TVN24.pl - Kraków

Wjechał w sklep spożywczy. "W środku byli ludzie"
Samochód uderzył w ścianę sklepu spożywczego, kierowca zginął na miejscu. Policja ustala przyczyny wypadku, do którego doszło w piątek po południu w podkrakowskich Sułkowicach.
więcej33-latka z zarzutem zabicia partnera. "Został ugodzony nożem"
Zarzut zabójstwa 28-letniego mężczyzny postawiła prokuratura 33-letniej mieszkance Kielc. Wobec kobiety sąd zastosował trzymiesięczny areszt.
więcejBieg dla wszystkich, nagrody tylko dla Polaków. "Zapis trochę niefortunny"
"Z uwagi na patriotyczny charakter imprezy nagradzani będą wyłącznie uczestnicy narodowości polskiej" – napisano w regulaminie II Biegu Konstytucji w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie). Organizatorzy zapewniają: nie chodzi o rasizm. I zmieniają słowo "narodowość" na "obywatelstwo".
więcejCiężarówka nie zmieściła się pod wiaduktem. Kierowca z mandatem
Kierowca ciężarówki przeliczył się przejeżdżając pod wiaduktem w Bochni (Małopolskie). Pojazd utknął, a mężczyzna został ukarany mandatem. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
więcejSkamlenie dochodziło z kontenera na śmieci. To był maleńki szczeniak
Tego dnia w Nowym Sączu był mróz, kilkanaście stopni na minusie. Jedna z mieszkanek miasta, przechodząc obok kontenera na śmieci, usłyszała skomlenie. - Gdy wraz z sąsiadem otworzyła pojemnik, znalazła reklamówkę, a w niej maleńkiego szczeniaka - relacjonuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.
więcejZostawili umierającą koleżankę w rowie. Sąd: kary więzienia i nawiązka
Sześć lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz zapłata stu tysięcy złotych dla rodziców - taką karę wymierzył sąd nastolatkowi, który najpierw doprowadził do wypadku, nie udzielił pasażerce pomocy, a potem uciekł z miejsca zdarzenia. 19-letnia dziewczyna zmarła w rowie. Jego kolega, który pomógł w zacieraniu śladów, został skazany na dwa i pół roku pozbawienia wolności.
więcejBus zderzył się z ciężarówką, dwie osoby nie żyją
Bus zjechał nagle na przeciwległy pas i czołowo zderzył się z ciężarówką. Na miejscu zginął kierowca i pasażer. Cztery osoby zostały ranne - informuje podkarpacka policja.
więcejPieszy wchodzi na przejście, auto nawet nie zwalnia
Tuż przed nosem mężczyzny przechodzącego przez pasy, przejeżdża rozpędzony samochód. "Kierujący pojazdem zupełnie zignorował pierwszeństwo pieszego"- pisze kierowca, którego kamera nagrała niebezpieczną sytuację.
więcejŁabędź w opałach. Pomogli strażacy ochotnicy
Strażacy z Bielan pod Kętami (Małopolska) pomogli łabędziowi, który nie mógł wydostać się z płytkiej jamy w ziemi.
więcejSzedł środkiem autostrady A4, nie wiedział, kim jest
Szedł środkiem autostrady. Twierdził, że jest Hiszpanem, ale mówi tylko po polsku. Poza tym – nie wiedział, kim jest. Po publikacji policyjnego komunikatu udało się ustalić dane mężczyzny.
więcejSkialpinista spadł z 500 metrów. Akcja słowackich ratowników
Ratownicy słowackiej Horskiej Záchrannej Služby pomagali skialpiniście, który po upadku z około 500 metrów miał poważne obrażenia głowy i kończyn. Mężczyzna wspinał się samotnie, po wypadku zdołał jednak wezwać pomoc.
więcejRodzina potwierdziła, że ciało wyłowione z Wisły to Piotr Kijanka. Wstępnie: utonął
Według wstępnej opinii biegłego przyczyną zgonu zaginionego 6 stycznia w Krakowie Piotra Kijanki, którego zwłoki wydobyto w poniedziałek z Wisły, było utonięcie - poinformował we wtorek rzecznik krakowskiej prokuratury okręgowej prokurator Janusz Hnatko. Tożsamość zmarłego potwierdziła jego rodzina.
więcejProkuratura informuje o dochodzeniu ws. wypadku Szydło. Policja: sprawa się przedawniła
Czy audi, którym ponad rok temu jechała ówczesna premier Beata Szydło przekroczyło dozwoloną prędkość i linię ciągłą jezdni? W poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Krakowie zapewniła, że dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja. - Materiały otrzymaliśmy 2 lutego, 11 lutego sprawa się przedawniła - powiedział tymczasem we wtorek Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.
więcejW dwa dni znaleźli 36 kilogramów narkotyków wartych prawie 2 miliony złotych
W dwa dni pod dwoma adresami kieleccy policjanci znaleźli amfetaminę, marihuanę, i tabletki ecstasy - w sumie około 36 kilogramów narkotyków wartych prawie dwa miliony złotych. Jak poinformował Damian Janus z biura prasowego świętokrzyskiej policji zatrzymano trzy osoby.
więcejZwłoki wyłowione z Wisły zidentyfikuje rodzina Piotra Kijanki
Ciało mężczyzny, które w poniedziałek zostało wyłowione z Wisły w Krakowie, zostanie we wtorek przekazane do zakładu medycyny sądowej. Identyfikacji zwłok dokona także rodzina zaginionego w styczniu Piotra Kijanki.
więcejNajpierw niedźwiedzie, teraz wilki. Kolejni nocni goście w Bieszczadach
Wilki próbowały wejść na podwórko domu w bieszczadzkiej Kalnicy, gdzie w lutym na spacer wybrały się niedźwiedzie. Mimo, że pies gospodarzy początkowo spłoszył nieproszonych gości, zwierzęta nie zamierzały poddać się bez walki. Kamera monitoringu zarejestrowała ich wytrwałe podchody. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
więcejKolejne dochodzenie w sprawie wypadku premier Szydło. Dotyczy sposobu jazdy funkcjonariuszy BOR
Pomimo zakończenia śledztwa w sprawie wypadku kolumny rządowej z udziałem byłej premier Beaty Szydło w Oświęcimiu prowadzone jest osobne dochodzenie dotyczące sposobu jazdy funkcjonariuszy BOR – poinformowała w poniedziałek krakowska Prokuratura Okręgowa.
więcejWszedł na Wisłę, lód pękł. "Strażak wczołgał się na taflę i złapał tonącego"
Krakowscy strażacy uratowali człowieka, pod którym załamał się lód na Wiśle. Mężczyzna wpadł do wody około 15 metrów od brzegu rzeki.
więcejChcieli przemycić kawior warty ponad milion złotych
Dwóch Ukraińców chciało przemycić na Ukrainę 160 kilogramów kawioru o wartości ponad 1,2 miliona złotych. Kawior pochodził z Włoch. Był przewożony w nieoznakowanych pojemnikach, a mężczyźni nie mieli wymaganych zezwoleń – podała w poniedziałek Straż Graniczna. Towar został zatrzymany.
więcejTurysta spadł z kilkuset metrów. Ciało znalazł ratownik TOPR
Ratownicy TOPR odnaleźli w Tatrach w niedzielę ciało turysty, który wędrując samotnie w czwartek spadł w rejonie Gąsienicowej Turni. Mężczyzna posiadał stosowny do zimowych wysokogórskich warunków ekwipunek, jednak nie przeżył kilkusetmetrowego upadku – poinformował ratownik dyżurny Jacek Broński.
więcej