TVN24.pl - Wrocław

Komenda w prokuraturze o tym, jak niegdyś traktowali go policjanci. "Takich rzeczy się nie zapomina"
Tomasz Komenda, niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo, za kratami spędził 18 lat. Teraz opowiada łódzkim prokuratorom o swoich traumatycznych przeżyciach związanych z wieloletnim pobytem w więzieniu. Zeznają również prokuratorzy, którzy w różnym czasie mieli związek ze sprawą Komendy. Wszystko w ramach śledztwa, które ma wyjaśnić, jak doszło do tragicznej w skutkach pomyłki.
więcejKarambol na A4. "Kierowcy nie zachowali odpowiedniej odległości"
Pięć pojazdów, w tym autokar, zderzyło się na autostradzie A4 w pobliżu Kątów Wrocławskich. Według policji poszkodowane zostały dwie osoby. Pierwsze informacje oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
więcejNowa Wieś Wielka: tajemniczy przedmiot spadł na łąkę sołtysa
We wtorek rano sołtys Nowej Wsi Wielkiej (Dolny Śląsk) na swojej łące znalazł bardzo niecodzienny przedmiot. Był roztrzaskany na kilka kawałków, ale jego kształt dość dobrze się zachował. Ni to rakieta, ni to skrzydło. W środku jakiś napis po czesku. Zagadka wkrótce została rozwikłana przez śledczych.
więcejGang sokoła. Te małe niedługo będą rządzić w lasach
Trzy młode samce i samica sokoła wędrownego wykluły się w sztucznym gnieździe w lasach milickich na Dolnym Śląsku. To część programu reintrodukcji tego gatunku w całej Polsce.
więcejLekarz wyciął pacjentowi zdrową nerkę zamiast chorej. Przed sądem tłumaczył, jak do tego doszło
Aleksander. B., wrocławski lekarz, który omyłkowo wyciął pacjentowi zdrową nerkę, stanął przed sądem. Złożył obszerne wyjaśnienia, które odbiegają od ustaleń śledczych. Obrońca B. zaznacza, że odpowiedzialność za feralny zabieg powinna zostać rozłożona na więcej osób.
więcejZastrzelony przed komisariatem 43-latek miał przy sobie broń pneumatyczną
Prokuratura potwierdza, że 43-letni mężczyzna, który zginął w środę od ran postrzałowych przed opolskim komisariatem, miał przy sobie pistolet pneumatyczny. Według policji to on miał pierwszy oddać strzały, na co ogniem odpowiedział jeden z funkcjonariuszy.
więcejPrzesłuchają prokuratorów, w tym jednego z "listy Komendy"
Łódzcy śledczy w czwartek i piątek zamierzają przesłuchać aż 12 osób w ramach postępowania dotyczącego niesłusznego skazania Tomasza Komendy na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo. Po raz kolejny zeznawał będzie sam Komenda, ale też prokuratorzy, którzy przed laty doprowadzili do jego oskarżenia. W tym Tomasz F., który znalazł się na "liście" osób, które Komenda szczególnie obwinia za wsadzenie go za kraty.
więcejZginął po zderzeniu z ciężarówką na A4. Kierowcy utknęli w ogromnym korku
Utrudnienia na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia. W pobliżu węzła Kąty Wrocławskie doszło do wypadku, w którym zginął kierowca samochodu dostawczego. Korek ma ponad siedem kilometrów. Pierwszą informację i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.
więcejStrzały przed komisariatem, nie żyje mężczyzna
43-letni mężczyzna nie żyje po tym, jak w jego stronę policjant miał oddać strzały z broni palnej. Prokuratura informuje, że wcześniej dokonał on uszkodzenia pojazdu stojącego przed komisariatem. Zobaczyli to funkcjonariusze, którzy ruszyli za nim w pościg. Zgodnie z jedną z badanych wersji policja użyła broni w odpowiedzi na strzał oddany przez ofiarę.
więcejAtakował kobiety w centrum Wrocławia. Zdradził go bandaż i sposób chodzenia
Próbował zgwałcić trzy młode kobiety. Nie udało mu się, bo te krzyczały i stawiały skuteczny opór. Policji udało się namierzyć podejrzanego o te ataki. Mężczyznę zdradził charakterystyczny chód, a także opatrunek na nadgarstku. Przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia.
