TVN24.pl - Pomorze

Ukradli z Niemiec porsche i ukryli je w Gdańsku. Policja udostępnia nagranie
Ukradli samochód w Niemczech i ukryli go na parkingu strzeżonym w Gdańsku - twierdzi policja publikując nagranie z monitoringu. Widać na nim mężczyzn, którzy podjeżdżają porsche, zostawiają je na parkingu i pośpiesznie odchodzą. Sprawę bada prokuratura.
więcejPrzypłynął do Świnoujścia z Liberii, zmarł. Sanepid zlecił sekcję zwłok marynarza
W świnoujskim szpitalu zmarł Filipińczyk, który przypłynął na statku z Liberii. Drugi członek załogi statku jest w szczecińskim szpitalu - poinformowała rzeczniczka wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej Małgorzata Kapłan. Sanepid zlecił sekcję zwłok mężczyzny.
więcejPo awarii natleniają Motławę. Nadal lepiej nie kąpać się w Zatoce Gdańskiej
Trwa usuwanie skutków awarii Przepompowni Ścieków Ołowianka w Gdańsku. Woda w Motławie i w Zatoce Gdańskiej, gdzie przez ponad dwa dni trafiały ścieki komunalne, jest napowietrzana specjalnym urządzeniem. Sanepid wciąż odradza kąpiele.
więcejZe szpadlem na auto, bo uznał, że kierowca jedzie za szybko
Samozwańczy "szeryf" z podszczecińskiej wsi zaatakował szpadlem auto, którego kierowca - jego zdaniem - przekroczył prędkość. Nagrał to wideorejestrator, a sprawą zajmuje się już policja.
więcej"To nie jest katastrofa ekologiczna"
- To była jedyna możliwość, aby nie doprowadzić do lokalnych podtopień ściekami - zapewniał prezydent Gdańska w niedzielnych "Faktach po Faktach", pytany o awarię przepompowni ścieków i jej konsekwencje. Paweł Adamowicz zapewniał, że to nie katastrofa ekologiczna. W drugiej części programu odniósł się kwestii dotyczących jego oświadczeń majątkowych.
więcej"Pycha i szmal". Przepychanki podczas spotkania z Morawieckim w Gdańsku
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Gdańska w niedzielę. Kiedy odpowiadał na pytania zgromadzonej w Sali BHP w Stoczni Gdańskiej publiczności, rozpoczęła się demonstracja. Jej uczestnicy wyciągnęli transparenty między innymi o treści "Pycha i Szmal", "PiS wyrzuca niepełnosprawne dzieci ze szkół" i "Wspieramy protest niepełnosprawnych w Sejmie". Premier w asyście ochroniarzy wyszedł ze spotkania.
więcejKłęby czarnego dymu nad rafinerią. Płonęły pompy paliwa
Sytuacja jest opanowana - informują gdańskie służby na temat pożaru, który wybuchł w niedzielę rano na terenie rafinerii Grupy Lotos. "Przyczyną była prawdopodobnie zatarta pompa" – podają.
więcejJózek strzygł 48 godzin dla Agaty. "Po 200 klientach przestaliśmy liczyć"
Fryzjerzy z jednego ze szczecińskich salonów postanowili zebrać pieniądze dla swojej 32-letniej koleżanki i jednocześnie pobić rekord Guinnessa w długości nieprzerwanego grupowego strzyżenia. Tylko jeden z nich wytrwał 48 godzin, ale i tak organizatorzy akcji twierdzą, że najważniejszy cel – pomoc Agacie – został osiągnięty.
więcej"Dar Młodzieży" ruszył w rejs dookoła świata. "Zachwyca pięknem"
"Dar Młodzieży" wyruszył w rejs dookoła świata dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Żaglowiec odwiedzi 22 porty na całym globie. W uroczystościach poprzedzających jego wypłynięcie uczestniczył premier Mateusz Morawiecki.
więcejWyciek ścieków a zwierzęta z ujścia Wisły. "Mam nadzieję, że nieczystości im nie zaszkodzą"
Motława jest dopływem Martwej Wisły, która wpada do Zatoki Gdańskiej. Żyje tam wiele zwierząt, w tym foki, które upodobały sobie zwłaszcza rezerwat Mewia Łacha. Jaki wpływ na faunę może mieć wtorkowy wyciek ścieków?
