Trojmiasto.pl: Kino

Recenzja filmu "Rampage: Dzika furia"
Recenzja filmu "Rampage: Dzika furia" Dwayne Johnson z pomocą rozwścieczonych bestii fabułę rozerwał na strzępy, logikę bezceremonialnie wręcz zmiażdżył, a wszelkiemu realizmowi spuścił porządne manto. "Rampage" kategorycznie należy do filmów, które trzeba śledzić nie z jednym, a z obojgiem przymrużonych oczu. Choć pole widzenia wówczas mocno się zawęża, to kluczowe atuty - "The Rocka" i bijatykę przerośniętych zwierząt - bez trudu da się dostrzec, a nawet zaczerpnąć z tego niemałą frajdę.
więcejRecenzja filmu "Strażnicy cnoty"
Recenzja filmu "Strażnicy cnoty" Eskalacja sprośnego dowcipu i mało estetycznych żartów prowadzi w "Strażnikach cnoty" do wyłożenia na stół banalnego morału, przy którym pozostaje jedynie ziewnąć. Obsceniczną satyrę, której można było spodziewać się po zwiastunie, zastępuje finalnie mdła opowiastka o rozhisteryzowanych rodzicach goniących nie tyle za niesfornymi pociechami, ile za własnym rozumem.
więcejRecenzja filmu "Avengers: Wojna bez granic"
Recenzja filmu "Avengers: Wojna bez granic" "Wojna bez granic" przypomina beztroską zabawę w odjazdowym lunaparku dla dużych dzieci, w którym każda z mnóstwa atrakcji dostarcza niepohamowanej frajdy. Filmowe uniwersum Marvela domyka się w imponującym stylu, a okraszona gwiazdami megaprodukcja bawi, wzrusza i szokuje jak nigdy przedtem.
więcejRecenzja filmu "Raz się żyje"
Recenzja filmu "Raz się żyje" Zamiast pikantnego, komediowego burrito rodem z gorącego Meksyku na talerzu tkwi odgrzewana mrożonka z podrzędnego marketu. Filmowa przekąska okraszona twarzą Charlize Theron jest równie mdła i niezrozumiała, co polskie tłumaczenie tytułowego "Gringo". Raz się żyje, więc tym bardziej szkoda czasu na marną komedię pomyłek, z których największą jest sam fakt nakręcenia takiego filmu.
więcejTak dobrego "horroru" dawno nie było. Recenzja "Cichego miejsca"
Tak dobrego "horroru" dawno nie było. Recenzja "Cichego miejsca" Jeśli mowa jest srebrem, a milczenie złotem, to film Johna Krasinskiego stanowi próbę najwyższej jakości. Tak intensywnej i nasiąkniętej suspensem ciszy dawno w kinie nie było nam dane zasmakować. Znakomicie zagrany i świetnie wyreżyserowany thriller hipnotyzuje od pierwszego kadru, a zaciśniętymi na fotelowych oparciach palcami od rosnących emocji nieświadomie możemy wydrążyć dziury.
więcejLara Croft wróciła. Recenzja "Tomb Raider"
Lara Croft wróciła. Recenzja "Tomb Raider" Najsłynniejsza wirtualna wojowniczka wraca w zupełnie nowym wydaniu. Przebojową i zuchwałą Angelinę Jolie zastępuje filigranowa i dziewczęca Alicia Vikander, która bezsprzecznie stanowi najmocniejszy punkt "Tomb Raidera". Szkoda jedynie, że charyzmatyczną postać i utalentowaną aktorkę wrobiono w tak mdły i bezkształtny film, który od sukcesu gry komputerowej sygnowanej nazwiskiem Lary Croft dzielą lata świetlne.
więcejRecenzja filmu "Pacific Rim: Rebelia"
Recenzja filmu "Pacific Rim: Rebelia" W filmowym ringu gigantyczne roboty znów stają naprzeciwko monstrualnych poczwar, a stawką tradycyjnie są losy zagrożonego kataklizmem świata. Rewanż za efektowny pojedynek sprzed 5 lat przypomina jednak bardziej chaotyczną bijatykę amatorów, niż klasowe starcie czempionów. Potężnych ciosów i widowiskowych knockdownów nie brakuje, ale na mistrzowski pas nikt tutaj nie zasłużył.
więcejRecenzja filmu "Pitbull. Ostatni pies"
Recenzja filmu "Pitbull. Ostatni pies" Przygarnięty przez Pasikowskiego "Pitbull" warczy i ujada jak za starych, dobrych czasów! "Ostatni pies" stanowi dowód na to, że można jeszcze w Polsce kręcić porządne kino sensacyjne bez reżyserskiej fuszerki i nachalnego efekciarstwa. Udany powrót Despera i jego sfory to najlepsze, co mogło przydarzyć się fanom oryginału, których rozczarował poziom dotychczasowych kontynuacji.
więcejPowtórka z (błahej) rozrywki. Recenzja filmu "Kobieta sukcesu"
Powtórka z (błahej) rozrywki. Recenzja filmu "Kobieta sukcesu" Podczas seansu najnowszego filmu Roberta Wichrowskiego tytułowym sukcesem wydaje się być dotrwanie do napisów końcowych bez nadprogramowej drzemki. Ciężko bowiem odeprzeć znużenie na widok tych samych schematów, postaci, wątków i ogółem rzecz biorąc wad, jakie wciąż niezmiennie trawią polską komedię romantyczną. "Kobieta sukcesu" to przykład filmowego lenistwa, bo nikt z twórców ani obsady nie sili się choć na odrobinę pomysłowości i zaangażowania.
więcejRecenzja: "Jestem najlepsza. Ja, Tonya"
Recenzja: "Jestem najlepsza. Ja, Tonya" Craig Gillespie opowiada z werwą Martina Scorsese i żartuje w stylu braci Coen, a przy okazji tworzy niebanalną filmową biografię niepokornej sportsmenki, której karierę zdefiniował jeden z największych skandali w historii łyżwiarstwa figurowego. "Jestem najlepsza" to brawurowy komediodramat, który nie pozwala oderwać oczu od wciągającej fabuły i aktorów będących w iście olimpijskiej formie. Wybierając ten film z pewnością nie zostaniecie na lodzie.
więcej