Trojmiasto.pl: Artykuły czytelników

"Mieszkańcy Gdyni chcą więcej zieleni"
"Mieszkańcy Gdyni chcą więcej zieleni" - Dramatyczna reakcja mieszkanki ulicy Partyzantów na wycinkę drzew na skwerze Plymouth wywołała falę komentarzy, pokazujących, że coraz powszechniejszy jest pogląd gdynian "o betonowaniu miasta". Nie bierze się on znikąd. Plany sprzedaży terenów przy Polance Redłowskiej, poszerzenia ul. Waszyngtona czy Władysława IV kosztem drzew, plany masowego karczunku drzew na Międzytorzu, wycinanie kolejnych skwerów i placów - pisze Łukasz Piesiewicz ze stowarzyszenia Miasto Wspólne.
więcejNadmorskie Orłowo potrzebuje zmian
Nadmorskie Orłowo potrzebuje zmian - Chcemy delektować się widokiem morza i plaży, tymczasem kierowcy serwują nam inhalacje z rur wydechowych. Pomimo znaku zakazu, którego nikt nie respektuje. Najwięcej jest tu pieszych, a chodnik zajmuje najmniej miejsca i ludzie muszą lawirować pomiędzy autami, które wjeżdżają nawet na plażę. Najwyższy czas to zmienić - pisze o nadmorskiej części Orłowa nasz czytelnik z Gdyni, Mariusz Pająk.
więcejMieszkańcy nie chcą jednokierunkowej ulicy
Mieszkańcy nie chcą jednokierunkowej ulicy Po zakończeniu prac na ul. Sienkiewicza w Gdyni droga będzie jednokierunkowa od ul. Mickiewicza do ul. Sędzickiego. - Nikt z nami tego nie uzgadniał, nie było kontaktu ZDiZ z Radą Dzielnicy, miasto postawiło nas przed faktem dokonanym - nie kryją oburzenia mieszkańcy ul. Sędzickiego.
więcejParking dla dostawców. A mieszkańcy?
Parking dla dostawców. A mieszkańcy? Po naszym tekście, dotyczącym wyznaczenia w centrum Gdyni miejsc parkingowych tylko dla dostawców, podniosły się głosy oburzenia mieszkańców i przedsiębiorców, którzy boją się o to, że jeszcze trudniej będzie im znaleźć miejsce parkingowe.
więcejPierwsze mieszkanie: w centrum czy pod miastem?
Pierwsze mieszkanie: w centrum czy pod miastem? Nasza czytelniczka zainspirowana usłyszaną w windzie rozmową uznała, że należy przestrzec młodych ludzi, którzy kupują pierwsze w życiu mieszkanie, by nie decydowali się od razu na zakup dużego mieszkania albo domu na obrzeżu Trójmiasta.
więcejDo 4 zł za km jazdy taksówką w Gdańsku
Do 4 zł za km jazdy taksówką w Gdańsku Władze Gdańska pracują nad uchwaleniem maksymalnej stawki za kurs taksówką po mieście. Jeśli przepisy wejdą w życie, to taksówkarze będą mogli pobierać od pasażerów za przejechany kilometr nie więcej niż 4 zł.
więcejWybrałem autobus, śpię dłużej
Wybrałem autobus, śpię dłużej - Śpię godzinę dłużej, nie stresuję się, a do pracy jadę kilka minut. W końcu odstawiłem samochód do garażu, a chwilę później go sprzedałem. W pełni popieram wszelkie działania propagujące komunikację zbiorową, buspasy oraz nacisk na tworzenie infrastruktury rowerowej. Nasze dzieci nam tylko podziękują - pisze nasz czytelnik, pan Marek z Gdyni.
więcejKosztowny krótki postój przed dworcem
Kosztowny krótki postój przed dworcem Coraz trudniej podwieźć samochodem bliskich do pociągu odjeżdżającego z Gdańska Głównego. Każde zatrzymanie przed dworcem równoznaczne jest z obowiązkiem zapłacenia u kasjera 4 zł - skarży się nasz czytelnik, pan Piotr.
więcejKomunikacja? A może SKM i nie tylko?
Komunikacja? A może SKM i nie tylko? Kolejne głosy w dyskusji, czym lepiej poruszać się po Trójmieście - autem czy komunikacją. Tym razem prezentujemy dwa głosy. Jeden osoby, która sparzyła się na korzystaniu z komunikacji i drugi - o korzystaniu z elektrycznej hulajnogi i SKM.
więcejTrudna przesiadka z auta do tramwaju
Trudna przesiadka z auta do tramwaju Czy kierowca, który przyzwyczaił się do wygodnego przemieszczania samochodem, jest w stanie bez większego problemu przesiąść się do komunikacji miejskiej? Na pewno nie każdy. Zgłosił się do nas czytelnik, zagorzały motomaniak, który podzielił się swoimi wrażeniami z przejażdżki tramwajem w godzinach szczytu. Prawdopodobnie szybko nie wróci do komunikacji miejskiej. Oto jego opowieść.
więcej