więcej"Jest przyzwolenie na łamanie przepisów". Krucjata kierowcy autobusu
Maciej Patulski, kierowca miejskiego autobusu w Szczecinie, nagrywa i publikuje w internecie niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowania kierowców na drogach stolicy Pomorza Zachodniego. Ma nadzieję, że dzięki temu zmieni podejście innych użytkowników dróg i może zapobiegnie w przyszłości tragedii.
więcejŚcieki popłynęły do zatoki. Mówienie, że jest bezpiecznie to "pewnego rodzaju nadużycie"
Ostrzeżenie przed kąpielą w wodach Zatoki Gdańskiej nadal obowiązuje. Piątkowe - pozytywne - wyniki badań pierwszych próbek jeszcze o niczym nie świadczą, zagrożenie nie zniknęło. Sprawdź, co trafia do wody wraz ze ściekami i jaki ma to wpływ na nasze zdrowie.
więcejPierwsza w Polsce gmina bankrut zniknie z map. Obawy mieszkańców
Zadłużona na ponad 50 milionów złotych gmina Ostrowice zniknie z map. Jej należności przejmie Skarb Państwa. Mieszkańcy Ostrowic i sąsiednich gmin obawiają się, że sytuacja odbije się też na ich prywatnych finansach.
więcejEwakuacja szkoły podstawowej w Wejherowie, 17 dzieci w szpitalu
17 uczniów szkoły podstawowej w Wejherowie trafiło w piątek do pomorskich szpitali po tym, jak ktoś rozpylił w budynku drażniącą substancję. Dolegliwości, jakie wystąpiły u dzieci, mogą – zdaniem policji – wskazywać, że rozpylono gaz pieprzowy.
więcejSanepid: woda w Zatoce Gdańskiej w normie, ale kąpiel odradzamy
Jakość wody pobranej z Zatoki Gdańskiej odpowiada wymaganiom sanitarnym rekomendowanym dla wody w kąpieliskach – poinformował w piątek rano pomorski Sanepid. Wyniki dotyczą próbek pobranych w środę rano. W piątek pobrano kolejne próbki do badań.
więcej"Straty będą tak duże, że się w pale nie mieści". Kto odpowiada za awarię w Gdańsku
- Ja pracuję 46 lat. Tak źle jeszcze nie było. Naprawdę źle, bardzo źle - mówi na nagraniu upublicznionym przez Spółkę Energa-Operator pracownik SAUR Neptun Gdańsk, firmy odpowiadającej za obsługę przepompowni ścieków, która uległa awarii. Energa-Operator broni się przed zarzutami, że to skoki napięcia spowodowały zalanie silników.
więcej"Sprawa jest bardzo poważna". Wałęsa wybiera się do niepełnosprawnych w Sejmie
Były prezydent ogłosił w piątek na Twitterze, że zamierza złożyć wizytę protestującym niepełnosprawnym w Sejmie w najbliższy poniedziałek. "Będę u Was w poniedziałek 21 maja" - napisał Lech Wałęsa. Zaapelował również o "zachowanie spokoju i obywatelskiej powagi".
więcejPrezydent Gdańska: skończył się awaryjny zrzut ścieków do Motławy
W piątek rano prezydent Gdańska powiadomił, że po awarii w przepompowni spółka świadcząca usługi wodociągowo-kanalizacyjne zakończyła awaryjny zrzut ścieków do Motławy. Zrobiła to po to, żeby zapobiec cofaniu się ścieków i podtopieniom w dzielnicach Gdańska. Wciąż obowiązuje prewencyjny zakaz kąpieli w Zatoce Gdańskiej. Sprawę bada prokuratura.
więcej9-letnią Marysię dotkliwie pogryzły psy, straciła palec. Wyrok dla właścicielki zwierząt
Trzy agresywne psy wydostały się z posesji i zaatakowały 9-letnią Marysię. Dziewczynka odniosła poważne rany szarpane, lekarzom nie udało się też uratować palca dziecka. Sąd Rejonowy w Tczewie skazał właścicielkę psów Danutę Sz. na rok ograniczenia wolności w formie prac społecznych. Kobieta musi także zapłacić pół miliona złotych zadośćuczynienia pokrzywdzonej dziewczynce.
więcejSklep spłonął doszczętnie. "Prawdopodobną przyczyną niedopałek"
Siedem zastępów straży gasiło pożar, który wybuchł w nocy w jednym ze sklepów w Międzyzdrojach (Zachodniopomorskie). Jak informuje straż, przyczyną mógł być niedopałek w śmietniku obok budynku. Pierwszą informację oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
więcej