TVN24.pl - Wrocław

Areszt dla dwóch podejrzanych po strzelaninie w Wiszni Małej. "Duża obawa matactwa"
Jacek S. i Grzegorz K. zostali aresztowani w związku z napadem rabunkowym na bankomat w Wiszni Małej. Obaj usłyszeli wcześniej zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. S. jest podejrzany także o kradzież z włamaniem.
więcejBomba lotnicza na budowie. Ewakuacja z bloków, starostwa, przychodni
Około 100-kilogramowa bomba lotnicza z czasów II wojny światowej znaleziona została na placu budowy supermarketu w Głogowie (woj. dolnośląskie). Zanim podjęli ją saperzy, cała okolica w promieniu ponad pół kilometra musiała zostać ewakuowana.
więcej"Nie zabijaj" w nowej interpretacji. Kościół też walczy ze smogiem
Biskupi metropolii wrocławskiej wystosowali we wtorek list do wiernych, w którym zwracają uwagę na fatalną jakość powietrza w polskich miastach. Duchowni powołują się w nim na piąte przykazanie Dekalogu. - Jeżeli ktoś wrzuca do pieca śmieci, to w jakimś sensie zabija drugiego człowieka, a tym samym popełnia grzech - wyjaśnia ks. Rafał Kowalski, rzecznik Archidiecezji Wrocławskiej.
więcejCzołowe zderzenie tramwajów we Wrocławiu. Dziewięć osób poszkodowanych
Dwa tramwaje zderzyły się we Wrocławiu. Jak podają służby, dziewięć osób zostało poszkodowanych. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
więcejPinior z zarzutem oszustwa. Miał wziąć pieniądze za fikcyjny wykład
Były senator Józef Pinior usłyszał zarzut oszustwa – poinformowała we wtorek prokuratura. Sprawa dotyczy podejrzenia wyłudzenia przez niego pięciu tysięcy złotych za fikcyjny wykład. Od ubiegłego roku Pinior jest podejrzany o łapówkarstwo i płatną protekcję.
więcejWymusił pierwszeństwo, uderzył w niego samochód. Trzy osoby w szpitalu
Groźne zdarzenie w Głogowie (Dolnośląskie). Kierowca audi prawdopodobnie nie zatrzymał się na znaku "stop", przez co spowodował zderzenie z dwoma innymi pojazdami. Do szpitala trafiły trzy osoby - informuje policja. Pierwszą informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
więcejTrójka dzieci zginęła w pożarze, matki nie było w domu. Jest śledztwo
Jeleniogórska prokuratura wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie pożaru mieszkania w Piechowicach, w którym w nocy z soboty na niedzielę zginęło troje dzieci. Do tej pory przesłuchano między innymi matkę dzieci oraz ich dziadka. Jak się okazuje, do rodziny regularnie przyjeżdżał pracownik socjalny.
więcejBłaszczak z wizytą w szpitalu. Odwiedził policjanta rannego w strzelaninie
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wraz z komendantem głównym policji Jarosławem Szymczykiem przyjechali w poniedziałek do wrocławskiego szpitala. Odwiedzili antyterrorystę, który w sobotnią noc został postrzelony przez bandytę próbującego obrabować bankomat.
więcejUderzył w ścianę budynku. Samochód stanął w płomieniach
Auto osobowe wjechało w ścianę budynku w Oławie (Dolnośląskie). Jak przekazały służby, samochód uszkodził przyłącze gazowe i stanął w płomieniach. Zdjęcia oraz informacje otrzymaliśmy od serwisu olawa24.pl.
więcejZginął w strzelaninie. Policja zbiera pieniądze dla rodziny antyterrorysty
Policjanci z całego kraju organizują charytatywną zbiórkę pieniędzy dla rodziny antyterrorysty, który w nocy z soboty na niedzielę zginął w strzelaninie w Wiszni Małej, w województwie dolnośląskim. Trzech innych funkcjonariuszy biorących udział w tej akcji zostało rannych.
