TVN24.pl - pogoda

Wasilewskiego pogoda na 16 dni: klęska chwilowego ocieplenia
Na kilka dni Polska znalazła się w silnym strumieniu ciepła, które płynie do nas aż z północnej Afryki.
więcejPrognoza pogody na jutro: znów bardzo ciepło. Poza tym przelotny deszcz i silniejszy wiatr
Tydzień rozpocznie się deszczowo. Temperatura wyniesie nawet 17 stopni Celsjusza.
więcejPiorun uderzył w kościół. 16 osób nie żyje, 140 trafiło do szpitala
W znajdujący się na południu Rwandy budynek Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego uderzył piorun. Zginęło co najmniej 16 osób, a 140 zostało rannych - poinformowały w niedzielę lokalne władze.
więcejZginął polski turysta. Miał wypadek w słowackich Tatrach
35-letni mężczyzna zmarł w szpitalu w Popradzie. "Mimo wysiłków wszystkich uczestniczących w akcji, nie udało się utrzymać go przy życiu" - zakomunikowali słowaccy ratownicy.
więcejUlewny deszcz przyniósł ogromne powodzie. Krokodyle kolejnym zagrożeniem
Opadający poziom wód powodziowych w australijskim stanie Queensland przyniósł nowe zagrożenie - krokodyle. Ulewy nękały region przez kilka dni, straty szacuje się w milionach dolarów.
więcejZalewa nas fala ciepła z południa. "Mroźny wyż ma jeszcze plan"
Ciepło, które płynie do nas z południa, sprawi, że w niedzielę miejscami zobaczymy na termometrach 17 stopni Celsjusza. Niestety, zmienny marzec może zakłócić naszą wiosenną radość, bo na horyzoncie rysuje się ryzyko ochłodzenia.
więcejNocny pożar i bohater na czterech łapach. Kot zaalarmował domowników
W domu w Pensylwanii wybuchł pożar. Mieszkańcy spali, nie wiedzieli, że czyha na nich niebezpieczeństwo. Na szczęście mieli kota, który obudził ich na czas.
więcejPrognoza pogody na dziś: ciepła niedziela, jednak nie wszędzie
Niedziela będzie wiosenna w większości kraju. Na Dolnym Śląsku możliwe jest nawet 17 stopni Celsjusza, choć znajdą się i miejsca, w których w najcieplejszym momencie dnia będzie 5 stopni.
więcejSmog zaatakował wieczorem. Miejscami jest fatalnie
W sobotę w ciągu dnia powietrze było dobrej i świetnej jakości. Niestety godziny wieczorne przyniosły zmianę na gorsze. Smog zaczął dusić zwłaszcza na południu kraju.
więcejIMGW alarmuje. Sprawdź, gdzie roztopy mogą być groźne
W ostatnich dniach w Polsce jest ciepło, a to oznacza, że wzrosło ryzyko podtopień. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia na niedzielę i poniedziałek.
więcejKolejny otruty bielik znaleziony na Podkarpaciu
Na otrutego bielika natrafiono w lesie w okolicy Krosna. To czwarty martwy ptak odnaleziony w tej okolicy w ciągu niespełna dwóch miesięcy.
więcejPoczątek zimy był mokry i ciepły, później uderzył mróz. A to jeszcze nie koniec
Tegoroczną zimę możemy na razie nazwać dość zróżnicowaną. Pierwsze dwa miesiące były wilgotne i całkiem ciepłe. Mróz nadszedł dopiero w lutym. W wielu miejscach utrzymywał się przez wiele dni.
więcej"To będzie inwazja ciepła". Afrykańskie powietrze dotrze nad Polskę
Nad Polskę w niedzielę napłynie ciepłe powietrze znad Afryki, które pozostanie z nami przez kilka kolejnych dni. Zimna masa powietrza nie chce na razie opuścić jedynie Suwalszczyzny. O pogodzie we "Wstajesz i weekend" opowiadał prezenter pogody TVN Meteo Tomasz Wasilewski.
więcejPrognoza pogody na dziś: część Polski pod znakiem deszczu
W sobotę aura podzieli Polskę. Wschodnia część kraju będzie pogodna, jednak na zachodzie spodziewamy się deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Na termometrach zobaczymy nawet 12 stopni Celsjusza.
więcejZalewa górski region Albanii. Setki osób bez dostępu do wody pitnej
Po intensywnych opadach deszczu i śniegu Albania walczy z powodzią. Sytuację pogorszyła konieczność spuszczenia wody z zapór na rzece Drin. Setki osób nie mają dostępu do wody pitnej.
więcejNa Helu narodziły się szczenięta fok. Witamy na świecie!
Czwartek i piątek to dni, które w helskim fokarium obfitowały w emocje. Na świat przyszły dwie foki szare - Ryf oraz Rewa.
więcejNawet 17 stopni w niedzielę. "Ciepło wleje się do Polski w nieskrępowany sposób"
W weekend poczujemy prawdziwy powiew wiosny. Termometry na południu Polski mają wskazać nawet 17 stopni Celsjusza.
więcej"Była prawie mojej wielkości". Zagadkowa ryba na plaży w Australii
Ponad półtora metra długości i tajemniczy wygląd. Na ciało takiego zwierzęcia natknęła się para Australijczyków podczas spaceru po plaży. - Widziałem wiele ryb, a także wiele dużych ryb, ale nigdy czegoś podobnego - opowiadał mężczyzna.
więcejBurza odsłoniła wrak statku sprzed stuleci
Silna burza, która przetoczyła się w tym tygodniu przez północno-wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, odsłoniła na plaży w stanie Maine wrak statku, prawdopodobnie z drugiej połowy XVIII wieku. Zdaniem archeologa w ciągu miesiąca znalezisko ponownie pokryje warstwa piasku.
więcejZburzone domy, zerwana łączność. Cyklon Hola wędruje nad tropikalnymi wyspami
Cyklon Hola, który przetoczył się przez wyspiarskie państwo Vanuatu w środę i czwartek, w piątek zmierza w kierunku Nowej Kaledonii. Siła żywiołu nieco osłabła, lecz nadal niesie on ze sobą porywy silnego wiatru, ulewne deszcze i wysokie fale. Na jego dalszej trasie ma się znaleźć Nowa Zelandia.
więcej