Interwencje - Dziennik Internautów - internet w życiu i biznesie

Umowę z tymi serwisami zawrzesz "wyświetlając stronę". Uwaga na internetowe rankingi fryzjerów, kwiaciarni itd.
Czy można zawrzeć umowę z serwisem przez samo wyświetlenie strony? Pewien internetowy ranking kwiaciarni i fryzjerów ma regulamin narzucający takie zasady. Z tym serwisem można też zawrzeć usługę płatną, więc trzeba uważać. (W aktualizacji dodaliśmy stanowisko Vitri Group).
więcejUwaga na Doladuj.eu. Zamiast doładowania dostaniesz... aktywację
Znalazłeś w sieci serwis, który oferuje podwójne doładowania telefonów? Uważaj, bo zamiast doładowania możesz dostać tylko "aktywację", a na doładowanie trzeba będzie zapracować. Przykładem takiego właśnie serwisu jest Doladuj.eu.
więcejNa infolinii morele.net nikt nic nie wie, czyli historia pewnej reklamacji
Sklep nie odpowiedział w ustawowym terminie na reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową, a teraz próbuje się z tego wykręcić jak najmniejszym kosztem, nie proponując kompromisowego rozwiązania - opowiedział Dziennikowi Internautów jeden z Czytelników. <b>Aktualizacja</b>: dodaliśmy oficjalne stanowisko sklepu morele.net.<a href="http://pl.pinterest.com/pin/create/extension/" style="height: 20px; width: 40px; position: absolute; opacity: 0.85; z-index: 8675309; display: none; cursor: pointer; border: medium none; background-image: url(;"></a><a href="http://pl.pinterest.com/pin/create/extension/" style="height: 20px; width: 40px; position: absolute; opacity: 0.85; z-index: 8675309; display: none; cursor: pointer; border: medium none; background-image: url(;"></a><a href="http://pl.pinterest.com/pin/create/extension/" style="height: 20px; width: 40px; position: absolute; opacity: 0.85; z-index: 8675309; display: none; cursor: pointer; border: medium none; background-image: url(&quot;data;"></a>
więcejKontrowersje wokół "Georgialików", czyli metoda "kopiuj-wklej" w praktyce
Zaczęło się niewinnie. Współautorka bloga Oblicza Gruzji, Anna Janicka-Galant, odwiedzając gruzińskiego artystę Fridona Niżaradze, natknęła się na "Georgialiki", książkę Katarzyny Pakosińskiej. "Zaczynam czytać i cóż to... chyba mam omamy. Czytam jeszcze raz... teraz mam już pewność - to moje własne słowa z moich osobistych dzienników" - dowiadujemy się z napisanej niedługo potem recenzji.
więcejWorkhome.pl, DodatkowaPraca.com - internauci się jednoczą, sąd umarza jedną sprawę
Opisywane na naszych stronach serwisy Workhome.pl i DodatkowaPraca.com to temat ciągle aktualny. Internauci czujący się pokrzywdzonymi zaczynają się jednoczyć. Sprawa jednej osoby została już umorzona. Ja tymczasem zastanawiam się, czy właściciel obu serwisów oskarży mnie o zniesławienie, co rzekomo powinno już nastąpić.
więcejNiechciane usługi w Plusie?
Plus nie po raz pierwszy każe stosować się do regulaminu, którego abonent nie zna i nigdy nie akceptował - poinformował redakcję Dziennika Internautów jeden z Czytelników. Operator nie widzi w swoim postępowaniu nic nagannego, a UKE nie zamierza podejmować w tej sprawie żadnych czynności. Aktualizacja: również UOKiK nie ma do Plusa żadnych zastrzeżeń.
więcejJak przedrzeć się przez pierwszą linię barykady w Orange i zdobyć iPhone 5
Podpisać umowę z operatorem jest łatwo, ale przedłużyć ją na korzystnych dla siebie warunkach to nieprosta sprawa. Przekonał się o tym Tymoteusz Aleksander Góral, który opisał swoje perypetie w liście do Dziennika Internautów.
więcejKorzystasz z serwera na platformie e24cloud? Lukę napraw sam
Czy dane na serwerze w chmurze są bezpieczne? Jak wykazał jeden z naszych czytelników, odpowiedź na to pytanie nie zawsze jest twierdząca. Firma Beyond, do której należy platforma e24cloud, prowadzi już prace nad zmianą architektury systemu.
więcejHalo Granie: Stówa w plecy przez błąd techniczny?
