Trojmiasto.pl: Artykuły czytelników

Parking dla dostawców. A mieszkańcy?
Parking dla dostawców. A mieszkańcy? Po naszym tekście, dotyczącym wyznaczenia w centrum Gdyni miejsc parkingowych tylko dla dostawców, podniosły się głosy oburzenia mieszkańców i przedsiębiorców, którzy boją się o to, że jeszcze trudniej będzie im znaleźć miejsce parkingowe.
więcej



Pierwsze mieszkanie: w centrum czy pod miastem?
Pierwsze mieszkanie: w centrum czy pod miastem? Nasza czytelniczka zainspirowana usłyszaną w windzie rozmową uznała, że należy przestrzec młodych ludzi, którzy kupują pierwsze w życiu mieszkanie, by nie decydowali się od razu na zakup dużego mieszkania albo domu na obrzeżu Trójmiasta.
więcej



Do 4 zł za km jazdy taksówką w Gdańsku
Do 4 zł za km jazdy taksówką w Gdańsku Władze Gdańska pracują nad uchwaleniem maksymalnej stawki za kurs taksówką po mieście. Jeśli przepisy wejdą w życie, to taksówkarze będą mogli pobierać od pasażerów za przejechany kilometr nie więcej niż 4 zł.
więcej



Wybrałem autobus, śpię dłużej
Wybrałem autobus, śpię dłużej - Śpię godzinę dłużej, nie stresuję się, a do pracy jadę kilka minut. W końcu odstawiłem samochód do garażu, a chwilę później go sprzedałem. W pełni popieram wszelkie działania propagujące komunikację zbiorową, buspasy oraz nacisk na tworzenie infrastruktury rowerowej. Nasze dzieci nam tylko podziękują - pisze nasz czytelnik, pan Marek z Gdyni.
więcej



Kosztowny krótki postój przed dworcem
Kosztowny krótki postój przed dworcem Coraz trudniej podwieźć samochodem bliskich do pociągu odjeżdżającego z Gdańska Głównego. Każde zatrzymanie przed dworcem równoznaczne jest z obowiązkiem zapłacenia u kasjera 4 zł - skarży się nasz czytelnik, pan Piotr.
więcej



Komunikacja? A może SKM i nie tylko?
Komunikacja? A może SKM i nie tylko? Kolejne głosy w dyskusji, czym lepiej poruszać się po Trójmieście - autem czy komunikacją. Tym razem prezentujemy dwa głosy. Jeden osoby, która sparzyła się na korzystaniu z komunikacji i drugi - o korzystaniu z elektrycznej hulajnogi i SKM.
więcej



Trudna przesiadka z auta do tramwaju
Trudna przesiadka z auta do tramwaju Czy kierowca, który przyzwyczaił się do wygodnego przemieszczania samochodem, jest w stanie bez większego problemu przesiąść się do komunikacji miejskiej? Na pewno nie każdy. Zgłosił się do nas czytelnik, zagorzały motomaniak, który podzielił się swoimi wrażeniami z przejażdżki tramwajem w godzinach szczytu. Prawdopodobnie szybko nie wróci do komunikacji miejskiej. Oto jego opowieść.
więcej



Burda w ostatnim przedziale SKM
Burda w ostatnim przedziale SKM Alkohol, wyzwiska, wulgaryzmy, papierosy, w końcu nóż i bijatyka. To wszystko spotkało pana Tomasza w pociągu SKM. Nasz czytelnik jest zbulwersowany i pyta, jak długo jeszcze będziemy świadkami podobnych zdarzeń, bez reakcji służb czy kierownika pociągu?
więcej



Sposób oszustów: mail o nr przesyłki
Sposób oszustów: mail o nr przesyłki Nasz czytelnik omal nie padł ofiarą oszustów, którzy rzekomo chcieli kupić od niego komputer, gdy chciał sprzedać niezbyt trafiony prezent. - Nie wysłałem paczki, bo za dużo rzeczy się nie zgadzało, ale mało brakowało, bo działali sprawnie - przyznaje. Oto jego opowieść.
więcej



Błoto - symbol rozwijającego się Gdańska
Błoto - symbol rozwijającego się Gdańska - Chciałbym zwrócić uwagę portalu na wszechobecne błoto, które od lat utrudnia życie mieszkańcom południowych dzielnic Gdańska - pisze pan Szymon.
więcej