TVN24.pl - Wrocław

"Łzy szczęścia dzisiaj będą się długo lały. 18 lat temu to były łzy rozpaczy"
Nieopisana radość - tak można określić emocje, które towarzyszyły najbliższej rodzinie Tomasza Komendy, która wraz z nim, na sali sądowej, usłyszała, że ich syn i brat, po 18 latach za kratami, za chwilę wyjdzie na wolność. Nasza kamera towarzyszyła bliskim Komendy w pierwszych minutach po wyjściu z sądu.
więcejRodzina i znajomi powitali Tomasza Komendę. "Teraz dajcie mi po prostu żyć"
Były łzy radości, uściski i śmiech. A nawet transparent. Tak witano Tomasza Komendę w rodzinnym domu. - Chciałbym podziękować osobom, które przyczyniły się do tego, że jestem w tym miejscu - powiedział mężczyzna ze łzami w oczach. Po 18 latach opuścił mury więzienia.
więcejTomasz Komenda po 18 latach wyszedł na wolność. Prokuratura: nie popełnił zbrodni, za którą był skazany
Chwilę przed godziną 15, decyzją wrocławskiego sądu, Tomasz Komenda wyszedł na wolność. Mężczyzna od 2000 roku przebywał w więzieniu. Został skazany za brutalny gwałt i zabójstwo nastoletniej Małgosi. Teraz prokuratura przekonuje, że 42-latek jest niewinny.
więcejSzły obejrzeć pokaz fajerwerków, zginęły na chodniku. Sąd zaostrzył wyrok dla kierowcy
Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) podwyższył wyrok Vladyslavowi K., który ponad rok temu wjechał w dwie nastolatki na chodniku. Dziewczyny zginęły na miejscu. K. zamiast dziewięciu lat i jednego miesiąca, spędzi w więzieniu jedenaście lat i dwa miesiące. Wyrok jest już prawomocny.
więcej"Profesorów uczyć historii elementarnej". 93-letni profesor wyszedł po przemówieniu Morawieckiego
Profesor Ryszard Krasnodębski, były żołnierz AK i uczestnik wydarzeń Marca '68 miał zostać odznaczony medalem "Wrocław z Wdzięcznością" w trakcie uroczystości na Politechnice Wrocławskiej. Po wystąpieniu premiera Morawieckiego nie zaczekał na przyznanie medalu, wyszedł z sali i skrytykował słowa szefa rządu. - Premier nadużył swojej władzy. Nie miał prawa mówić tutaj godzinę, profesorów uczyć historii elementarnej. Nie rozumie, co mówi - powiedział wzburzony.
więcejStrażacy zdążyli odgrodzić budynek taśmą i wtedy ściana runęła
W kilka sekund runęła ściana budynku z czerwonej cegły. Jego mieszkance nic się nie stało. Straciła jednak dom, bo obiekt trzeba było rozebrać.
więcejMinister mówi o "fatalnej pomyłce". Polecił wszcząć śledztwo w sprawie Tomasza Komendy
- Poleciłem wszcząć śledztwo w sprawie skazania Tomasza Komendy, któremu w 2004 roku wymierzono prawomocny wyrok 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki - poinformował Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny. Zdaniem prokuratorów, którzy ponownie badają sprawę zabójstwa nastolatki, skazany mężczyzna jest niewinny.
więcejJechał 130 kilometrów na godzinę, miał 1,5 promila alkoholu. Śpieszył się po dzieci
Drogówka z Brzegu (woj. opolskie) zatrzymała kierowcę renault, który w terenie niezabudowanym jechał z prędkością blisko 130 kilometrów na godzinę. W trakcie kontroli 32-latek tłumaczył, że śpieszy się po dzieci. Wtedy policjanci wyczuli od niego woń alkoholu.
więcejOd 18 lat przebywa w więzieniu, według śledczych jest niewinny. Niebawem może wyjść na wolność
Tomasz Komenda, który od 18 lat siedzi za kratami, może wkrótce wyjść na wolność. Do Sądu Najwyższego trafił wniosek śledczych, którzy twierdzą, że mężczyzna jest niewinny. Prokuratorzy chcą, by postępowanie w jego sprawie zostało wznowione.
więcejZostał zatrzymany, zmarł po wyjściu z komisariatu. Sąd uniewinnił policjantów
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uniewinnił w środę byłego policjanta Pawła H., oskarżonego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym mężczyzny zatrzymanego na komisariacie w Wałbrzychu. Zmienił tym samym wyrok sądu pierwszej instancji, który skazał Pawła H. na 5 lat więzienia.