więcejNastoletnia rowerzystka zginęła na szutrowej drodze. Potrąciła ją ciężarówka
Miała zaledwie 15 lat. Rowerem wracała ze szkoły do domu. Na rzadko uczęszczanej szutrowej drodze w Grodźcu Małym (Dolny Śląsk) potrąciła ją ciężarówka. Dziewczyny nie udało się uratować.
więcejNiebezpieczny stos. Saperzy wywieźli z budowy 666 bomb
W trakcie budowy gazociągu w lesie pod Kędzierzynem-Koźlem (Opolskie) prywatna firma saperska znalazła ponad 1200 różnego rodzaju pocisków, bomb i amunicji z czasów II wojny światowej. Wojsko uważa, że sposób zabezpieczenia pocisków przez firmę był niezgodny ze sztuką. Dlatego żołnierze sami wzięli się za wywóz niebezpiecznych przedmiotów na poligon. Sprawą zajęła się prokuratura.
więcejŚmiertelnie potrącił rowerzystkę. Kierowca autokaru nie miał prawa jazdy
Nowe ustalenia w sprawie śmiertelnego wypadku rowerzystki we Wrocławiu. 58-letni kierowca autokaru, który potrącił kobietę, nigdy nie powinien usiąść za kółkiem. Mężczyzna - zatrudniony w firmie przewozowej swojej żony - nie posiadał prawa jazdy kategorii D. Na ulicę Sanocką pojechał specjalnie w celu sprawdzenia usterki, którą zgłaszał inny kierowca.
więcejPrawie dwa miliony papierosów w wiejskich magazynach. Tytoniowa kontrabanda zlikwidowana
Funkcjonariusze Straży Granicznej zlikwidowali dwa nielegalne magazyny i krajalnię tytoniu. Gdyby ujawniony towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 1,7 miliona złotych z tytułu niezapłaconych podatków.
więcejJacek Sutryk powalczy o Wrocław. Ma poparcie Dutkiewicza, SLD i Nowoczesnej
Urzędnik magistratu Jacek Sutryk został oficjalnie kandydatem na prezydenta Wrocławia. Otrzymał poparcie klubu obecnego prezydenta Rafała Dutkiewicza, SLD oraz Nowoczesnej. W poniedziałek podpisano w tej sprawie list intencyjny o współpracy.
więcejMaczetą odrąbali rękę Jezusowi. Zabytkowa rzeźba zniszczona
Kompletnie pijani weszli z maczetą do jednego z kościołów w Nysie (Opolskie). Tam zrobili rzecz irracjonalną. Dwóch mężczyzn zniszczyło XVIII-wieczną figurę ukrzyżowanego Jezusa. Odrąbali mu lewą rękę oraz fragment tułowia.
więcejOlimpijczycy, żołnierze i bliscy pobiegli w hołdzie tym, którzy służyli za granicą
Trzysta osób pobiegło w I Biegu Weterana w Bolesławcu. Na starcie stawili się mistrzowie olimpijscy, żołnierze wojska amerykańskiego i polskiego oraz sami weterani i ich bliscy. - Jestem dumna z siebie. Łukasz też by był. Myślę, że jest, bo na pewno by mnie wspierał - powiedziała po biegu Aneta Kurowska, honorowa patronka biegu, wdowa po poległym w Afganistanie poruczniku Łukaszu Kurowskim.
więcejPożar w centrum Wrocławia. Dym było widać z daleka
Gęsty dym pojawił się nad Wrocławiem. Pożar wybuchł na ostatnim piętrze jednego z budynków. W akcji brało udział kilkanaście zastępów straży. Pierwsze informacje, nagrania i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
więcej"Ludzie rzucali w niego kamieniami, traktowali jak jakiegoś stworka"
Na skórze miał głębokie rany. Bił od niego odór zepsutego mięsa. Malutki shih tzu błąkał się w okolicach Środy Śląskiej. Jego tułaczkę przerwał Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt.
więcejZderzyli się na zakręcie, zjechali do rowu. Ranni, śmigłowiec na pomoc
Niebezpieczny wypadek w Karłowcu (Dolnośląskie). Prawdopodobnie w wyniku wymuszenia pierwszeństwa na zakręcie, osobowy mercedes zderzył się z terenowym nissanem. Trzy osoby trafiły do szpitala, do jednej z nich wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
więcej