Trojmiasto.pl: Kino

Recenzja filmu "Pitbull. Ostatni pies"
Recenzja filmu "Pitbull. Ostatni pies" Przygarnięty przez Pasikowskiego "Pitbull" warczy i ujada jak za starych, dobrych czasów! "Ostatni pies" stanowi dowód na to, że można jeszcze w Polsce kręcić porządne kino sensacyjne bez reżyserskiej fuszerki i nachalnego efekciarstwa. Udany powrót Despera i jego sfory to najlepsze, co mogło przydarzyć się fanom oryginału, których rozczarował poziom dotychczasowych kontynuacji.
więcejPowtórka z (błahej) rozrywki. Recenzja filmu "Kobieta sukcesu"
Powtórka z (błahej) rozrywki. Recenzja filmu "Kobieta sukcesu" Podczas seansu najnowszego filmu Roberta Wichrowskiego tytułowym sukcesem wydaje się być dotrwanie do napisów końcowych bez nadprogramowej drzemki. Ciężko bowiem odeprzeć znużenie na widok tych samych schematów, postaci, wątków i ogółem rzecz biorąc wad, jakie wciąż niezmiennie trawią polską komedię romantyczną. "Kobieta sukcesu" to przykład filmowego lenistwa, bo nikt z twórców ani obsady nie sili się choć na odrobinę pomysłowości i zaangażowania.
więcejRecenzja: "Jestem najlepsza. Ja, Tonya"
Recenzja: "Jestem najlepsza. Ja, Tonya" Craig Gillespie opowiada z werwą Martina Scorsese i żartuje w stylu braci Coen, a przy okazji tworzy niebanalną filmową biografię niepokornej sportsmenki, której karierę zdefiniował jeden z największych skandali w historii łyżwiarstwa figurowego. "Jestem najlepsza" to brawurowy komediodramat, który nie pozwala oderwać oczu od wciągającej fabuły i aktorów będących w iście olimpijskiej formie. Wybierając ten film z pewnością nie zostaniecie na lodzie.
więcejRecenzja filmu "Kobiety mafii"
Recenzja filmu "Kobiety mafii" Patryk Vega "Botoksem" służby zdrowia nie zreformował, a niejednemu widzowi zafundował większą katorgę niż przymusowa wizyta na OIOM-ie. Z pomocą "Kobiet mafii" kontrowersyjny reżyser rehabilituje się zaskakująco sprawnie, potwierdzając, że jak nikt w filmowym środowisku doskonale odnajduje się w świecie "gangusów" i "kominiarzy". Fani jego talentu z kina wyjdą co najmniej zadowoleni. Przeciwnicy, zapewne celnie, będą punktować film, choć jego twórca tym razem twardo trzyma gardę i dumnie utrzymuje się na nogach.
więcejMiłosna baśń warta Oscarów
Miłosna baśń warta Oscarów Baśniowy surrealizm posłużył meksykańskiemu reżyserowi do stworzenia niezwykle krzepiącej i uroczej historii miłosnej, w której pozornie tylko absurdalne uczucie łączy dwoje samotników pochodzących z różnych światów. 12 lat po przełomowym w jego karierze "Labiryncie fauna" del Toro udało się nakręcić jeśli nie najlepszy, to z pewnością swój najbardziej kompletny film, od którego bije wręcz hollywoodzka magia.
więcejRecenzja filmu "Nowe oblicze Greya"
Recenzja filmu "Nowe oblicze Greya" Filmowy afrodyzjak o zapachu opery mydlanej definitywnie stracił termin ważności, choć dla milionów widzów zapewne nadal będzie najbardziej pożądanym produktem na kinowym bazarku przystrojonym w walentynkowe serca. Trzecia część erotycznej sagi, nawet jeśli kusi ładnym opakowaniem, to jest filmem kompletnie o niczym. Do tego jednak Christian Grey zdążył już nas przyzwyczaić.
więcejAlternatywa dla Greya. Recenzja "Planu B"
Alternatywa dla Greya. Recenzja "Planu B" Komediodramat Kingi Dębskiej relaksuje i przyjemnie rozgrzewa niczym kubek kojącej herbaty w zimowy wieczór. Problem jednak w tym, że choć efekt podobny, to tej herbacie wyraźnie zabrakło czasu do pełnego zaparzenia, przez co smakuje raczej jak aromatyzowany wrzątek. Zgodnie z tytułem to jednak wciąż obiecujący plan B na filmowe walentynki z dala od kiczowatego erotyzmu i przewidywalnych romansów.
więcej"Czas mroku": teatr wielkiego aktora
"Czas mroku": teatr wielkiego aktora Schowany za grubymi warstwami charakteryzacji Gary Oldman, wzorem kreowanej przez siebie postaci, ociera się o prawdziwy geniusz, co sprawia, że "Czas mroku" bezapelacyjnie jest teatrem jednego aktora. Słowo teatr nie jest tu zresztą przypadkowe, bo kameralnej opowieści daleko do napuszonego widowiska czy standardowej biografii. Choć i w tym przypadku nie obyło się bez pewnych mankamentów.
więcejRecenzja filmu "Cudowny chłopak"
Recenzja filmu "Cudowny chłopak" Liczne blizny na twarzy tytułowego bohatera poniekąd oddają niedoskonałość filmu Stephena Chbosky'ego. Sporo w nim bowiem uchybień i pretensjonalnych uproszczeń charakterystycznych dla typowego wyciskacza łez. Pod twardą skorupą banałów znajdziemy jednak tyle autentycznych emocji, że można w ich blasku przyjemnie ogrzać się w chłodny zimowy wieczór.
więcejŚwiat w miniaturze. O filmie "Pomniejszenie"
Świat w miniaturze. O filmie "Pomniejszenie" Tytułowemu procesowi pomniejszania, niestety oprócz bohaterów, w znacznym stopniu ulega również jakość najnowszego filmu Alexandra Payne'a. Konsekwentnie więc kurczą się wszelkie zasady fabularnej logiki, z minuty na minutę zanika świeżość pomysłu, maleje w końcu zainteresowanie główną postacią i jego losami. "Pomniejszenie", pomimo intrygującego punktu wyjścia, pozostawia widza ze sporym niedosytem.
więcej