Trojmiasto.pl: Artykuły czytelników

Wybrałem autobus, śpię dłużej
Wybrałem autobus, śpię dłużej - Śpię godzinę dłużej, nie stresuję się, a do pracy jadę kilka minut. W końcu odstawiłem samochód do garażu, a chwilę później go sprzedałem. W pełni popieram wszelkie działania propagujące komunikację zbiorową, buspasy oraz nacisk na tworzenie infrastruktury rowerowej. Nasze dzieci nam tylko podziękują - pisze nasz czytelnik, pan Marek z Gdyni.
więcejKosztowny krótki postój przed dworcem
Kosztowny krótki postój przed dworcem Coraz trudniej podwieźć samochodem bliskich do pociągu odjeżdżającego z Gdańska Głównego. Każde zatrzymanie przed dworcem równoznaczne jest z obowiązkiem zapłacenia u kasjera 4 zł - skarży się nasz czytelnik, pan Piotr.
więcejKomunikacja? A może SKM i nie tylko?
Komunikacja? A może SKM i nie tylko? Kolejne głosy w dyskusji, czym lepiej poruszać się po Trójmieście - autem czy komunikacją. Tym razem prezentujemy dwa głosy. Jeden osoby, która sparzyła się na korzystaniu z komunikacji i drugi - o korzystaniu z elektrycznej hulajnogi i SKM.
więcejTrudna przesiadka z auta do tramwaju
Trudna przesiadka z auta do tramwaju Czy kierowca, który przyzwyczaił się do wygodnego przemieszczania samochodem, jest w stanie bez większego problemu przesiąść się do komunikacji miejskiej? Na pewno nie każdy. Zgłosił się do nas czytelnik, zagorzały motomaniak, który podzielił się swoimi wrażeniami z przejażdżki tramwajem w godzinach szczytu. Prawdopodobnie szybko nie wróci do komunikacji miejskiej. Oto jego opowieść.
więcejBurda w ostatnim przedziale SKM
Burda w ostatnim przedziale SKM Alkohol, wyzwiska, wulgaryzmy, papierosy, w końcu nóż i bijatyka. To wszystko spotkało pana Tomasza w pociągu SKM. Nasz czytelnik jest zbulwersowany i pyta, jak długo jeszcze będziemy świadkami podobnych zdarzeń, bez reakcji służb czy kierownika pociągu?
więcejSposób oszustów: mail o nr przesyłki
Sposób oszustów: mail o nr przesyłki Nasz czytelnik omal nie padł ofiarą oszustów, którzy rzekomo chcieli kupić od niego komputer, gdy chciał sprzedać niezbyt trafiony prezent. - Nie wysłałem paczki, bo za dużo rzeczy się nie zgadzało, ale mało brakowało, bo działali sprawnie - przyznaje. Oto jego opowieść.
więcejBłoto - symbol rozwijającego się Gdańska
Błoto - symbol rozwijającego się Gdańska - Chciałbym zwrócić uwagę portalu na wszechobecne błoto, które od lat utrudnia życie mieszkańcom południowych dzielnic Gdańska - pisze pan Szymon.
więcejImpreza sylwestrowa okiem kelnera
Impreza sylwestrowa okiem kelnera Przed nami ta wyjątkowa, sylwestrowa noc. Część z nas spędzi ją w domach, inni na ulicach, wsłuchani w muzyczne hity, a jeszcze inni skorzystają z ofert lokali gastronomicznych. Poznajcie noc z 31 grudnia na 1 stycznia z perspektywy obsługi. Jak wygląda sylwester w pewnej eleganckiej restauracji, patrząc na to wydarzenie z kelnerskiego zaplecza?
więcejRobotnicy nie dbają o bezpieczeństwo
Robotnicy nie dbają o bezpieczeństwo - Mieszkam na Chyloni, a pracuję w Śródmieściu. I krew mnie zalewa, gdy widzę, jak lekceważąco podchodzą do kwestii bezpieczeństwa robotnicy, wykonujący remonty na zlecenie Gdyni. Nikt ich nie kontroluje? - pyta za naszym pośrednictwem pan Andrzej. Oto jego spostrzeżenia.
więcejMieszkańcy ul. Potasowej proszą o pomoc
Mieszkańcy ul. Potasowej proszą o pomoc 7 kilometrów od centrum miasta znajduje się ulica, którą regularnie odwiedzają miejskie beczkowozy, by odpompowywać wodę zbierającą się na niej po każdym większym deszczu.
więcej