TVN24.pl - wiadomości z kraju

"Sejm całkowicie zlekceważył ustalenia zawarte w Konstytucji"
Sejm nie jest uprawniony do stanowienia, kto z sędziów ma reprezentować środowisko sędziowskie - wskazywał w "Faktach po Faktach" konstytucjonalista profesor Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego i były Rzecznik Praw Obywatelskich. - To jest jakieś całkowite nieporozumienie - ocenił.
więcej"Nasze możliwości w USA są zamrożone"
Kryzys zdecydowanie jest, ale raczej amerykańsko-polski niż polsko-amerykański, bo chociaż wywołany bardziej przez nas, to realizowany w USA - ocenił w programie "Horyzont" w TVN24 profesor Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego zdaniem wizyta Krzysztofa Szczerskiego w Waszyngtonie jest najlepszym dowodem, że "nasze możliwości są zamrożone".
więcejOdebrali mu obywatelstwo, emigrował do Danii. Marzec '68 w filmie "Statek"
W latach 60. XX wieku był twórcą popularnych programów telewizyjnych, po Marcu '68 na fali antysemickiej nagonki musiał wyjechać z kraju. Marian Marzyński emigrował do Kopenhagi w Danii. Wraz z innymi uchodźcami z Polski zamieszkał tymczasowo na statku. W TVN24 jego film dokumentalny "Skibet" (pol. "Statek") opowiadający o losach przymusowych emigrantów.
więcej"Nie wierzę w polski antysemityzm. Żona mi powiedziała, że jestem naiwny"
Nie chcieliśmy, żeby nasz dwuletni syn ryzykował życie w kraju, w którym tak absurdalne rzeczy się zdarzają - wyjaśniał w TVN24 w rozmowie z Jackiem Stawiskim reżyser filmu "Statek" Marian Marzyński, który opuścił Polskę po Marcu '68. - Wyjechaliśmy z powodu terroru psychologicznego - przyznał.
więcejKaczyński: cel naszych marszów zostanie wypełniony
Wiemy na pewno, że to, co zostało ustalone przez tak zwaną komisję Anodiny i komisję Jerzego Millera, to nie jest prawda - oświadczył Jarosław Kaczyński w sobotę podczas obchodów 95. tak zwanej miesięcznicy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
więcejJarosław Kaczyński: to przedostatni marsz, ale nie przedostatnia miesięcznica
To przedostatni marsz, ale nie przedostatnia miesięcznica. Msze w kościele seminaryjnym z rana i wieczorem w katedrze św. Jana będą odbywały się nadal - powiedział podczas obchodów 95. miesięcznicy smoleńskiej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
więcejSmog zaatakował wieczorem. Miejscami jest fatalnie
W sobotę w ciągu dnia powietrze było dobrej i świetnej jakości. Niestety godziny wieczorne przyniosły zmianę na gorsze. Smog zaczął dusić zwłaszcza na południu kraju.
więcejPrognoza pogody na jutro: nawet 17 stopni. W Tatrach halny
Najbliższa noc będzie pochmurna. Miejscami mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem. Za dnia spodziewamy się nawet 17 stopni Celsjusza, choć znajdą się i miejsca, w których w najcieplejszym momencie dnia będzie 5 st. C.
więcejPierwsze oznaki wiosny? Reporterzy 24 mają dowody
Ostatni tydzień przyniósł nam ciepło i nadzieję na wiosnę. Przebiśniegi, krokusy i bazie, które przedstawiają na zdjęciach Reporterzy 24 to dowody, że kończy się zima. Meteorolodzy podpowiadają jednak, by nie chować cieplejszych ubrań. Dziękujemy Wam za zdjęcia i prosimy o więcej!
więcej"Wiedzieliśmy, że trzeba być przeciw"
Minęło 50 lat od wydarzeń Marca '68. O swoich przeżyciach z tamtych dni mówiły w programie "Babilon" TVN24 BiS pisarka Krystyna Kofta, profesor Magdalena Środa i była minister kultury i sztuki Izabella Cywińska.
