TVN24.pl - Katowice

Wjeżdża na autostradę, a tu samochód cofa na niego. "Żadnych nagłych manewrów"
Auto zatrzymuje się na autostradzie i zaczyna cofać, próbując zjechać wjazdem. Co mógł zrobić kierowca, który napotkał taką przeszkodę? Pada śnieg, ślisko, ogromny ruch. - Przy takich warunkach nie ma pełnej kontroli nad pojazdem. Nagły manewr może być niebezpieczny - komentuje fachowiec.
więcejSmogowi rekordziści. Raport przeraża, normy przekroczone nawet o 1000 procent
Polski Alarm Smogowy przygotował zestawienie najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce, uwzględniając pomiary pyłu PM10 oraz rakotwórczego benzo(a)pirenu. Na liście miast z najgorszym powietrzem znaleźli się zarówno smogowi recydywiści, tradycyjnie zajmujący czołowe miejsca, jak również reprezentanci uznawanego za czyste Pomorza.
więcejŚnieg, ślisko, ruch, a on próbuje zjechać z autostrady wjazdem. Trzy razy uderza w auto z tyłu
Kamerka samochodu wjeżdżającego na autostradę nagrała, jak inny kierowca próbuje zjechać z niej... wjazdem. Zatrzymuje się i cofa mimo klaksonu. Uderza w auto z tyłu, raz, drugi. Pada śnieg, obok przejeżdża ciężarówka, a on dalej cofa i znowu uderza.
więcejNapadł z siekierą na sklep, szukali go, mieli monitoring. Trzy miesiące później zabił matkę
37-latek udusił matkę, zwłoki ukrył w wersalce i spał na tej wersalce tydzień. Kilka dni później policja opublikowała wizerunek zabójcy. Poszukiwała go za napad z siekierą na sklep sprzed trzech miesięcy.
więcej"Ciężko jest. Aż się źle oddycha". Fatalna jakość powietrza na południu Polski
Od rana stan powietrza w wielu miastach na południu Polski jest zły lub nawet fatalny. Normy są znacznie przekroczone.
więcejSmog dusi na południu. W wielu miastach fatalna jakość powietrza
Uwaga, w wielu regionach powietrze wpływa bardzo niekorzystnie na nasze zdrowie. W kilku miastach Polski jakość powietrza jest fatalna.
więcejOblodzona droga i ciężarówka na ogrodzeniu. "Kierowca stracił panowanie nad kierownicą"
Groźne zdarzenie w Rydułtowach (Śląskie). Jak przekazała policja, ze względu na trudne warunki na drodze, kierowca ciężarówki stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w płot posesji. Mężczyzna trafił do szpitala. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
więcejWywieźli martwego Szymona nad staw. Przed apelacją prokurator chce dożywocia
Dostał ciosy, po których długo cierpiał. Kiedy umarł, niespełna dwuletni Szymonek został wywieziony na brzeg stawu w Cieszynie. Rodzice zabitego dziecka są nieprawomocnie skazani. Przed rozprawą apelacyjną prokuratorzy zażądali dla nich dożywocia.
więcejUtrudnienia na drogach, na południu oblodzenia. Śnieg nie przestanie sypać też w piątek
Czwartkowe, miejscami intensywne, opady śniegu trwały w nocy. Niebezpiecznie może być również w ciągu dnia - synoptycy przewidują dalsze, choć słabnące, opady śniegu. Obowiązują również ostrzeżenia meteorologiczne przed oblodzeniami.
więcejPremier mówi o zmianach w rządzie i przy okazji "promuje Skoczów"
Burmistrz Skoczowa został zaproszony przez Kościół na ten sam odpust, co premier Polski. Innej okazji do tego nie miał: kupił broszkę za gminne pieniądze i wręczył Beacie Szydło. Niech promuje Skoczów.
