TVN24.pl - ciekawostki, michałki

"Przejście nad niewidzialnym pudełkiem". Kolejne internetowe wyzwanie
Wyzwanie, jakim jest "przejście nad niewidzialnym pudełkiem", nabiera w internecie tempa i popularności. Trzeba najpierw z przekonaniem dotknąć wyimaginowanego kartonu, postawić na nim jedną nogę i sprawnie przejść na drugą stronę. Niby łatwe, ale wymaga koordynacji ruchów i utrzymania równowagi. Nowy internetowy trend wydłuża więc listę poprzednich wyzwań, takich jak udawanie deski czy manekinów.
więcejPod poduszką lub w bucie. Mikołajki okiem Reporterów 24
Słodycze, książki, zabawki, ubrania, czasem też rózgi. Mikołajkowe prezenty cieszą nie tylko najmłodszych, o czym przekonują nas obdarowani przez Mikołaja Reporterzy 24. Czy do was także przyszedł Mikołaj? Pokażcie jakie upominki dostarczył wam.
więcejTe księgi przetrwały wojny i pożar. Na marginesach rysunki: owady, głowy rycerzy
- Te księgi są zapisem życia ludzi, którzy tutaj działali. Zapewne pochylenie się nad nimi po to, by odczytać zapisy tamtego czasu, byłoby bardzo intrygującą i wspaniałą przygodą – mówił metropolita Krakowski Marek Jędraszewski. Chodzi o 626 tomów zabytkowych ksiąg, odnowionych przez konserwatorów. Akta dokumentują życie diecezji od 1410 roku do 1797 roku.
więcejZaskakująca mozaika widziana z kosmosu
Koło, kwadrat, prostokąt... Są to dość nietypowe kształty pokrycia powierzchni ziemi, które zostały dostrzeżone przez astronautę na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). To zdjęcie przedstawia zróżnicowany krajobraz rolniczy w zachodniej części stanu Minas Gerais w Brazylii.
więcejMała panda próbowała ugryźć żonę Macrona
Pierwsza dama Francji Brigitte Macron w poniedziałek została matką chrzestną pierwszej pandy urodzonej we Francji. Zwierzątko o imieniu Yuan Meng nie było jednak zadowolone z odwiedzin. Kiedy pierwsza dama próbowała je pogłaskać, próbowało ją ugryźć. Podobnie zareagowało na próbę głaskania przez jednego z gości.
więcejLatający placek czyli jak zostać pizzermanem w kosmosie
Niejeden marzy o locie w kosmos, jednak podczas pobytu tam można zgłodnieć i zatęsknić za ulubionymi przysmakami. Na szczęście można je przygotować nawet bez grawitacji, co udowodnili astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
więcejMalowane pędzlem? Niebiańskie wzory na Jowiszu
Tak właśnie wyglądają chmury Jowisza. Z poziomu satelity możemy dostrzec najróżniejsze odcienie niebieskiego i błękitu. Tak malownicze obrazy pozyskała sonda kosmiczna Juno, dzieło naukowców NASA. Jowisz skrywa jeszcze inną tajemnicę związaną z niespotykanie dużym potencjałem energetycznym.
więcej"Obcy" w twojej pościeli. Wiemy, jak często ją prać, by ich unieszkodliwić
W łóżku spędzamy mniej więcej jedną trzecią swojego życia. Niestety, jak poinformował Philip Tierno, mikrobiolog Uniwersytetu Nowojorskiego, nasze ukochane posłanie jest idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii i grzybów.
więcejRiposta Pawłowicz na pierwszym miejscu. Zobacz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl
Kategoryczna riposta poseł Pawłowicz zwyciężyła w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 26 procent głosów. Na drugim miejscu znalazł się poseł Piotrowicz i jego wypowiedź na temat oczu prezydenckiej minister z 20 procentami głosów. Trzecie miejsce zajął wyczyn chińskiego kierowcy, który sam domalował sobie znak drogowy i za to dostał 15 procent waszych głosów.
