Trojmiasto.pl: Biznes

Co, gdzie, kiedy w marcu. Kalendarium wydarzeń biznesowych
Co, gdzie, kiedy w marcu. Kalendarium wydarzeń biznesowych O tym jak i w co inwestować, a także coś dla branży TSL i IT, albo dla tych co chcą wiedzieć więcej o crowdfundingu w biznesie lub coworkingu, a może o rozwoju na afrykańskim rynku? Sprawdź, czy znajdziesz coś dla siebie w kalendarzu biznesowych spotkań zapowiadanych na marzec.
więcejHandel w niedzielę. Czym się różni dworzec od centrum handlowego
Handel w niedzielę. Czym się różni dworzec od centrum handlowego Dwa centra handlowe, oba przy stacjach kolejowych, jedno w Sopocie, drugie w Gdańsku. Dzieli je kilka kilometrów oraz podejście do statusu dworca. Jedno broni się przed tym rękami i nogami, drugie jest dumne, że taki status właśnie zdobyło. Dlaczego?
więcejPomorskie Nagrody Jakości przyznane
Pomorskie Nagrody Jakości przyznane Podczas uroczystej gali poznaliśmy laureatów XXI edycji Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości. W ten sposób uhonorowane zostały sukcesy w zarządzaniu przez jakość pomorskich organizacji.
więcejCzy można zarobić na PŻM? Port Gdynia w to wierzy
Czy można zarobić na PŻM? Port Gdynia w to wierzy Zarząd Morskiego Portu Gdynia przyznał, że zaangażował się finansowo w PŻM. Od kilku miesięcy spekulowano na ten temat w środowisku, ale władze Portu unikały odpowiedzi. Dziś twierdzą, że to była dobra inwestycja, a nie koło ratunkowe.
więcejNauta buduje okręt dla Szwedów
Nauta buduje okręt dla Szwedów W Stoczni Remontowej Nauta odbyło się palenie pierwszych blach dla szwedzkiego okrętu wywiadowczego Królewskiej Szwedzkiej Marynarki Wojennej. Kontrakt na budowę jednostki wynika z realizacji postanowień zawartego w 2016 r. porozumienia o współpracy przy projektach okrętowych pomiędzy koncernem Saab a Polską Grupą Zbrojeniową.
więcejPiszą list do premiera w sprawie Lotosu
Piszą list do premiera w sprawie Lotosu Prezydent Gdańska i marszałek województwa pomorskiego zaprotestowali przeciwko planom połączenia Grupy Lotos z PKN Orlen. Podczas konferencji pod gdańską siedzibą spółki zaapelowali do wszystkich środowisk oraz organizacji o włączenie się w walkę o utrzymanie niezależności Lotosu.
więcejJest szefowa Rady, nie ma prezesa PSSE
Jest szefowa Rady, nie ma prezesa PSSE Nową szefową rady nadzorczej Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej została Barbara Piątek. Jest ona reprezentantem Skarbu Państwa. Strefa nadal szuka też prezesa zarządu. Spółka pozostaje bez szefa od sierpnia 2017 roku i pomimo kilku, już ogłoszonych, postępowań nie udało się wyłonić kandydata na to stanowisko. Strefą wciąż kieruje jej wiceprezes, Paweł Lulewicz.
więcejKiedy możemy odmówić nadgodzin?
Kiedy możemy odmówić nadgodzin? Przyjmuje się, że praca w godzinach nadliczbowych jest obowiązkiem pracownika. Istnieje jednak kilka okoliczności, w których pracownik może jej odmówić.
więcejCentra handlowe otwarte w każdą niedzielę
Centra handlowe otwarte w każdą niedzielę 1 marca weszła w życie ustawa ograniczająca handel w niedzielę. 11 marca będzie pierwszym dniem, kiedy większość sklepów powinna pozostać zamknięta. Trójmiejskie centra handlowe zamierzają jednak funkcjonować w ten dzień, ale w ograniczonym zakresie.
więcejPolski Rejestr Statków wchodzi do Iranu
Polski Rejestr Statków wchodzi do Iranu Polski Rejestr Statków zaistnieje na rynku irańskim. Towarzystwo otrzymało oficjalne upoważnienie administracji morskiej tego kraju do dokonywania m.in. przeglądów i inspekcji statków pływających pod banderą Iranu.
więcej