więcejPięciu biło, jeden oskarżony o zabójstwo. Bo tylko jego odcisk buta był na twarzy Jacka
O tym odcisku mówił ojciec Jacka Hrycia, że syn miał na twarzy odbicie podeszwy buta, że miał zmiażdżoną głowę, tak jakby ktoś chciał mu ją wbić w chodnik. To był but Dawida K. Innych odcisków brak. Dlatego tylko Dawid K. jest oskarżony o zabójstwo, chociaż bili w pięciu.
więcejRzucił butelką w szybę autobusu. Po publikacji monitoringu sam zgłosił się na policję
- Jesteś na portalach i w telewizji - powiedzieli koledzy 22-latkowi, który wybił szybę w autobusie. Zgłosił się na policję, do wszystkiego przyznał i poddał karze.
więcejPrzebrali się za policjantów, uprowadzili żonę biznesmena, żądali 5 milionów. Zatrzymani
Kobieta została zatrzymana do kontroli drogowej. Jak się okazało, przez fałszywych policjantów. Przebierańcy uprowadzili ją i zażądali gigantycznego okupu od jej męża. Nad sprawą pracowało dwustu policjantów. Najpierw zapłacili za kobietę, by ją uwolnić, teraz złapali porywaczy.
więcejZgodził się być niby-ratownikiem. Już troje podejrzanych po utonięciu dwunastolatka
Prokuratura w Cieszynie postawiła zarzuty kolejnym osobom w związku ze śmiercią Rafała spod Zgierza. Chłopiec utonął w styczniu na basenie, w czasie zimowiska. Status podejrzanego ma była kierowniczka ośrodka i mężczyzna, który był ratownikiem, chociaż nigdy nie miał do tego uprawnień.
więcejW sobotę powiesili zdjęcia europosłów na szubienicach. W środę rusza śledztwo prokuratury
Śledztwo w sprawie: narodowców. Zarzut: stosowanie gróźb bezprawnych wobec europosłów. Dowody: nagrania z kamer monitoringów, kamery policyjnej, zeznania świadków. Ziobro: śledztwo to prawidłowa reakcja.
więcejBiały Śląsk, w Krakowie śnieg z deszczem
Opady śniegu pojawiły się w nocy w województwie śląskim. Natomiast mieszkańców Krakowa o poranku przywitały opady śniegu z deszczem. Rozpoczyna się trudny i nieprzyjemny okres dla kierowców.
więcejZdjęcia europosłów na szubienicach. Wiadomo, kto wieszał. To za mało dla prokuratury
Kontrowersyjną manifestację narodowców w centrum Katowic nagrały kamery monitoringu. Była w telewizjach i na portalach internetowych. Demonstranci nie zasłaniali twarzy, wypowiadali się w mediach. Tożsamość wszystkich jest już znana. Dla prokuratury to za mało, by wszcząć śledztwo.
więcejSkrajnie wychudzony pies. Przed ogoleniem ważył osiem kilogramów. Po ogoleniu sześć
Przywiązali go do pieca kaflowego na półmetrowej smyczy, bo jak ktoś przychodził w gości, to skakał na człowieka z radości.
więcejRatownika na basenie nie było, bo taki był grafik. Są zarzuty po śmierci Rafała
Do pięciu lat więzienia grozi Adamowi J., prezesowi Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle. To tu w styczniu utonął 12-letni Rafał. Kiedy umierał, na basenie nie było ratowników. - Zabrali mu ostatnią szansę - mówi nam ojciec chłopca.
więcej"Położyli Darka na tory", przejechał po nim pociąg. To miało wyglądać na samobójstwo
Dariusz miał 24 lata, miał plany, chciał iść na studia, był szczęśliwy, zawsze wracał z imprez do domu. Gdy potrącił go pociąg, rodzina nie wierzyła, że to było samobójstwo. Po tygodniu od jego śmierci dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty: jeden zabójstwa, drugi utrudniania postępowania karnego.
więcej