więcejIMGW alarmuje. Sprawdź, gdzie roztopy mogą być groźne
W ostatnich dniach w Polsce jest ciepło, a to oznacza, że wzrosło ryzyko podtopień. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia na niedzielę i poniedziałek.
więcejKolejny prezes państwowej spółki stracił stanowisko
Polska Miedź będzie miała nowego prezesa. W sobotę rada nadzorcza KGHM odwołała prezesa Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego. Stanowisko stracił też wiceprezes ds. aktywów zagranicznych Michał Jezioro. Pełnienie obowiązków prezesa powierzono wiceprezesowi Rafałowi Pawełczakowi. Nowy prezes ma zostać powołany w konkursie.
więcejZakaz handlu uderzy w przygraniczne targowiska? "Straty będą, ale wolne jest potrzebne"
Na targowiskach w przygranicznych miejscowościach niemieccy klienci pojawiają się głównie w weekendy. Mimo że to czas, kiedy obroty są największe, to większość pytanych przez reporterkę TVN24 właścicieli stoisk planuje w niedzielę mieć wolne.
więcejKolejny otruty bielik znaleziony na Podkarpaciu
Na otrutego bielika natrafiono w lesie w okolicy Krosna. To czwarty martwy ptak odnaleziony w tej okolicy w ciągu niespełna dwóch miesięcy.
więcejPożar wybuchł na pierwszym piętrze. 12 zastępów gasiło ogień
Ogień pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze jednej z kamienic w Żaganiu (Lubuskie). Z budynku ewakuowano siedem osób, w tym troje dzieci. Wszyscy zostali zabrani na obserwację do szpitala. Pierwsze informacje oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
więcejZnaleźli ponad 60 tysięcy litrów nieznanej substancji
Substancję niewiadomego pochodzenia znaleziono na posesji w miejscowości Borsk (Pomorskie). Policjanci zabezpieczyli 60 pojemników o pojemności tysiąca litrów każdy, beczki oraz pojemniki 20-litrowe. - Teraz musimy ustalić, czy ta substancja zagraża życiu i zdrowiu oraz kto ją przywiózł - mówi Piotr Kwidziński z policji w Kościerzynie.
więcejMellibruda: Zakupy nas irytują, ale i nakręcają. To przyzwyczajenie na poziomie uzależnienia
Myślę, że to przyzwyczajenie jest już na poziomie uzależnienia – komentował niedzielne zakupy Polaków w centrach handlowych profesor Leszek Mellibruda, specjalista od uzależnień. – A co często kryje się u podstaw? Lęk. Poczucie zagrożenia, że nam zabraknie, wykupią - mówił. Przekonywał, że zakupy nie dają nam przyjemności. Przeciwnie – irytują nas, ale w pewnym sensie również nakręcają. Ekspert zauważył we "Wstajesz i weekend" w TVN24, że kryje się w tym pewien paradoks. - Gdyby spytać nas, czy lubimy przebywać w tłumie, to pewnie 90 procent z nas powiedziałoby: nie znoszę tłumu. Natomiast większość z nas pędzi do takiego miejsca, gdzie są ludzie - dodał.
więcejPremier zapowiedział "odchudzenie rządu". Dworczyk: decyzja do niedzieli
W poniedziałek premier ma ogłosić, którzy wiceministrowie odejdą z rządu Mateusza Morawieckiego - zapowiedział w sobotę szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Ostateczne decyzje, według Dworczyka, premier ma podjąć w niedzielę.
więcejJaruzelska: kolejnym krokiem może być próba pozbycia się ojca z Powązek Wojskowych
Staram się podchodzić do tego z godnością. Tak jak mój ojciec by do tego podszedł - powiedziała Monika Jaruzelska, córka Wojciecha Jaruzelskiego, komentując tak zwaną ustawę degradacyjną. Zapowiedziała, że nie będzie walczyła o to, by jej ojcu nie odbierano stopnia generalskiego.
więcej"Pomnik smoleński na 10 kwietnia. Koniec miesięcznic w obecnej formie"
- Pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej będzie gotowy 10 kwietnia, chcemy go wtedy odsłonić. Wraz z odsłonięciem pomnika zakończą się miesięcznice w takiej formie, jak dotychczas - powiedział w sobotę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.
więcej