TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze

Po słonecznej niedzieli wróci gwałtowna wiosna. Burze nam nie odpuszczą
Najbliższe dni upłyną pod znakiem przelotnych opadów deszczu i burz, ale zaświeci też słońce. Na termometrach zobaczymy niższe wartości, ale nadal będzie przyjemnie ciepło.
więcej"Bladolica Lola" i jej rozśpiewana paczka pół wieku temu zakopali butelkę z wiadomością
Pan Mariusz porządkował teren pola namiotowego w Ińsku (Zachodniopomorskie), gdy nagle spod korzenia ściętego drzewa wyjrzała butelka. W niej znajdował się list z przeszłości – wiadomość od grupy przyjaciół. Bawili się w tym miejscu pół wieku wcześniej. Udało się nam ich odnaleźć. Spotkali się ponownie.
więcej"Ma nieprawdopodobny szacunek do widza. Nie widziałam tego nigdy wcześniej"
W filmie poruszamy temat zagrożonych gatunków. Mój najlepszy przyjaciel George to goryl górski. Na świecie zostało tylko 880 takich goryli. Jedna katastrofa naturalna, jedna epidemia i ich nie ma. Więc musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby je chronić - mówił Dwayne Johnson w rozmowie z reporterką "Dzień Dobry TVN" Anną Wendzikowską. Aktor zagrał główną rolę w filmie "Rampage: Dzika furia". Co mówią o nim jego koleżanki z planu Malin Akerman i Naomie Harris?
więcejKardynał Nycz u protestujących w Sejmie. "Pan Bóg daje nam siłę i walczymy dalej"
Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz spotkał się w sobotę rano w Sejmie z protestującymi tam osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami. - Powiedział, że w końcu zrozumiał, w czym tkwi problem i że będzie się z całego serca modlił o to, żeby ta pomoc nadeszła - relacjonowała Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych.
więcejNie mogą latać, ale chcą mieć potomstwo. Niepełnosprawne bociany wysiadują jaja
W zbudowanych na ziemi gniazdach w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu trzy pary niepełnosprawnych bocianów wysiadują 10 jaj. Razem z nimi przebywają inne bociany, które uczą się latać.
więcejPapież paktuje z diabłem. Tajne rozmowy wśród oskarżeń o zdradę
Papież Franciszek zdradzi Chrystusa i sprzeda się komunistom - grzmią jedni. Przeciwnie, on wyciąga rękę do prześladowanych, a Chiny mogą stać się największym chrześcijańskim państwem na świecie - ripostują drudzy. Negocjowane potajemnie porozumienie Stolicy Apostolskiej z Chinami ma być coraz bliżej. Póki co, nikt jednak nie wie, co ono będzie oznaczać dla świata.
więcejĆwiczymy jak nie spaść ze sceny
Przed zespołem Szkła Kontaktowego nowe wyzwanie - spektakl teatralny. W rolach głównych Tomasz Sianecki i Wojciech Zimiński ale na scenie pojawią się też Henryk Sawka, Artur Andrus, Tomasz Jachimek oraz w Iwaszkiewicz i Przybylik w wersji mobilnej. Zapraszamy do Teatru 6. piętro 28 i 29 maja.
więcejNiezwykły taniec holowników na rzece
W dniach 28-30 kwietnia w Petersburgu w Rosji odbyła się piąta edycja festiwalu lodołamaczy. Z tej okazji holowniki, na co dzień obsługujące wielkie statki, wykonały na rzece specjalny taniec.
więcej"Starałem się pozostać wierny książce". Roman Polański o swoim filmie
Jest najbardziej docenionym polskim reżyserem na świecie. Jedynym Polakiem z Oscarem za reżyserię. Ma również Złotą Palmę, Złotego Niedźwiedzia, Złoty Glob i nagrody BAFTA. Roman Polański przyjechał do Krakowa, gdzie na festiwalu Netia Off Camera zaprezentuje swój najnowszy film, "Prawdziwa historia".
więcej"Trzy billboardy...", a może "Kształt wody"? Ostatnie typowania przed wielką galą
"And the Oscar goes to..." - te słowa połączone ze swoim nazwiskiem chciałby usłyszeć każdy przedstawiciel branży filmowej. 90. ceremonia wręczenia Oscarów już w niedzielę, a my próbujemy odpowiedzieć na trzy pytania. Kto wygra? Kto powinien wygrać? Kto powinien być nominowany?
więcejIgrzyska w Pjongczangu zamknięte. "Pokazaliście, jak budować mosty"
Przewodniczący MKOl Thomas Bach zamknął 23. zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu. Zgasł znicz, który płonął od 9 lutego. Kolejne odbędą się za cztery lata również na Dalekim Wschodzie, w Pekinie.
więcejStoch znów to zrobił! Ma trzeci olimpijski tytuł
Tydzień z igrzyskami za nami. Mamy wreszcie pierwszy upragniony medal. Znów zadbał o to fenomenalny Kamil Stoch. To - bez wątpienia - największe wydarzenie soboty w Pjongczangu. Tak ten dzień relacjonowaliśmy w sport.tvn24.pl
więcejPonad 80 milionów złotych na koncie WOŚP
- Dziękujemy wszystkim, że zechcieliście być razem z nami - podkreślił Jurek Owsiak kończąc zbiórkę podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zbieraniu pieniędzy uczestniczyło ponad 1700 sztabów w całej Polsce i 73 sztaby na świecie. Na ulicach z Orkiestrą grało ponad 120 tysięcy wolontariuszy.
więcejSądny rok prawa i sprawiedliwości
Rok 2017 bywa określany jako sądny rok. Doszło w nim bowiem do sądu polityków nad sądami powszechnymi. Rządząca większość, pod hasłami zwiększenia społecznej kontroli i demokratyzacji wymiaru sprawiedliwości, uchwaliła zmiany w prawie, które w większym stopniu niż dotychczas podporządkowują sądy prezydentowi, Sejmowi i ministrowi sprawiedliwości.
więcejTo był dobry rok dla populistów
W Austrii skrajna prawica weszła do rządu, w Niemczech znalazła się w parlamencie po raz pierwszy od 50 lat, a w Holandii stała się drugą siłą polityczną. To był dobry rok dla populistów.
więcej