TVN24.pl - Katowice

W Zofiówce ratownicy znaleźli ciało górnika
"W ósmej dobie akcji ratowniczej w kopalni Zofiówka ratownicy odnaleźli jednego z trzech poszukiwanych górników. Jego ciało zlokalizowano w zalewisku, podczas wypompowywania wody. Akcja trwa, nadal poszukiwani są jeszcze dwaj górnicy" - podała Jastrzębska Spółka Węglowa.
więcejAkcja trwa. Poziom zalewiska w Zofiówce ciągle się obniża
Poziom zalewiska, za którym powinni być trzej górnicy poszukiwani po wstrząsie w kopalni Zofiówka, ciągle się obniża – poinformowała w sobotę po południu Jastrzębska Spółka Węglowa. Mimo to nadal niemożliwe jest przeszukanie znajdującego się za nim chodnika.
więcejMetan i szlam utrudniają akcję. Ratownicy próbują dotrzeć do zaginionych górników
W sobotę, w ósmym dniu akcji ratowniczej w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju, ratownicy kontynuują pompowanie zalewiska, za którym powinni być trzej poszukiwani po wstrząsie pracownicy. Pracę utrudniają gęsty szlam i uwalniający się metan.
więcejWielka lipa runęła na chodnik i ulicę. Miasto: to nie nasze drzewo
- Całe szczęście, że nikt tamtędy nie przechodził - mówi strażak. Powalone wiatrem drzewo przykryło chodnik i pół ulicy. Zerwało linię energetyczną i uszkodziło land rovera.
więcejIdą tam, gdzie nie ma czym oddychać. "Trzeba się spieszyć. A niekiedy się nie da"
- To mógł być każdy z nas - tam na dole. Każdy z nas mógłby tam leżeć. Trzeba się postawić w takiej sytuacji i jak najszybciej ich wyciągnąć. Trzeba by to wszystko zrobić raz dwa. Ale niekiedy się nie da - mówią ratownicy górniczy, którzy biorą udział w akcji w Zofiówce.
więcejMiał 24 lata. Wskazówka licznika zatrzymała się na 160
W nocy wypadli z łuku drogi i uderzyli w barierkę. Pasażer wysiadł i wezwał pomoc. Kierowca zmarł. Miał 24 lata. Wskazówka na liczniku zatrzymała się na 160 kilometrach na godzinę.
więcejOpuścili mikrofon do wyrobiska. Słychać tylko szum wody
Otwór ma około stu metrów długości i 9,5 cm szerokości. Trafia do części wyrobiska 900 metrów pod ziemią w kopalni Zofiówka, gdzie prawdopodobnie znajdują się trzej górnicy. Są poszukiwani od soboty i nie ma z nimi kontaktu. Ratownicy opuścili przez niego urządzenie do komunikacji. Bez odzewu.
więcejOminął rogatki i wjechał prosto pod pociąg towarowy. Rozcinali wrak, żeby wyciągnąć ludzi
Jechał z pasażerem, ominął zaporę i wjechał na przejazd wprost pod pociąg towarowy. Strażacy musieli rozcinać karoserię, żeby wyciągnąć mężczyzn. Przewieziono ich do szpitala, gdzie jeden zmarł. Pasażerowie czterech pociągów musieli liczyć się z dużymi opóźnieniami.
więcejPiękny rynek zamienił się w parking. "Bo przyjechali goście z całej Polski"
Gości jest tak dużo, że ich samochody nie zmieściły się na parkingach. Impreza zaczęła się dopiero dzisiaj, ale miasto oddało organizatorowi do parkowania całą płytę zabytkowego rynku już miesiąc temu. - Nie widzę problemu - mówi urzędnik.
więcejRatownicy z psem "całą noc pracowali na dole, przeszukując metr po metrze miejsce tragedii"
- Nasi ratownicy, z psem do poszukiwania osób zaginionych, całą noc pracowali na dole, przeszukując metr po metrze miejsce tragedii. Pies zaznaczył dwa miejsca, w których potencjalnie mogą być zasypani ludzie - mówi goprowiec. Koka, mieszanka border collie z owczarkiem niemieckim to pierwszy w Polsce pies, który uczestniczył w górniczej akcji ratowniczej.
