Trojmiasto.pl: Biznes

Ropa z USA znów płynie do Gdańska. W planach duży kontrakt
Ropa z USA znów płynie do Gdańska. W planach duży kontrakt Drugi już transport amerykańskiej ropy naftowej płynie do gdańskiego Naftoportu. Tankowiec "Victory Venture" transportujący 650 tys. baryłek (tj. ok. 80 tys. ton) amerykańskiej ropy gatunku WTI Midland to kolejny zakup Lotosu. W listopadzie 2017 r. do Gdańska zawinął pierwszy w historii rafinerii transport ropy z USA na statku "St. Helen". Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że niedługo podpisany ma być pierwszy terminowy kontrakt na dostawy ropy z USA.
więcejNowe centrum badawczo-rozwojowe IT
Nowe centrum badawczo-rozwojowe IT Fińska firma In4mo otworzyła swoje centrum badawczo-rozwojowe w Gdańsku. Jej produkty dedykowane są dwóm branżom: budowlanej i ubezpieczeniowej. Wybierając Gdańsk, in4mo otwiera się na nowe rynki i grupy konsumentów.
więcejŚwiąteczne atrakcje w trójmiejskich firmach
Świąteczne atrakcje w trójmiejskich firmach Świąteczna atmosfera udziela się też pracodawcom - mikołajki dla dzieci, wigilie firmowe, premie lub akcje charytatywne. Zapytaliśmy, co w tym roku czeka pracowników trójmiejskich firm.
więcejCo, gdzie, kiedy w grudniu
Co, gdzie, kiedy w grudniu Coś dla IT, a także dla tych, którzy potrzebują inspiracji. Od spotkań służących wymianie kontaktów i informacji przez prelekcje po konferencje. Sprawdź, czy znajdziesz coś dla siebie w kalendarzu biznesowych spotkań zapowiadanych na grudzień.
więcejNawet 35,5 tys. nowych emerytów
Nawet 35,5 tys. nowych emerytów Do pomorskich Oddziałów ZUS wpłynęło już 23 tys. wniosków o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym, co oznacza, że wniosek złożyło już 65 proc. uprawnionych. Do końca 2017 roku na Pomorzu z prawa do przejścia na emeryturę w przywróconym wieku 60/65 lat może skorzystać nawet 35,5 tys. osób.
więcejWezwijdoktora.pl - firma z Gdyni podbija rynek
Wezwijdoktora.pl - firma z Gdyni podbija rynek W ciągu kilku miesięcy wezwijdoktora.pl - trójmiejski startup oferujący prosty i efektywny system domowych wizyt lekarskich zaczął działać także w innych największych polskich miastach, a lada chwila zamieni się w serwis ogólnopolski.
więcejLotos i MARS chcą recyklingu platform
Lotos i MARS chcą recyklingu platform Grupa MARS Shipyards & Offshore oraz Grupa Lotos podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie recyklingu platform używanych w górnictwie morskim. Wcześniej Krzysztof Zaremba, poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej informował, że może chodzić także o budowę nowych platform. O planach Lotosu informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Grupy mają współpracować w ramach planów utworzenia w Polsce do 2020 roku nowoczesnej stoczni złomowej.
więcejBitcoin - spekulacja czy pieniądz przyszłości?
Bitcoin - spekulacja czy pieniądz przyszłości? Cena bitcoina rośnie w niesamowitym tempie. Tylko od początku 2017 roku jego wartość wzrosła o ok. 1000 proc. Czy to tylko bańka spekulacyjna i sposób na wyciągnięcie pieniędzy od naiwnych inwestorów? W końcu, czy można wierzyć walucie, która ma przedrostek krypto? A może to nieuchronna przyszłość globalnej gospodarki? O tym, dlaczego inwestowanie w kryptowaluty nie jest dla każdego i czy czeka nas koniec tradycyjnego pieniądza opowiadają Rafał Dadej i Wojciech Skowronek, stojący za projektem PolscyGornicy.pl, przedsięwzięciem związanym z "kopaniem" kryptowalut, oraz utrzymaniem i konfiguracją urządzeń wykorzystywanych do tego celu.
więcejVI Forum Inicjowania Rozwoju
VI Forum Inicjowania Rozwoju Organizacje społeczne, samorząd i biznes. Czy te różne światy mogą się porozumieć? Tak, ale tylko wówczas, gdy postarają się siebie nawzajem zrozumieć. A platformą do tego może być społeczna odpowiedzialność biznesu. O tym i nie tylko rozmawiano podczas VI Forum Inicjowania Rozwoju.
więcejLotos zainwestuje w Stocznię Gryfia
Lotos zainwestuje w Stocznię Gryfia Grupa Lotos ma zainwestować w Morską Stocznię Remontową Gryfia - poinformował w Radiu Szczecin Krzysztof Zaremba, poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej. Spółka nie chce komentować tych informacji. Jednak, jak dowiedziało się Trojmiasto.pl, w najbliższym czasie Lotos ma podpisać list intencyjny ze stocznią działającą w Szczecinie i Świnoujściu.
więcej