więcejZarzuty po strzelaninie przy bankomacie. "Przyznał się do winy, umniejsza swoją rolę"
Jacek S., który stał na czatach w trakcie strzelaniny w Wiszni Małej, usłyszał zarzuty włamania do bankomatu oraz próby usiłowania kradzieży kilkudziesięciu tysięcy złotych. W sobotnią noc jego kompan otworzył ogień do antyterrorystów, którzy chcieli ich zatrzymać. Jeden policjant zginął, a trzech zostało rannych.
więcejJak zginął policjant? Odtwarzamy przebieg strzelaniny w Wiszni Małej
Grupa antyterrorystów podeszła do kontenera z bankomatem. Na czele był policjant z tarczą balistyczną. W środku - z bronią maszynową w ręku - czekał już bandyta. Padły strzały. Tarcza przyjęła kilka kul, ale siła była na tyle duża, że policjant upadł, odsłaniając kolegów. Zginął funkcjonariusz, a także napastnik.
więcej"Dwa strzały, a później seria". Mieszkańcy o akcji, w której zginął policjant
Na ogół spokojna i cicha wieś Wisznia Mała (woj. dolnośląskie) w nocy z soboty na niedzielę zamieniła się w pole walki. Grupa antyterrorystów wymieniła ogień z bandytami, próbującymi obrabować bankomat, w wyniku czego zginęły dwie osoby, w tym policjant. Wszystkiemu ze swoich domów przysłuchiwali się mieszkańcy.
więcej"Rodzinę policjanta otoczymy opieką". Premier Szydło przyznaje renty
- Podjęłam decyzję o przyznaniu rent specjalnych dla Jego żony i dzieci - poinformowała na twitterze premier Beata Szydło. W nocnej strzelaninie pod Wrocławiem jeden antyterrorysta zginął, a trzech zostało rannych.
więcej"Bandyta otworzył ogień z broni automatycznej". Zginął antyterrorysta
Jeden policjant zginął, a trzech zostało rannych w akcji antyterrorystów pod Wrocławiem. Do policjantów ogień otworzył jeden z bandytów, których funkcjonariusze próbowali zatrzymać. W strzelaninie zginął też napastnik.
więcejTragiczny pożar na Dolnym Śląsku. Nie żyje troje dzieci
Troje dzieci zginęło w nocy, w pożarze mieszkania przy ul. Przemysłowej w Piechowicach na Dolnym Śląsku. 14 osób zostało ewakuowanych. Ze wstępnych ustaleń policji, przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia z pieca lub świeczki.
więcejPenderecki odsłonił tablicę. "Cieszę się, że po moim nazwisku będzie się chodzić"
W sobotę odsłonięto tablicę upamiętniającą współpracę kompozytora Krzysztofa Pendereckiego w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.
więcej"Karetka stoi, czas ucieka, pacjent czeka, a my bezradni"
Wrocław w godzinach szczytu. Okolice placu Grunwaldzkiego jak zwykle zakorkowane. Przez ten korek musi przedrzeć się karetka na sygnale. Ma problem, bo kierowcy stoją sobie "na zderzakach", nie mają jak zjechać na bok. A liczy się każda sekunda.
więcejOwsiak kupi łóżka. Rodzice już nie będą zmuszeni spać na podłodze
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupi brakujący sprzęt, w tym leżanki dla rodziców, szpitalowi w Jeleniej Górze. To reakcja Jurka Owsiaka na zdjęcie kobiety śpiącej pod łóżkiem, na którym śpi jej 1,5-roczne dziecko. Fotografia szybko obiegła internet i rozpętała sporą dyskusję.
więcejJednego mężczyznę zabił, drugiemu zadał kilkadziesiąt ciosów nożem. Jest wyrok sądu
Jednego mężczyznę zabił, drugiemu zadał 38 ciosów nożem. Twierdził, że został zaatakowany i tylko się bronił. Sąd uznał, że jest winny. Jednak działał w warunkach ograniczonej poczytalności. Mężczyznę skazał na pięć lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.
więcej