Trojmiasto.pl: Artykuły czytelników

Robotnicy nie dbają o bezpieczeństwo
Robotnicy nie dbają o bezpieczeństwo - Mieszkam na Chyloni, a pracuję w Śródmieściu. I krew mnie zalewa, gdy widzę, jak lekceważąco podchodzą do kwestii bezpieczeństwa robotnicy, wykonujący remonty na zlecenie Gdyni. Nikt ich nie kontroluje? - pyta za naszym pośrednictwem pan Andrzej. Oto jego spostrzeżenia.
więcejMieszkańcy ul. Potasowej proszą o pomoc
Mieszkańcy ul. Potasowej proszą o pomoc 7 kilometrów od centrum miasta znajduje się ulica, którą regularnie odwiedzają miejskie beczkowozy, by odpompowywać wodę zbierającą się na niej po każdym większym deszczu.
więcej"PKP wymaga zmian własnościowych"
"PKP wymaga zmian własnościowych" - Na kolei należy rozdzielić role: jeden podmiot powinien zajmować się przewozami, inny utrzymaniem infrastruktury, a jeszcze inny organizowaniem i finansowaniem przewozów kolejowych - postuluje pan Bartosz, nasz czytelnik. Poniżej publikujemy treść jego listu.
więcejDrogi wokół lotniska toną w błocie
Drogi wokół lotniska toną w błocie Po naszym ostatnim artykule o zanieczyszczonej ul. Spadochroniarzy, kolejni mieszkańcy skarżą się na stan nie tylko tej ulicy, ale i pozostałych dróg wokół lotniska.
więcejUciążliwy remont ul. Szarej w Gdańsku
Uciążliwy remont ul. Szarej w Gdańsku Złe oznakowanie, wieczorne prace i długi czas remontu. Trwająca od połowy maja przebudowa ul. Szarej w Gdańsku daje się we znaki mieszkańcom Siedlec. Jak pisze nasz czytelnik, pan Stanisław: - Remont jak najbardziej potrzebny. Niestety, przeprowadzany jest w skandaliczny sposób.
więcejOszuści próbują wyłudzać "na przesyłkę"
Oszuści próbują wyłudzać "na przesyłkę" Oszuści wymyślają coraz nowsze sposoby na to, by wyłudzić od nas pieniądze: na wnuczka, na policjanta, a nawet na prokuratora... Ale wciąż stosują też metody, które od lat przynosiły im niemałe zyski. Ostatnio ofiarą jednego z nich omal nie padła nasza czytelniczka.
więcej"W tym sklepie nie mówią po polsku"
"W tym sklepie nie mówią po polsku" - Gdy w sklepie spożywczym pracują głównie obcokrajowcy, którzy nie rozumieją języka polskiego, takie handlowanie mija się z celem - uważa nasz czytelnik, pan Karol.
więcejW Sopocie glony sprząta się tylko rano
W Sopocie glony sprząta się tylko rano Niczym bumerang wraca co roku w wakacje temat glonów na sopockiej plaży. - Choć miasto zapewnia, że są one regularnie sprzątane, to problem rodzi się, gdy pojawią się one już po codziennej pielęgnacji plaży. Wówczas zalegają na brzegu do kolejnego poranka - o czym pisze w swoim liście nasz czytelnik, pan Rafał. Oto jego spostrzeżenia.
więcejCzytelnik: "nie" dla chodników z asfaltu
Czytelnik: "nie" dla chodników z asfaltu - Coraz więcej mówi się o tym, że kierowcy są bezczelni, bo parkują i jeżdżą po chodnikach i drogach rowerowych. Ale kto ich do tego zachęca? Urzędnicy - przekonuje pan Sylwester.
więcejNie chcą kamperów nad morzem
Nie chcą kamperów nad morzem Parking nad samym morzem to często wymarzone miejsce dla osób, które spędzają wakacje w kamperach. W wielu krajach jest to jednak zabronione, bo suszące się ręczniki czy cieknące sanitariaty to nieciekawy widok w strefach turystycznych. Czy podobny zakaz powinien zacząć obowiązywać w Trójmieście?
więcej