Najważniejsze wiadomości - Dziennik Internautów - internet w życiu i biznesie

Czy zakaz handlu w niedzielę obejmie banki?
Zaczynają obowiązywać przepis ograniczające handel w niedziele. Nowe regulacje prawne uderzają nie tylko w sieci handlowe, lecz również w banki kredytowe.
więcejW jaki sposób kobiety korzystają ze smartfonów?
Smartfon dla kobiet to „tylko telefon” czy ważne narzędzie bez którego nie potrafią się obejść? I kto robi sobie częściej selfie - kobiety czy mężczyźni?
więcejWygodnie, bezpiecznie i bez papieru – zmiany we wrocławskiej komunikacji miejskiej
Stolica Dolnego Śląska uruchomiła innowacyjny system biletowy.  Pasażer płacący za przejazd zbliżeniowo nie otrzyma już papierowego biletu.
więcejDlaczego sieci handlowe wysyłają do klientów SMSy?
Sieci handlowe, które potencjalnie mogą stracić na nowych regulacjach, przygotowały arsenał działań promocyjnych ograniczających możliwe szkody związane z zakazem handlu w niedzielę. Wysyłają do klientów SMSy z informacją przypominającą, że o zakupach mogą pomyśleć wcześniej.
więcejOkreśl swój budżet i dowiedz się, na jakie rozwiązania IT cię stać
Podobno „dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach”. Ta reguła nie ma jednak racji bytu w biznesie, gdzie klarowność w kwestii finansów to priorytet. Nie inaczej jest w branży IT.
więcejMobile Trends Conference 2018 już za nami! Sprawdź, jak było tym razem!
Konferencja Mobile Trends to miejsce spotkań ekspertów i pasjonatów branży mobilnej. W tym roku odbyła się już po raz siódmy! 1-2 marca w Krakowie zgromadziła prawie 400 uczestników i ponad 20 prelegentów z całej Polski. Pierwszego dnia odbyło się także uroczyste ogłoszenie zwycięzców Mobile Trends Awards 2017 – najlepszych projektów i kampanii mobilnych minionego roku.  Zobacz, kto według uczestników przeprowadził najciekawszą prelekcję i jakie atrakcje organizator, firma ClickMaster Polska, wraz z partnerami zapewnili wszystkim zgromadzonym w Krakowie.
więcejWażne zmiany właścicielskie w INFOR Biznes
INFOR PL oraz Ringier Axel Springer Inwestycje (RASI) podpisały umowę, na mocy której spółka INFOR PL SA staje się 100% właścicielem spółki INFOR Biznes (IB), wydającej „Dziennik Gazetę Prawną” oraz wiele serwisów internetowych, m.in. gazetaprawna.pl, dziennik.pl i forsal.pl.
więcejTechnologia jest kobietą. Ponad 35 proc. osób w Zarządzie polskiego oddziału Microsoft stanowią kobiety
Kobiety zajmujące kierownicze stanowiska w świecie technologii to dzisiaj coraz częstszy widok. Również w Polsce. Według badania przeprowadzonego przez firmę Deloitte, zajmujemy obecnie 21. miejsce w rankingu 44 państw pod względem największej liczby kobiet zasiadających w zarządach spółek publicznych. W Polsce kobiety zajmują 15,2 proc. stanowisk w Zarządach spółek, które wzięły udział w badaniu<sup>[1]</sup>. W przypadku rodzimego oddziału firmy Microsoft, ten odsetek jest ponad dwukrotnie większy i sięga 35,71 proc.
więcejJaponia zaostrza kontrolę nad kryptowalutami
Japonia, jeden z największych i najlepiej prosperujących kryptowalutowych rynków na świecie, zaostrza kontrolę giełd i wstrzymuje obrót na dwóch z nich. Czy o wzrostach cen kryptowalut możemy na razie zapomnieć?
więcejGiggersi zamiast śmieciówek
Gig economy przestało być już tylko nowocześnie brzmiącym określeniem. Wyrażenia takie jak „gospodarka fuch”, „rynek umów krótkoterminowych”, „ekonomia współdzielenia” zagościły w słowniku również na polskim rynku pracy.
więcejCyberprzestępcy najczęściej atakują firmy drogą mailową
Skrzynki mailowe to najsłabsze ogniwo w bezpieczeństwie firm. Ponad jedna trzecia cyberataków na przedsiębiorstwa dotyczy poczty elektronicznej. W większości przypadków ich celem i wektorem ataku jest konkretna organizacja i człowiek.
więcejEuropejska branża cyfrowa: reforma prawa autorskiego UE może zaszkodzić gospodarce!
Zapisy unijnej Dyrektywy ws. prawa autorskiego mogą zaszkodzić całej gospodarce opartej na danych i rozwojowi sztucznej inteligencji w państwach Unii Europejskiej.
więcejZakazu handlu w niedzielę. Rachunek zysków i strat
Wchodzi zakaz handlu w co drugą niedzielę. Na nowych regulacjach stracą galerie handlowe, supermarkety i osoby, które pracy najbardziej potrzebują. Są jednak tacy, którzy jeszcze więcej zyskają.
więcejChatbot wykorzystujący sztuczną inteligencję odpowie na pytania klientów ING
ING Bank Śląski udostępnił system konwersacyjny Mój Asystent, który odpowiada na pytania klientów korzystających z bankowości internetowej Moje ING. Chatbot porozumiewa się z użytkownikami językiem naturalnym w oparciu o rozwiązania sztucznej inteligencji.
więcej23 pomysły na prezenty dla kobiet
Coś szczególnego dla partnerki czy gadżet dla kumpeli, współpracownicy, wspólniczki? Może ukłon w kierunku nastoletniej córki albo pomysł, którym może cieszyć się para? Niezależnie od tego, jak celebrujesz Dzień Kobiet, na pewno znajdziesz inspirację!
