Trojmiasto.pl: Biznes

Dodatek do wynagrodzenia za zastępstwo za innego pracownika
Dodatek do wynagrodzenia za zastępstwo za innego pracownika W okresie urlopowym zastępstwa za innych pracowników to codzienność. Czy w związku z nimi możemy ubiegać się o dodatek do wynagrodzenia?
więcejDzień otwarty terminalu kontenerowego
Dzień otwarty terminalu kontenerowego W sobotę po raz kolejny Bałtycki Terminal Kontenerowy zaprasza na dzień otwarty. Zaplanowano m.in. prezentację skanerów, psa tropiącego oraz nietypowych eksponatów, które próbowano wwieźć do kraju. Będą też rejsy po porcie i pokaz strażacki.
więcejZwolnienie na czas opieki nad chorym członkiem rodziny
Zwolnienie na czas opieki nad chorym członkiem rodziny Opieka nad chorym członkiem rodziny bywa w niektórych sytuacjach koniecznością, jednak czy każdy może z niej skorzystać?
więcejNowy prom PŻB. Dłuższy i później, ale ma być
Nowy prom PŻB. Dłuższy i później, ale ma być Jest w trakcie realizacji, choć trudno powiedzieć, że w budowie. Za to będzie większy - zapowiedziano na wczorajszej konferencji w Stoczni Szczecińskiej. Chodzi o prom dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, który ma zbudować Morska Stocznia Remontowa Gryfia.
więcejEnerga i Enea zbudują blok węglowy
Energa i Enea zbudują blok węglowy Grupa Energa i Grupa Enea zbudują Elektrownię Ostrołęka C o mocy 1 000 MWe. Według zapewnień nowoczesny, niskoemisyjny blok energetyczny będzie miał istotny wpływ na bezpieczeństwo energetyczne Polski. Przewiduje się, że pierwsza tzw. synchronizacja nowego bloku nastąpi w 2023 roku.
więcejNawet pięć razy więcej niż na Ukrainie
Nawet pięć razy więcej niż na Ukrainie Pracownicy z Ukrainy zarabiają w Polsce od trzech do prawie pięciu razy więcej niż w swojej ojczyźnie. Największe różnice w płacach widać w budownictwie, gdzie polska pensja jest nawet o 390 proc. wyższa od ukraińskiej. Niemal cztery razy więcej Ukrainiec zarobi w Polsce jako kasjer lub sprzedawca i ponad trzy razy więcej w transporcie i logistyce - wynika z Barometru Imigracji Zarobkowej przygotowanego przez Personnel Service.
więcejKonkurs na przyjazne urzędy skarbowe
Konkurs na przyjazne urzędy skarbowe Zakończyła się XVI edycja konkursu "Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" organizowanego przez Business Centre Club w ścisłej współpracy z Ministerstwem Finansów i Krajową Administracją Skarbową. W tegorocznej edycji wyróżnione zostały 72 urzędy z całej Polski, w tym cztery z województwa pomorskiego.
więcejGPEC nie na sprzedaż
GPEC nie na sprzedaż Polska Grupa Energetyczna złożyła niemieckiemu właścicielowi Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej - Stadtwerke Leipzig - ofertę odkupienia udziałów w spółce. Została ona jednak odrzucona przez stronę niemiecką jako nieopłacalna. Jak udało nam się dowiedzieć, zarząd Stadtwerke Leipzig liczy się z kolejnymi ofertami ze strony polskiej. W chwili obecnej nie widzi jednak potrzeby sprzedaży spółki.
więcej"Petrobaltic" wreszcie wyruszy na złoże B8
"Petrobaltic" wreszcie wyruszy na złoże B8 Wyjście w morze centrum produkcyjnego, czyli przebudowanej platformy "Petrobaltic" zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2019 roku, a zaawansowanie projektu na obecną chwilę wynosi ponad 80 proc. Początkowo remont platformy "Petrobaltic" miał zakończyć się we wrześniu 2015 roku. Problemy wokół remontu przez lata jednak narastały. W efekcie nie został on zakończony do dnia dzisiejszego.
więcejSzwajcarska jakość w zasięgu ręki
Szwajcarska jakość w zasięgu ręki Jaka powinna być łazienka w obiekcie użyteczności publicznej? Według użytkowników czysta, estetyczna i łatwa w obsłudze. A według właściciela obiektu? Wyposażona w armaturę i akcesoria łatwe w utrzymaniu czystości oraz wykonane z trwałych materiałów, które gwarantują wieloletnie użytkowanie. Wymagania użytkownika i właściciela spełniają akcesoria koncernu Franke Water Systems.
więcej