
więcej