więcejWojsko włącza się w akcję. Specjalistyczny sprzęt dotarł do kopalni
Wojsko Polskie włącza się w akcję ratowniczą w kopalni Zofiówka - poinformował w środę szef MON Mariusz Błaszczak. Sprecyzował, że na miejsce udali się żołnierze Marynarki Wojennej wyposażeni w roboty przeznaczone do prowadzenia poszukiwań podwodnych. Po godzinie 19 prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon powiadomił, że do kopalni dotarł specjalistyczny wojskowy sprzęt.
więcejNastoletnia matka aresztowana za znęcanie się nad dziećmi
Sąd aresztował na trzy miesiące dziewiętnastoletnią matkę z Chorzowa (Śląskie). Kobieta podejrzana jest o znęcanie się nad trzymiesięcznym synkiem i piętnastomiesięczną córką. W miniony weekend chłopiec z ciężkimi obrażeniami głowy trafił do szpitala.
więcejFilm z wnętrza kopalni. "Jest ekstremalnie"
Wychodzą w piątkę i jak jeden źle się poczuje, wracają wszyscy. W bazie 900 metrów pod ziemią zakładają aparaty tlenowe. 15 kilogramów na plecy. Jeden bierze kilof, drugi młotek, trzeci siekierę, czwarty łopatę, piąty piłę. Przed nimi półmetrowe szczeliny. Gorąco, wilgotno, metan. Szukają kolegów, żywych lub martwych. Do domu wrócą za piętnaście godzin.
więcej"Najechał ciężarówką na tył samochodu przed nim". Zginął na miejscu
Tragiczny wypadek na autostradzie A4 między Brzeskiem a Tarnowem (Małopolska). Kierujący ciężarówką Ukrainiec najechał na tył innego samochodu ciężarowego jadącego przed nim. Zginął na miejscu. Trzech kolejnych kierowców zostało rannych.
więcejSkrajnie zaniedbany husky odebrany właścicielom. "Niech śmieć zdycha"
Bono był trzymany w kojcu. Zapomniany i zaniedbany. Tylna część jego tułowia jest niemal w całości pozbawiona sierści, ogon wygląda jak szczurzy. Inspektorzy z Dolnego Śląska po psa w fatalnym stanie jechali aż pod Częstochowę.
więcejSzukają górników od pięciu dni. Noc bez przełomu
W nocy z wtorku na środę ratownicy kontynuowali akcję poszukiwań trzech górników, zaginionych 900 metrów pod ziemią po sobotnim wstrząsie w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Informacje o jej postępach mają być podane około godziny 8. rano.
więcejRatownicy w Zofiówce odebrali sygnały w rejonie zalanym wodą
Ratownicy poszukujący trzech zaginionych po wstrząsie górników z kopalni Zofiówka w jednym z dwóch penetrowanych chodników odebrali sygnały z dwóch nadajników umieszczonych w lampach poszukiwanych. W tym rejonie natrafiono jednak na rozlewisko. Aby iść dalej, trzeba odpompować wodę.
więcejKtoś napadł dwie dziewczynki w tej samej dzielnicy. Ojciec złapał skazanego za gwałt
Ojciec 9-letniej dziewczynki ujął 35-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej miał ją napaść w klatce schodowej. Córka go wskazała. Jak się okazało, mogła to być jego druga niepełnoletnia ofiara w tej samej dzielnicy w ciągu kilku dni. 35-latek odpowie za usiłowanie zgwałcenia 12-latki i zgwałcenie 9-latki w warunkach recydywy. Nie przyznaje się do winy.
więcejJest sygnał radiowy spod ziemi w Zofiówce. Przedzierają się do niego metr po metrze
To przełom w poszukiwaniach w kopalni Zofiówka. Namierzony w nocy sygnał może wysyłać lampa, którą każdy górnik powinien mieć przy sobie. Kopalnia uwięziła 900 metrów pod ziemią trzech górników. Ratownicy szukają ich od soboty, od najsilniejszego w historii tej kopalni wstrząsu. Wyciągnięto już czterech poszkodowanych. Dwóch z nich nie żyje.
więcejEkstremalne warunki, wolniejsze postępy. Walka z czasem w Zofiówce
- Widziałem ich rano, rozmawiałem z nimi, potem już nie wyjechali chłopaki - mówi górnik z kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju, która pogrzebała w sobotę dwóch górników. Po silnym wstrząsie dwóch udało się wyciągnąć żywych, trzech jest wciąż poszukiwanych. Próbuje do nich dotrzeć kilkudziesięciu ratowników.
więcej