Celem promocji Halo Granie jest zachęcenie do skorzystania z ciekawej usługi, a nie narzucanie jej komuś wbrew woli, a tym bardziej narażanie na dodatkowe koszty - zapewnia rzecznik prasowy Orange w odpowiedzi na skargę jednego z Czytelników di24.pl.
więcejCzy GG przechowuje hasła w postaci jawnej?
To pytanie powróciło do nas po dwóch latach jak bumerang wraz z nowym zgłoszeniem od Czytelnika. Przedstawiamy wyniki naszego śledztwa i wyjaśnienia rzecznika.
więcej(akt.) Raty PayU na Allegro na własne ryzyko?
Zastanów się dwa razy, zanim coś sprzedasz lub kupisz na Allegro na raty. Problem pojawia się, gdy bank nie przyzna kupującemu kredytu i dotyczy zarówno sprzedawcy, jak i kupującego. W aktualizacji przedstawiamy stanowisko PayU.
więcejZPAV, Creative Commons i zagadka: czy ZPAV szuka producentów?
Kilka dni temu publikowaliśmy treść listu Radia Wolne Media do ZPAV w sprawie próby pobrania przez pracownika tej instytucji opłat za korzystanie z utworów na licencji Creative Commons. Sprawie przyjrzeliśmy się bliżej, wysyłając do ZPAV-u prośbę o komentarz. Przy okazji zadaliśmy też pytanie, czy ZPAV stara się dotrzeć do producentów, w obronie których pobiera opłaty.
więcejOdebrać domenę z nazwiskiem, czyli kto ma prawo do domeny
Nowak czy Kowalski będzie miał problem z przejęciem domeny, która zawiera jego nazwisko. Szanse jednak wzrastają, gdy dodatkowo prowadzi działalność gospodarczą, gdzie w nazwie wymienione jest jego nazwisko. Jak tego dokonać?
więcejVectra ma problemy w Elblągu
Nadal nie wiadomo, co spowodowało awarię, wskutek której niektórzy mieszkańcy Elbląga zostali odcięci od internetu lub połączenie jest bardzo słabe. Występują też problemy z telefonem od prawie dwóch tygodni. Na co mogą liczyć abonenci?
więcejWarszawskie osiedle walczy o linię TP
Około 300 gospodarstw domowych nie ma dostępu do linii TP, choć zabiegają o to od czasów powstania osiedla. Po zapewnieniach TP, że inwestycja w końcu ruszy, pracownicy trafili na problem - brak prądu.
więcejPlay ma problemy z zasięgiem przy granicy z Ukrainą
"Nie jestem w stanie wykonać żadnego połączenia w obrębie jakiegokolwiek budynku" - donosi internauta, zaznaczając, że nie jest to pierwszy przypadek. Jeśli problem będzie się powtarzał i spełnione zostaną określone warunki, istnieje możliwość rozwiązania umowy z operatorem bez ponoszenia kary umownej. Droga do tego nie jest jednak krótka, choć w teorii jest bardzo prosta.
więcejCo robić, jeśli wylicytowałeś przedmiot, ale go nie otrzymałeś? Na przykładzie eBay.pl
W historii serwisów aukcyjnych zdarzały się już różne pomyłki. Można było wylicytować samochód wart kilka tysięcy złotych za kilkukrotnie mniejszą cenę. Co należy zrobić, jeśli wygramy licytację, a sprzedawca nie chce przekazać przedmiotu w nasze ręce? Odpowiedzialność leży także po stronie kupującego.
więcejPaweł Fornalski odpowiada na pytania dotyczące funkcji mTransfer w IAI-Shop.com
Twórca popularnej platformy dostarczającej rozwiązania dla sklepów internetowych odpowiada na pytania czytelników, którzy nie zawsze radzą sobie z opanowaniem nowych funkcji usługi.
więcejDotPay odpowiada na pytania związane z problemami użytkowników
Prezes DotPay S.A. tłumaczy, skąd mogą brać się nieporozumienia, na które skarżą się użytkownicy usługi.
więcejOnet naprawia luki w kilkudziesięciu serwisach po zgłoszeniu nastolatka
Za pomocą jednej linii kodu można było otrzymać rekordy z bazy danych kilkudziesięciu serwisów Onet.pl. Po interwencji DI błąd został naprawiony w ciągu kilku godzin, a Onet sprawdza kolejne serwisy.
więcejSklep z tanim sprzętem zamyka interes?
