TVN24.pl - pogoda

Powrót "prawdziwie letniej pogody". Najpierw burze, później gorące powietrze
Pogoda nie uspokoi się w najbliższych dniach - czekają nas kolejne burze, a wraz z nimi intensywne opady deszczu. Temperatura będzie jednak konsekwentnie rosnąć. Nad północną i wschodnią Europą zakorzeni się wyż, który - jak mówi synoptyk TVN Meteo - przyniesie prawdziwie letnią pogodę w końcu maja i na początku czerwca.
więcejNiepewny los niedźwiadka. Ugryzł kobietę, która chciała zrobić z nim selfie
Przyszłość niedźwiadka Soniego jest niepewna po tym, jak ugryzł w stopę węgierską turystkę nad rumuńskim jeziorem Świętej Anny. Kobieta chciała zrobić sobie z nim selfie.
więcejKilauea nie daje za wygraną. Wulkan nadal pluje lawą
Wulkan Kilauea od kilkunastu dni nie przestaje pluć lawą i nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie erupcja miała się zakończyć. Z pęknięć wydobywają się fontanny lawy, które osiągają wysokość nawet 50 metrów.
więcejGrzmi jeszcze na Podkarpaciu i w Małopolsce
Mieszkańcy południowej części kraju zmagają się dzisiaj z burzową aurą. Zobacz, gdzie pojawiły się wyładowania.
więcejPrognoza pogody na jutro: miejscami burzowo i z przelotnym deszczem
W nocy niebo będzie przeważnie pogodne, jednak w ciągu dnia się zachmurzy. Miejscami popada deszcz, może też zagrzmieć. Termometry pokażą do 25 stopni Celsjusza.
więcej"To niemożliwe. Takie zwierzęta u nas nie występują". Azjatyckie płazińce we Francji
Naukowcy ostrzegają przed zagrożeniem, jakie stwarzają przybyłe z Azji do Francji płazińce z rodzaju bipalium. Ten gatunek inwazyjny może szkodzić bioróżnorodności, a także innym lokalnym bezkręgowcom.
więcejCzy białe spodnie i czosnkowy oddech odstraszają kleszcze?
Czy jeśli zjemy dużo czosnku i ubierzemy się na biało to staniemy się nieatrakcyjni dla kleszczy? Upodobania tych pajęczaków omówiła dla nas doktor nauk medycznych Marta Hajdul-Marwicz z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
więcej"Wyglądał, jakby zasysał coś z ziemi i był wielki"
Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać deszcz ukazany z ciekawej perspektywy.
więcej"Pogodą dowodzą dwa ośrodki". Jeden przyniesie burze z deszczem i gradem
Pogoda dzieli dziś Polskę na pół - na północ ze słońcem i południe z burzami, którym będą towarzyszyć nawet opady gradu. Ostrzega przed nimi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
więcejŚledziła go świnia, więc wezwał policję
Policjanci nie chcieli uwierzyć mężczyźnie, kiedy zarzekał się, że śledzi go świnia. Uznano go za będącego pod wpływem alkoholu, jednak podjęto interwencję.
więcejPrognoza pogody na dziś: pół kraju pogodne, a pół burzowe
W środę będzie się chmurzyć, co zaobserwują w szczególności mieszkańcy południowej części Polski. Tam też wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze. Na termometrach zobaczymy do 26 stopni Celsjusza.
więcejBurze nad Polską. W nocy odejdą na wschód
Od wczesnych godzin popołudniowych nad Polska występowały burze, a wraz z nimi opady deszczu, a nawet gradobicie. W nocy pogoda się uspokoi.
więcejNiedźwiedź utknął i zdemolował samochód. "Musiał oszaleć"
Nie wiadomo, kto był bardziej przerażony - Linda Morad czy niedźwiedź, który utknął w jej samochodzie. Dzięki policjantom zwierzę udało się uwolnić, jednak pozostawiło po sobie niewyobrażalne szkody.
więcejNastolatek wywołał ogromny pożar lasu. Kara? Ponad 36 milionów dolarów
Ponad 36 milionów dolarów odszkodowania ma zapłacić amerykański nastolatek za spowodowanie pożaru lasu w stanie Oregon - poinformował lokalny sąd. Ogień wywołany fajerwerkami strawił we wrześniu 2017 roku tereny leśne o powierzchni 200 kilometrów kwadratowych.
więcejNie odpoczniemy od niespokojnej aury. Burzowo każdego dnia
W najbliższych dniach pogoda będzie pokazywała swoje gwałtowne oblicze. Codziennie spodziewamy się burz. Na termometrach zobaczymy do 26 stopni Celsjusza.
więcejGradobicie i intensywny deszcz. Gwałtowne oblicze pogody
Grad i intensywne opady deszczu - takie zjawiska towarzyszyły wtorkowym burzom, które przeszły nad Polską. Na Kontakt 24 wysyłaliście relacje pogodowe.
więcejPrestiżowa nagroda za kosmiczne mapy. Polak w wyróżnionym zespole
Działająca przy Uniwersytecie Yale w Stanach Zjednoczonych Fundacja Grubera przyznała doroczne prestiżowe nagrody naukowe. Wśród laureatów jest grupa badawcza, do której należy polski kosmolog, profesor Krzysztof Górski z Uniwersytetu Warszawskiego.
więcejBurze mogą być groźne. Ostrzeżenia dla czterech województw
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gwałtownymi burzami z ulewnym deszczem i porywistym wiatrem. Obejmują one cztery województwa.
więcejDziesięć minut grozy. Całą okolicę pokrył piach
Wystarczyło dziesięć minut, żeby burza piaskowa przysypała dużą część prefektury Jiuquan w północno-zachodnich Chinach.
więcejCoś niezwykłego krąży wokół Słońca. "Narodził się w innym systemie"
To pierwszy znany obiekt spoza Układu Słonecznego, który osiadł w naszym systemie na pobyt stały - ogłosili w poniedziałek naukowcy. Asteroida BZ okrąża Słońce, naśladując orbitalną ścieżkę Jowisza, ale w przeciwnym kierunku niż ten gazowy olbrzym.
więcej