Trojmiasto.pl: Biznes

Dziś część firm pracuje krócej
Dziś część firm pracuje krócej Dziś pracownicy wielu firm w Polsce będą pracowali o dwie godziny krócej. A dlaczego? Wszystko przez akcję "Dwie godziny dla rodziny".
więcejPółfinał ABSL Start-up Challenge
Półfinał ABSL Start-up Challenge W Gdańsku miał miejsce lokalny półfinał konkursu ABSL Start-up Challenge, w którym zmierzyło się sześć najlepszych młodych firm. Zwyciężył startup Qantum Lab, który tworzy oprogramowanie mierzące emocje. Najlepsze projekty z całego kraju zmierzą się w finale, podczas dorocznej Konferencji ABSL "Poland. The place to grow".
więcejPrzyszłością są statki na wodór
Przyszłością są statki na wodór Statki wycieczkowe z napędem wodorowym pływające po Zatoce Gdańskiej? To pomysł na biznes, jaki chce rozwijać Żegluga Gdańska. Firma chce opracować i wyposażyć flotę wycieczkową w całkowicie ekologiczne napędy. Finansowanie projektu mają zapewnić fundusze europejskie. Jak dowiedziało się Trojmiasto.pl, wniosek spółki został już przyjęty przez odpowiednie organy. Środki finansowe mogą być przyznane Żegludze już w wakacje.
więcejPraca na emeryturze policyjnej
Praca na emeryturze policyjnej Emerytura policyjna przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu zwolnienia posiada 15 lat służby w Policji. Policjant, który przeszedł na taką emeryturę może jednak podjąć inną pracę. Jak wtedy liczy się wysokość jego emerytury?
więcejSito Poland wspomaga budowę lotniska
Sito Poland wspomaga budowę lotniska Spółka Sito Poland podpisała umowę partnerską z firmą konsultingową iTech z Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polscy informatycy specjalizujący się w Systemach Informacji Geograficznej, czyli wysoce zaawansowanych mapach przestrzennych, będą wspomagali rozbudowę jednego z największych na świecie portów lotniczych.
więcejTrójmiejski pomysł na elektryczne auto
Trójmiejski pomysł na elektryczne auto Pierwszy całkowicie polski projekt elektrycznego samochodu miejskiego przeznaczonego do carsharingu zaprezentowano podczas konferencji INNOeCar w Gdyni. Projekt o nazwie SEVI to auto dwuosobowe o prędkości maksymalnej 80 km/h, którą osiągnąć ma w ok. 9 sekund. To także pojazd wyposażony w wiele nowinek technicznych.
więcejSiedem zamiast ośmiu godzin pracy?
Siedem zamiast ośmiu godzin pracy? Skróćmy czas pracy na stulecie niepodległości - to hasło promujące inicjatywę partii Razem, która rozpoczyna zbiórkę podpisów pod ustawą skracającą czas pracy. 40-godzinny tygodniowy czas pracy w Polsce to obecnie najdłuższy w Unii Europejskiej. Średnia unijna to 38 godzin, a czasem z racji układów zbiorowych wymiar jest dużo niższy od tego, który przewiduje prawo.
więcejZobacz wodowanie jachtu za 18 mln euro
Zobacz wodowanie jachtu za 18 mln euro Stocznia Conrad zwodowała luksusowy jacht motorowy wart aż 18 mln euro, czyli prawie 77 mln zł. Budowała go i wyposażała "pod klucz". Viatoris, czyli wędrowiec jest zarówno największym jachtem motorowym zbudowanym do tej pory w tej stoczni, jak również największym jachtem tego typu kiedykolwiek zbudowanym w Polsce.
więcejPierwszy wycieczkowiec w Gdyni
Pierwszy wycieczkowiec w Gdyni "MSC Orchestra" o długości 294 metrów i szerokości 32 metrów to pierwszy wycieczkowiec, który wpłynął w tym roku do gdyńskiego portu. Do 16 października Gdynia będzie gościć 54 duże statki wycieczkowe.
więcejKibice popłyną do Kaliningradu
Kibice popłyną do Kaliningradu Czarterowe rejsy z Gdyni do Bałtijska i transport na nowo wybudowany stadion piłkarski w Kaliningradzie to specjalna usługa, jaką na czas mundialu szykuje Żegluga Gdańska. Spółka otrzymała od strony rosyjskiej zezwolenie na cztery dodatkowe zawinięcia do portu w Bałtyjsku. Trzeba jednak podkreślić, że są to rejsy czarterowe i nie można kupić na nie zwyczajnych biletów. Dwa z nich już zarezerwowała dla swoich pracowników jedna z polskich firm.
więcej