więcejPodziwialiście superksiężyc. Rozświetlił niebo na kilka godzin
Wieczorem w niedzielę oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek warto było spojrzeć w niebo. Można było zaobserwować superksiężyc - zjawisko, które nie zdarza się często.
więcej"Niedowierzanie". Zapasowe silniki Voyagera 1 włączone po 37 latach
W środę 29 listopada naukowcom udało się uruchomić silniki zapasowe Voyagera 1, kosmicznego nestora, i to po 37 latach w trybie hibernacji. Ku zdumieniu naukowców NASA, funkcjonowały bez zarzutu.
więcejSarna wpadła do szkoły, fiknęła koziołka i uciekła
Sarna wbiegła do jednej z amerykańskich szkół średnich. Zwierzę poślizgnęło się i - równie szybko, co wpadło na szkolny korytarz - rzuciło się do ucieczki.
więcej"Raj Pterozaurów". Odnaleźli setki skamieniałych jaj
W północno-zachodnich Chinach dokonano imponującego odkrycia. Znaleziono setki skamieniałych jaj pterozaura. To pozwoli dowiedzieć się więcej o tych latających gadach, które żyły obok dinozaurów. Okazuje się, że ich małe rodziły się bez umiejętności latania i wymagały opieki rodzicielskiej.
więcejJuż dzisiaj zobaczymy superksiężyc. Jaki wpływ ma na nas pełnia?
Pełnię Księżyca utożsamia się z między innymi z bezsennością i lunatykowaniem. Ziemski satelita wpływa również na zachowania zwierząt. Już dzisiaj warto spojrzeć w niebo, bo rozświetli je superksiężyc.
więcejGrenlandii ubywa w zastraszającym tempie
Według naukowców coraz szybciej topi się lód na Grenlandii. Za tym zjawiskiem podąża kolejne - podnoszenie się poziomu oceanów na całym świecie. Do końca stulecia zalanych może zostać wiele nadbrzeżnych miast.
więcejNa to zjawisko czekaliśmy rok. Superksiężyc rozświetli nocne niebo
Już w niedzielę będzie można obserwować na niebie efektowne zjawisko, jakim jest superksiężyc. Na ten widok trzeba było czekać przez cały rok. Warto więc będzie spojrzeć w górę.
więcej"Zrobię wszystko, by dorównać Angelinie". Twierdzi, że przeszła 50 operacji
Irańska nastolatka Sahar Tabar twierdzi, że przeszła 50 operacji plastycznych, by upodobnić się do aktorki Angeliny Jolie. Zdjęcia, które udostępniła na swoim profilu na Instagramie, zyskały w ostatnim czasie olbrzymią popularność. Wśród internautów pojawiły się spekulacje na temat wyglądu dziewczyny. Wielu z nich nie szczędziło jej przykrych komentarzy.
więcejXVIII-wieczne księgi wracają do zamku w Łańcucie
W 1944 roku Alfred Potocki wysłał skrzynię z ośmioma zabytkowymi księgami za granicę. Później o "Ouvres Historiques", bo taki tytuł nosiło dzieło, słuch zaginął. Aż do teraz - książki właśnie wróciły do muzeum zamku w Łańcucie (Podkarpackie).
więcejCzy yeti istnieje? Odpowiedź znaleźli naukowcy
Naukowcy w środę obalili mit ohydnego bałwana, wysokiego i tajemniczego pół-człowieka, o którym od wieków mówi się, że zamieszkuje niedostępne regiony Himalajów.
więcejKilkadziesiąt choinek i tysiące świateł. Trump z rodziną zapalili lampki przed Białym Domem
Zgodnie z prawie stuletnią tradycją prezydent Donald Trump wraz z pierwszą damą i rodziną zapalili w czwartek lampki na choince przed Białym Domem w południowej części parku otaczającego rezydencję.
więcej