Oferując m.in. iPhone'a 4 za 700 zł, skupili na sobie uwagę wielu internautów. Dotychczasowe doświadczenia nakazywały podchodzić do oferty tego typu sklepów z dużą ostrożnością, do czego staraliśmy się przekonać Czytelników DI. Jak się okazuje, opisywany sklep już nie działa lub przenosi się do innego dostawcy hostingu.
więcejSamsung wyśle za darmo kuriera, by zaktualizować oprogramowanie
Klienci, którzy skarżą się na problemy z aktualizacjami, mogą skorzystać z darmowego serwisu.
więcejZanim połasisz się na tani telefon lub notebook w sklepie internetowym
Przemyśl swą decyzję dwa razy. W sieci funkcjonuje sklep internetowy, który oferuje iPhone'a 4 32 GB za ok. 700 zł. Podobne niskie ceny obowiązują także w przypadku innego sprzętu elektronicznego. Niby są to ceny dla firm kupujących hurtem, ale - jak informuje sklep - osoby indywidualne też mogą dokonać zakupu. Super okazja? Jak wynika z naszych dotychczasowych doświadczeń, lepiej wcześniej dobrze się zastanowić albo poczekać z zakupem przynajmniej do weryfikacji działalności tego sklepu przez policję, która już rozpoczęła odpowiednie procedury.
więcejZgłosiłeś sprawę do BSA? Twoja anonimowość może wisieć na włosku
Współpracownik organizacji antypirackiej posłużył się prywatnym e-mailem w korespondencji z informatorem. Dane zgłaszającego możliwość popełnienia przestępstwa nie wyciekły, ale koordynator BSA w Polsce nie widzi w tym nic złego. Jak jest w praktyce?
więcej(akt.) ING Bank: nowy system nie dla niewidomych. Będą poprawki.
7 marca br. ING Bank Śląski udostępnił klientom nowy system ING BankOnLine. Tym samym osoby niewidome utraciły dostęp do niektórych funkcji i muszą zmagać się z bardzo niewygodnym interfejsem. Przedstawiciele ING przyznają, że nie chcieli odrzucać niepełnosprawnych klientów i niebawem poprawią serwis.
więcejI Ty możesz być potomkiem Sejmu Wielkiego
W serwisie genealogicznym pod adresem www.sejm-wielki.pl gromadzone są informacje o potomkach Konfederatów, którzy 3 V 1791 uchwalili Ustawę Rządową. Baza jest aktualizowana codziennie i liczy już ponad 90 tys. osób. Idea może słuszna i piękna - sygnalizuje jeden z Czytelników Dziennika Internautów - ale realizowana z naruszeniem ustawy o ochronie danych osobowych, zdarza się bowiem, że do bazy trafiają dane bez zgody i wiedzy samych zainteresowanych. Czy faktycznie?
więcejDzień Darmowej Dostawy jednak nie za darmo
Dzień Darmowej Dostawy nie był taki, jak być powinien. Część sklepów zgłoszonych do akcji pobierała opłaty za dostarczenie przesyłki. Organizator obiecuje poprawę podczas kolejnej edycji.
więcejNieletni sprawcą wyłudzeń przez komunikator Tlen
Nieletni internauta i użytkownik komunikatora Tlen wyłudził łącznie 60 zł, za które może mu grozić  kara pozbawienia wolności. Sprawa zgłoszona do prokuratury przez Grupę o2 została jednak umorzona.
więcejNiesmaczne reklamy znikną z Dialogmedia
"Ostatnio dwukrotnie zostałam zmuszona (dosłownie) do obejrzenia z moimi dziećmi reklam kanałów pornograficznych w Dialogu. Oczywiście Dialog ma prawo oferować takie treści w swojej telewizji, ale czy to znaczy, że moje dzieci mają oglądać ich reklamy opatrzone wizerunkiem kobiety zdejmującej stringi?" - napisała do DI jedna z Czytelniczek. Z prośbą o wyjaśnienia zwróciliśmy się do przedstawicielki firmy.
więcejWyłudzacze kuszą użytkowników Tlena nagrodami
Do użytkowników komunikatora Tlen trafiają ostatnio wiadomości sugerujące, że wygrali oni laptopy, telewizory plazmowe, odtwarzacze MP4, telefony komórkowe itp. Warunkiem odebrania nagrody ma być wysłanie SMS-a na numer o podwyższonej opłacie, co kosztuje rzekomo 1,22 zł z VAT. W rzeczywistości można stracić nawet 30,5 zł, nic przy tym nie zyskując.
więcej