Trojmiasto.pl: Kino

Recenzja filmu "Wojna płci"
Recenzja filmu "Wojna płci" Tenisowy kort, a na nim błazeński szowinista w starciu z drobną feministką schowaną za wielkimi okularami. Niecodziennym pojedynkiem skrajnych osobowości sprzed ponad 40 lat ekscytowały się miliony amerykańskich kibiców. "Wojna płci" odsłania kulisy historycznego meczu, którego stawką były nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim prawo do równego traktowania, zarówno na sportowym boisku, jak i poza nim.
więcejRecenzja filmu "Na karuzeli życia" Allena
Recenzja filmu "Na karuzeli życia" Allena Jeden z najbardziej zapracowanych reżyserów na świecie tym razem proponuje melancholijny spacer po nowojorskim lunaparku rodem z lat 50. ubiegłego stulecia. Niestety, dość szybko nadmiar cukrowej waty przyprawia o mdłości, a karuzela sygnowana nazwiskiem Allena co rusz łapie awarię. Nawet towarzystwo niezrównanej Kate Winslet z upływem czasu staje się dość uciążliwe.
więcejWarto! Recenzja filmu "Cicha noc"
Warto! Recenzja filmu "Cicha noc" Debiutującemu za kamerą Piotrowi Domalewskiemu udało się skomponować nastrojową filmową kolędę, której tekst i linię melodyczną niepostrzeżenie w myślach zaintonuje niemal każdy z widzów. W "Cichej nocy" bowiem doskonale wybrzmiewa polska codzienność w całej emocjonalnej rozciągłości. Tak mądrych, dojrzałych i intensywnych filmów we współczesnym rodzimym kinie wciąż nie ma zbyt wielu.
więcejRecenzja filmu "Liga Sprawiedliwości"
Recenzja filmu "Liga Sprawiedliwości" Zack Snyder niczym piłkarski selekcjoner rozesłał powołania, skompletował wymarzony atak, ale zamiast pasjonującego widowiska zorganizował efektownej drużynie jedynie niezobowiązujący sparing z niezbyt wymagającym przeciwnikiem. "Lidze Sprawiedliwości" poziom polskiej Ekstraklasy nie grozi, ale do angielskiej Premiership brakuje lat świetlnych. Zespołowi z potencjałem przyda się najwyraźniej nowy trener i zmiana dotychczasowego lidera.
więcejDobry powrót. Recenzja "Listów do M. 3"
Dobry powrót. Recenzja "Listów do M. 3" Świąteczne reklamy w mediach - są, pierwsze ozdoby w galeriach handlowych - odhaczone, nowa część "Listów do M." - już w kinach. Brakuje jeszcze promocyjnego karpia z supermarketu i topniejącego śniegu i można już zasiadać do wigilijnej wieczerzy w listopadzie. Zasiąść można również do filmu Tomasza Koneckiego. "Listy do M. 3" wypadają naprawdę dobrze, choć niektórych wad tej serii ewidentnie już wyplenić się nie da.
więcejEkstremalne doznanie. Recenzja "mother!"
Ekstremalne doznanie. Recenzja "mother!" Niepokojąco mroczna wiwisekcja ludzkiej natury, jaką firmuje swoim nazwiskiem twórca "Requiem dla snu" i "Czarnego łabędzia", z powodzeniem pretenduje do miana jednego z najdziwaczniejszych i najtrudniejszych w odbiorze filmów ostatnich lat. Autorski geniusz reżysera ściera się z przeładowanym symboliką kiczem, apokaliptycznej grozie towarzyszy ogrom niedorzeczności, a poetycką metaforykę zabija dosadna przemoc. Jedno jest pewne: obok "mother!" nie można przejść obojętnie.
więcejDobry "Thor: Ragnarok". Warto obejrzeć
Dobry "Thor: Ragnarok". Warto obejrzeć Nasączona pstrokatymi barwami i absurdalnym humorem wyprawa do filmowego Asgardu rozświetli nawet najbardziej przygnębiającą jesienną szarugę. "Thor: Ragnarok" jest przykładem prostego w użyciu, lecz niezwykle skutecznego antydepresanta, którego jedynym skutkiem ubocznym mogą być obolałe od śmiechu mięśnie brzucha. Filmowe uniwersum Marvela zyskało kolejnego superbohatera - reżyserskiego świra z Antypodów, który tchnął w to komercyjne imperium odrobinę abstrakcyjnego szaleństwa.
więcejChyra jak Lecter, reszta jest milczeniem
Chyra jak Lecter, reszta jest milczeniem Osadzony w peerelowskich realiach kryminał Krzysztofa Langa miałby szansę trafić na wyższą filmową półkę tylko pod jednym warunkiem: Andrzej Chyra musiałby zagrać każdą z przedstawionych w filmie postaci. Seryjny morderca w jego wydaniu zdaje się być bowiem jedynym argumentem przemawiającym za "Ach śpij kochanie" - produkcją, która poprzez fatalny scenariusz i rozmytą konwencję zmarnowała wielki potencjał drzemiący w historii Władysława Mazurkiewicza.
więcejRecenzja filmu "Pierwszy śnieg"
Recenzja filmu "Pierwszy śnieg" Ekranizacja kryminalnego bestsellera posiadała wiele argumentów, by co najmniej dorównać literackiemu pierwowzorowi. Bo czy połączenie surowej skandynawskiej zimy z serią wymyślnych morderstw i enigmatycznym Michaelem Fassbenderem mogło się nie powieść? Prawda ekranu dość chłodno, jak to w ojczyźnie Jo Nesbo, potraktowała podgrzane oczekiwania. "Pierwszy śnieg" jak początkowo dostarcza frajdy, tak bardzo szybko topnieje.
więcejRecenzja filmu "Blade Runner 2049"
Recenzja filmu "Blade Runner 2049" Najlepszą rzeczą, jaka przydarzyła się Ridleyowi Scottowi było nakręcenie "Łowcy androidów", a 35 lat później oddanie jego kontynuacji w ręce Denisa Villeneueve'a. "Blade Runner 2049" to triumf sztuki filmowej i kapitalny hołd złożony legendzie. Walka o przyszłoroczne Oscary z "Dunkierką" Nolana będzie największym wydarzeniem ostatnich lat w światowym filmie!
więcej