Trojmiasto.pl: Kino

Recenzja filmu "Iniemamocni 2"
Recenzja filmu "Iniemamocni 2" Czternaście lat dzielące pierwszą część filmowego przeboju od drugiej to w kinie animowanym prawdziwy ewenement. Okazuje się jednak, że wydłużająca się z każdym rokiem hibernacja rodzince sympatycznych superbohaterów specjalnie nie zaszkodziła i nie uśpiła ich przebojowości. "Iniemamocni 2" gwarantują dobrą zabawę w zawrotnym tempie i z szerokim uśmiechem na ustach, choć świeżości i tytułowej mocy jest już jakby mniej.
więcejRecenzja filmu "Jestem taka piękna"
Recenzja filmu "Jestem taka piękna" Beztroska Amy Schumer ostentacyjnie i bez kompleksów udowadnia, że uroda wykracza znacznie dalej niż poza ramy lustra. "Jestem taka piękna" zwiewnie i zabawnie koresponduje z poważnym tematem samoakceptacji, choć twórcom komedii pogodzenie luźnej formuły z ambitnym przesłaniem udaje się tylko fragmentami.
więcejKobiece gierki. Recenzja filmu "Ocean's 8"
Kobiece gierki. Recenzja filmu "Ocean Damska wersja filmowego przeboju sprzed lat udowadnia, że diamenty świecą najjaśniej w towarzystwie kobiet, nawet gdy po błyskotki trzeba sięgnąć przy pomocy niezbyt zgodnego z prawem fortelu. Debbie Ocean i paczka jej charakternych przyjaciółek z bezcennego czasu raczej nas nie obrabują, bo to naprawdę solidna, podana w typowo letniej temperaturze rozrywka i niezła opcja nie tylko na babski wypad.
więcejO "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara"
O "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" Kinowa wersja opowieści o najsłynniejszym narkobaronie z Medellin wygląda jak niewyraźny i nakreślony w pośpiechu drżącą ręką szkic, któremu ktoś zapomniał ewidentnie nadać barw i ostatecznego kształtu. O oprawieniu w ramy nie wspominając. "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" jest niczym innym jak jedynie ubogim streszczeniem netflixowego hitu. Niepotrzebnym postscriptum do historii, która nie pozostawia już miejsca na świeże spojrzenie.
więcejPiękna, smutna miłość. O "Zimnej wojnie"
Piękna, smutna miłość. O "Zimnej wojnie" Złota Palma z Cannes, łzy wzruszenia Julianne Moore czy zachwyty Guillermo Del Toro nie są w stanie oddać wirtuozerskiej precyzji, z jaką Paweł Pawlikowski nakręcił jeden z najsmutniejszych romansów polskiego kina. "Zimną wojną" zdobywca Oscara za "Idę" wybudował okazały filmowy monument, na który z zadartym do góry nosem spoglądać będzie jeszcze przez długie lata niejeden twórca w kraju i zagranicą.
więcejSolowe początki. Recenzja "Han Solo"
Solowe początki. Recenzja "Han Solo" Najsłynniejszy przemytnik Galaktyki doczekał się solowego projektu, który całkiem zgrabnie odzwierciedlił charakter uwielbianej przez widzów postaci. To lekko łobuzerska, niezwykle dynamiczna i nasączona nonszalanckim humorem produkcja gwarantująca nieskrępowany relaks oraz rozrywkę w najczystszej postaci. "Han Solo" nawet na pokładzie Sokoła Millenium nie ma jednak szans wzbić się na pułap dotychczasowych epizodów słynnej sagi.
więcej"Deadpool 2": nieprzyzwoicie śmieszny
"Deadpool 2": nieprzyzwoicie śmieszny Kontynuacja hitu sprzed dwóch lat przypomina ekstremalny cyrk dla dorosłych, w którym clowni szokują niewybrednym żartem, akrobaci na naszych oczach widowiskowo łamią kości, a dzikie zwierzęta zastępują brutalni dewianci nieszczędzący sobie krwawych "uprzejmości". Nad wybuchowym show pieczę trzyma kapitalny Deadpool, potrafiący nawet słabsze elementy nowego filmu najpierw szyderczo wyśmiać, a później zasunąć im kopniaka z półobrotu.
więcejRecenzja filmu "Rampage: Dzika furia"
Recenzja filmu "Rampage: Dzika furia" Dwayne Johnson z pomocą rozwścieczonych bestii fabułę rozerwał na strzępy, logikę bezceremonialnie wręcz zmiażdżył, a wszelkiemu realizmowi spuścił porządne manto. "Rampage" kategorycznie należy do filmów, które trzeba śledzić nie z jednym, a z obojgiem przymrużonych oczu. Choć pole widzenia wówczas mocno się zawęża, to kluczowe atuty - "The Rocka" i bijatykę przerośniętych zwierząt - bez trudu da się dostrzec, a nawet zaczerpnąć z tego niemałą frajdę.
więcejRecenzja filmu "Strażnicy cnoty"
Recenzja filmu "Strażnicy cnoty" Eskalacja sprośnego dowcipu i mało estetycznych żartów prowadzi w "Strażnikach cnoty" do wyłożenia na stół banalnego morału, przy którym pozostaje jedynie ziewnąć. Obsceniczną satyrę, której można było spodziewać się po zwiastunie, zastępuje finalnie mdła opowiastka o rozhisteryzowanych rodzicach goniących nie tyle za niesfornymi pociechami, ile za własnym rozumem.
więcejRecenzja filmu "Avengers: Wojna bez granic"
Recenzja filmu "Avengers: Wojna bez granic" "Wojna bez granic" przypomina beztroską zabawę w odjazdowym lunaparku dla dużych dzieci, w którym każda z mnóstwa atrakcji dostarcza niepohamowanej frajdy. Filmowe uniwersum Marvela domyka się w imponującym stylu, a okraszona gwiazdami megaprodukcja bawi, wzrusza i szokuje jak nigdy przedtem.
więcej