więcejZamieszkał w cudzym domu, właścicieli ciężko ranił nożem. Stanął przed sądem
W środę rozpoczął się proces mężczyzny, który włamał się do domu we Wszemirowie (woj. dolnośląskie) i w nim pomieszkiwał. Kiedy w progu pojawili się właściciele, rzucił się na nich z nożem. Michał M. odpowiada głównie za usiłowanie zabójstwa dwóch braci, ale został oskarżony również o szereg innych przewinień.
więcejNa dachu wieżowca wybuchła bomba, zginął monter anten. Dwie osoby idą do więzienia
Ponad 17 lat temu na dachu jednego z wrocławskich wieżowców doszło do eksplozji bomby. W wybuchu zginął 40-letni monter anten. W sprawie oskarżono trzech mężczyzn. Jeden z nich współpracował ze śledczymi i już wcześniej został skazany na pięć lat więzienia w zawieszeniu na 10 lat. Dwóch pozostałych Sąd Apelacyjny we Wrocławiu skazał teraz na trzy lata pozbawienia wolności. Bez zawieszenia.
więcejDwóch mężczyzn z zarzutami gwałtu zbiorowego, czterech odpowie za nieudzielenie pomocy
Dwóch miało gwałcić, czterech innych nie udzielić kobiecie pomocy. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Nie wiadomo, czy przyznają się do winy. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Lubinie (woj. dolnośląskie).
więcej"Czerwony dywan, powitanie na lotnisku". Obronił Hindusa, jest bohaterem w Indiach
- Zainterweniowałem w momencie, kiedy on już został popchnięty, uderzony w twarz. Był przerażony - relacjonował mieszkaniec Wrocławia Tomasz Pikus, który stanął w obronie zaatakowanego Hindusa. Wrocławianin w nagrodę poleci do Indii. Bilet lotniczy wręczył mu konsul honorowy. Jak mówił, gdyby nie interwencja młodego Polaka, styczniowa awantura mogłaby zakończyć się tragedią. Materiał "Polska i Świat".
więcejBrutalnie zgwałcił, potem zabił. Sąd nie miał wątpliwości co do winy, ale obniżył wyrok
Ćwierć wieku minęło, zanim gwałciciel i morderca 15-letniej Ewy usłyszał prawomocny wyrok. We wtorek wrocławski sąd apelacyjny - podobnie jak wcześniej sąd I instancji - uznał Jana G. winnym zbrodni z 1993 roku. Jednak obniżył mu karę z dożywocia na 25 lat więzienia.
więcejUkradli lustro drogowe, ktoś postawił nowe... domowe
Przy wiadukcie w Uboczu na Dolnym Śląsku skradziono lustro drogowe. Ułatwiało ono kierowcom przejazd na zwężonym odcinku. Zamiast czekać na nowe, ktoś postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. I ustawił na zakręcie lustro prosto z domowego korytarza czy łazienki.
więcejWyrzucili psa do kosza i poszli dalej. Szuka ich policja
Wsadzili szczeniaka do reklamówki, torbę zawiązali, wrzucili do ulicznego kosza na śmieci i poszli dalej. Policjanci z Głogowa (woj. dolnośląskie) szukają dwóch mężczyzn, którzy w taki sposób postanowili pozbyć się psa.
więcejSkazany za gwałt i zabójstwo, odsiedział 18 lat. Prokuratura chce, żeby wyszedł na wolność
Prokuratura złożyła do sądu wniosek o przerwę w odbywaniu kary przez Tomasza Komendę. Mężczyzna został prawomocnie skazany, za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi na 25 lat więzienia. Odsiedział 18. Komenda, zdaniem prokuratury, nie popełnił tej zbrodni.
więcej500 plus. Rodziny muszą oddać miliony złotych
Ponad 300 tysięcy złotych muszą zwrócić poznańskie rodziny, które bezprawnie pobierały świadczenia z programu Rodzina 500 plus. Ten sam problem ma też między innymi kilkaset rodzin z Wrocławia, Gdańska i Krakowa. - Jest to kwestia niefrasobliwości, pewnej niewiedzy, część z tych przypadków to są ludzie, którzy niespecjalnie chcieli się przyznawać do tego, że mieli dochody dodatkowe - mówi Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej w rozmowie z reporterką programu "Polska i Świat" w TVN24.
więcejCiągnik uderzył w budkę z pamiątkami. "Mężczyzna wyleciał przez okno"
Ciągnik z dwiema przyczepami uderzył w drewnianą budkę z pamiątkami w Świeradowie Zdroju (Dolnośląskie). Mężczyzna wypadł przez okno pojazdu i został zabrany do szpitala. Pierwszą informacje oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
więcej