TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze

Palestyńczycy wystrzelili rakiety. Izraelczycy odpowiedzieli ogniem
Izraelskie siły zbrojne poinformowały, że ostrzelały cele w Strefie Gazy w odpowiedzi na pociski wystrzelone stamtąd w kierunku Izraela. Dwa z nich nie dotarły poza terytoria palestyńskie, trzeci eksplodował w południowym Izraelu.
więcejSzydło złożyła rezygnację. Morawiecki kandydatem na premiera
Premier Beata Szydło złożyła rezygnację na ręce Komitetu Politycznego PiS - poinformowała w czwartek po godzinie 20 rzecznik PiS Beata Mazurek. Dodała, że rezygnacja została przyjęta, a na miejsce Szydło wysunięto kandydaturę Mateusza Morawieckiego.
więcejPrognoza pogody na jutro: ponury piątek z opadami
Piątek okaże się pochmurny z przelotnymi opadami deszczu. Będzie chłodno i wietrznie.
więcejNadchodzi zima. Żubry wędrują
Trwa sezonowa wędrówka żubrów żyjących w Bieszczadach do miejsc zimowania. - Będą zimować między innymi w dolinie Sanu – powiedział w czwartek rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.
więcejOkradła szkołę na ponad milion złotych. Księgowa skazana
Przez siedem lat okradała szkołę, przelewając na swoje konto łącznie ponad milion złotych. Przestępstwo wyszło na jaw dopiero, kiedy Gabriela S. zwolniła się ze szkoły. Wtedy inna księgowa, która objęła jej obowiązki, odkryła nieprawidłowości.
więcejZero fotoradarów, zero korków, zero wypadków śmiertelnych. Jest takie miasto w Polsce
W tym mieście nie ma ani jednego fotoradaru. Są za to: obwodnice, bardzo wąskie ulice, szykany, wyniesione przejścia dla pieszych, tanie autobusy i grzeczni kierowcy. Efekt: od połowy 2016 roku nie zdarzył się ani jeden wypadek śmiertelny, a liczba kolizji spadła poniżej średniej krajowej.
więcejŁgarstwo, czyli fake news prosto z Sejmu
Stanisław Piotrowicz z dumą prezentuje "fake news" jako prawdę. Nabrał się były reżimowy prokurator, może nabrać się każdy dlatego wyjaśniamy skąd naprawdę pochodzi nagranie, na które powołuje się jedna z najwybitniejszych postaci PiS.
więcej"Zmiana społeczna następująca w najszybszym tempie od dekad"
Tygodnik "Time" uznał w środę za "człowieka" roku 2017 wszystkich tych, którzy przerwali milczenie na temat molestowania seksualnego - od kobiet, które ujawniły aferę wokół producenta filmowego Harveya Weinsteina, po tysiące osób, które używały hasztagu #Metoo.
więcejSprawa Iwony Cygan przeniesiona. "Wątpliwości co do bezstronności sądu"
Sąd Apelacyjny w Krakowie postanowił, że sprawa zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan zostanie przeniesiona do Sądu Okręgowego w Rzeszowie – poinformował w środę rzecznik Sądu Apelacyjnego sędzia Tomasz Szymański.
więcej"Niedowierzanie". Zapasowe silniki Voyagera 1 włączone po 37 latach
W środę 29 listopada naukowcom udało się uruchomić silniki zapasowe Voyagera 1, kosmicznego nestora, i to po 37 latach w trybie hibernacji. Ku zdumieniu naukowców NASA, funkcjonowały bez zarzutu.
więcej"Dla dobra kolarstwa cały zarząd związku musi odejść"
- Jeśli panowie nie posłuchają naszej decyzji, to kurek zostanie definitywnie zakręcony - powiedział minister sportu Witold Bańka w "Jeden na jeden" TVN24, mówiąc o zarządzie Polskiego Związku Kolarskiego. Nawiązał do skandalu obyczajowego związanego z nadużyciami w związku.
więcejDr Adam Eberhardt i Katarzyna Pełczyńska - Nałęcz
Program "Horyzont" poprowadził Maciej Wierzyński.
więcejTomasz Fiałkowski (przewodniczący)
Polski dziennikarz, krytyk literacki i publicysta. Początkowo współpracował z miesięcznikiem "Znak". Od 1990 roku związany jest z "Tygodnikiem Powszechnym". Jako dziennikarz i publicysta tworzy recenzje książek (w rubryce "Wśród książek" - pod pseudonimem "Lektor") oraz redaguje dodatek "Książki w Tygodniku". Autor kilkuset wywiadów z pisarzami, tekstów krytycznoliterackich i recenzji, poświęconych polskiej i światowej literaturze. Edytor lub współautor książek Stanisława Lema i Andrzeja Wajdy. Zajmuje się życiem i twórczością Jerzego Turowicza.
więcej"Kwota nieprawdopodobnie kosmiczna". Nowy rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Do samego końca nie mogliśmy uwierzyć, że przekroczyliśmy granicę 100 milionów złotych - cieszył się szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak, prezentując na warszawskim Zamku Królewskim kwotę zebraną podczas 25. Finału. Zebrano 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 groszy. - Ta kwota jest nieprawdopodobnie kosmiczna - stwierdził Owsiak.
więcej"Stracimy dwa lata zanim pan Trump pozna świat"
Wybór kandydata republikanów Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych stanowi zagrożenie dla stosunków Unii Europejskiej z USA - powiedział w piątek przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker cytowany przez Reutera.
więcej