TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze

Koszmar na Centralnym. "Pociągi jeżdżą na telefoniczne zapowiadanie"
Ogromne utrudnienia na kolei. Pasażerowie nie mieszczą się na peronach i kilkadziesiąt minut czekają na swoje pociągi. - Sytuacja jest bardzo trudna - mówi nasz reporter.
więcejReuters: trzy europejskie kraje proponują sankcje wobec Iranu, by przekonać Trumpa
Niemcy, Francja i Wielka Brytania chcą przekonać Unię Europejską do nałożenia nowych sankcji na reżim w Teheranie. W ten sposób mają nadzieję odwieść prezydenta USA Donalda Trumpa od rezygnacji z podpisanej w 2015 roku przez światowe potęgi umowy z Iranem w sprawie jego programu nuklearnego - donosi agencja Reutera.
więcejNowego Bonda nakręci twórca "Trainspotting"
Brytyjski reżyser Danny Boyle potwierdził, że będzie odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię najnowszego, dwudziestego piątego filmu o Jamesie Bondzie. W roli głównej zobaczymy Daniela Craiga. Ponoć po raz ostatni.
więcej"Wróciła zima". Sypie w wielu regionach, śniegu będzie przybywać
Do Polski wróciła zimowa aura - w wielu regionach w piątek zaczął sypać śnieg. W ciągu najbliższej doby pokrywa śnieżna może miejscami osiągnąć grubość kilkunastu, a w górach nawet 40 centymetrów. Materiały otrzymujemy od was na Kontakt 24.
więcejŻubr Wojtek czy bójka w parlamencie? Wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl
Widowiskowe zderzenie śmigłowców, okręt podwodny przebijający się przez lód, żubr-wędrowniczek z Podlasia, kobieta w samej bieliźnie wjeżdżająca do klubu konno, a może polityczne argumenty siły zamiast siły argumentów lub widowiskowy pościg ulicami Seattle? Wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl.
więcejAlarmy. Pogoda może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia
Przez najbliższe dni Polska będzie atakowana przez intensywne opady śniegu, silne podmuchy wiatru oraz ujemne temperatury. Wydano ostrzeżenia o niebezpiecznych zjawiskach pogodowych.
więcej"Trzy billboardy...", a może "Kształt wody"? Ostatnie typowania przed wielką galą
"And the Oscar goes to..." - te słowa połączone ze swoim nazwiskiem chciałby usłyszeć każdy przedstawiciel branży filmowej. 90. ceremonia wręczenia Oscarów już w niedzielę, a my próbujemy odpowiedzieć na trzy pytania. Kto wygra? Kto powinien wygrać? Kto powinien być nominowany?
więcejIgrzyska w Pjongczangu zamknięte. "Pokazaliście, jak budować mosty"
Przewodniczący MKOl Thomas Bach zamknął 23. zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu. Zgasł znicz, który płonął od 9 lutego. Kolejne odbędą się za cztery lata również na Dalekim Wschodzie, w Pekinie.
więcejStoch znów to zrobił! Ma trzeci olimpijski tytuł
Tydzień z igrzyskami za nami. Mamy wreszcie pierwszy upragniony medal. Znów zadbał o to fenomenalny Kamil Stoch. To - bez wątpienia - największe wydarzenie soboty w Pjongczangu. Tak ten dzień relacjonowaliśmy w sport.tvn24.pl
więcejPonad 80 milionów złotych na koncie WOŚP
- Dziękujemy wszystkim, że zechcieliście być razem z nami - podkreślił Jurek Owsiak kończąc zbiórkę podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zbieraniu pieniędzy uczestniczyło ponad 1700 sztabów w całej Polsce i 73 sztaby na świecie. Na ulicach z Orkiestrą grało ponad 120 tysięcy wolontariuszy.
więcejSądny rok prawa i sprawiedliwości
Rok 2017 bywa określany jako sądny rok. Doszło w nim bowiem do sądu polityków nad sądami powszechnymi. Rządząca większość, pod hasłami zwiększenia społecznej kontroli i demokratyzacji wymiaru sprawiedliwości, uchwaliła zmiany w prawie, które w większym stopniu niż dotychczas podporządkowują sądy prezydentowi, Sejmowi i ministrowi sprawiedliwości.
więcejTo był dobry rok dla populistów
W Austrii skrajna prawica weszła do rządu, w Niemczech znalazła się w parlamencie po raz pierwszy od 50 lat, a w Holandii stała się drugą siłą polityczną. To był dobry rok dla populistów.
więcej"Dla dobra kolarstwa cały zarząd związku musi odejść"
- Jeśli panowie nie posłuchają naszej decyzji, to kurek zostanie definitywnie zakręcony - powiedział minister sportu Witold Bańka w "Jeden na jeden" TVN24, mówiąc o zarządzie Polskiego Związku Kolarskiego. Nawiązał do skandalu obyczajowego związanego z nadużyciami w związku.
więcejTomasz Fiałkowski (przewodniczący)
Polski dziennikarz, krytyk literacki i publicysta. Początkowo współpracował z miesięcznikiem "Znak". Od 1990 roku związany jest z "Tygodnikiem Powszechnym". Jako dziennikarz i publicysta tworzy recenzje książek (w rubryce "Wśród książek" - pod pseudonimem "Lektor") oraz redaguje dodatek "Książki w Tygodniku". Autor kilkuset wywiadów z pisarzami, tekstów krytycznoliterackich i recenzji, poświęconych polskiej i światowej literaturze. Edytor lub współautor książek Stanisława Lema i Andrzeja Wajdy. Zajmuje się życiem i twórczością Jerzego Turowicza.
więcej"Stracimy dwa lata zanim pan Trump pozna świat"
Wybór kandydata republikanów Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych stanowi zagrożenie dla stosunków Unii Europejskiej z USA - powiedział w piątek przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker cytowany przez Reutera.
więcej