więcejDwie twarze split paymentu
Od 1 lipca firmy rozliczające VAT będą mogły korzystać z mechanizmu podzielonej płatności (split payment). To nowe narzędzie, które z jednej strony ma pomóc przedsiębiorcom w rozliczaniu VAT, a z drugiej chronić Skarb Państwa przed oszustwami podatkowymi.
więcejUbezpieczyciele muszą postawić na model partnerski
Ubezpieczycielom trudno jest nadążyć z modernizacją. Odpowiadają na wyzwania cyfryzacji, inwestując w portale, jednak  to nie wystarczy.
więcejCyberprzestępcy szukają nowych metod monetyzacji
Liczba trojanów - stanowiących w 2016 roku największe zagrożenie w kategorii mobilnego szkodliwego oprogramowania wyświetlających reklamy mobilne - spadła w 2017 roku. Programy te nadal agresywnie infekują użytkowników, jednak wykorzystywane przez nie techniki zostały zmodyfikowane.
więcejOszczędności czy przyjemności? Kobiece finanse na co dzień
Aż 69% Polek deklaruje, że pod wpływem impulsu wydało pieniądze na coś, czego nie potrzebują, jednak wiele z nich sprawnie zarządza domowymi finansami. Zatem, rozważne czy romantyczne są Polki w kwestii wydawania pieniędzy i oszczędzania?
więcejUlga na start i działalność bez rejestracji
Ulga na start po założeniu działalności gospodarczej oraz możliwość jej prowadzenia bez rejestracji to udogodnienia przewidziane w ustawie Prawa przedsiębiorców. Eksperci przybliżają mechanizm działania nowych rozwiązań.
więcejE-recepty i e-zwolnienia, czyli zmiany w służbie zdrowia
Od połowy lutego lekarze z Siedlec i Skierniewic biorą udział w pilotażu e-recepty, a od lipca obligatoryjne w całym kraju staną się e-zwolnienia. Czy placówki medyczne i pacjenci dostosują się do nowych wymogów?
więcejV Kongres Dyrektorów E-commerce z duchem (r)ewolucji w e-sprzedaży
Rozwój e-commerce dynamicznie przyspiesza. Pojawiające się na rynku rozwiązania sprawiają, że branżę czekają przełomowe zmiany. Dlatego tematem przewodnim V Kongresu Dyrektorów E-commerce będą nowoczesne technologie m.in. wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz uczenie maszynowe. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 09 – 11 maja w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
więcejJak chronić zdjęcia jak profesjonalni fotografowie?
Zdjęcia często traktujemy, jako najcenniejsze zasoby cyfrowe. Są one także najpopularniejszym typem plików przechowywanych za pomocą usług cloud. Statystyki pokazują, że 82% ludzi, którzy korzystają z Internetu, nie ma tyle miejsca na dysku, aby chronić swoje zdjęcia przed wypadkami.
więcejEuropa Środkowa inwestuje w IoT. W 2018 rynek w regionie urośnie o ponad 15%
Polska i inne kraje Europy Środkowej i Wschodniej coraz więcej wydają na technologię Internetu Rzeczy (IoT). Jak podaje firma IDC, w 2018 roku rynek IoT w naszej części Europy urośnie o 15,5%. Mimo dobrych prognoz, wydatki na Internet Rzeczy w Polsce i krajach ościennych stanowić będą jedynie ułamek globalnych nakładów.
więcejCyberochrona nie będzie skuteczna bez wsparcia AI
Obserwujemy niepokojącą liczbę ataków w sieci. Utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa będzie najważniejszym zadaniem przedsiębiorstw w 2018 r. Aby było to osiągalne, obrona przed atakami  musi być zautomatyzowana.
więcejOchrona danych osobowych w przychodniach i szpitalach – co zmieni RODO
Szpitale i przychodnie codziennie świadczą usługi na rzecz wielu osób stając się administratorami danych. Jak nasze dane aktualnie są chronione i co się zmieni w tej kwestii po wprowadzeniu RODO?
więcejPani Inżynier w Pracy. Program szkoleń dla studentek i absolwentek studiów technicznych
Ruszyła rekrutacja do programu Pani Inżynier w Pracy. Jest to cykl czterech bezpłatnych szkoleń technicznych i biznesowych dla studentek i absolwentek studiów technicznych, planujących wkroczyć na rynek pracy.
więcejFake news - automatyczna analiza struktury treści w 2017 roku
Jak wygląda struktura dyskusji o fake news w Polsce? Korzystając z algorytmów do przetwarzania treści agencja badawcza IRCenter poddała analizie treści tweety wprost odwołujące się do fakenews i pokazała jak wygląda cykl życia fake news w internecie.
więcejKomu Polacy nie udostępnią szczegółów swoich rachunków?
Europejska dyrektywa PSD2 umożliwia dostęp do zagregowanej informacji o stanie rachunku bankowego oraz realizacji płatności internetowych w imieniu klienta, przy czym posiadacz konta musi dobrowolnie udostępnić firmie zewnętrznej swoje dane osobowe i szczegóły rachunku. Polacy nie chcą jednak udostępniać swoich danych firmom, które nie są bankami.
więcejPolska jedenastym najbardziej przyjaznym chmurze rynkiem na świecie
Polska została sklasyfikowana na 11. miejscu wśród 24 czołowych światowych gospodarek IT pod względem gotowości do rozwoju usług w chmurze. Stanowi to spadek o jedną pozycję w porównaniu do ostatniej edycji rankingu z 2016 roku.
więcej