TVN24.pl - Warszawa

Biegły: ktoś mógł wgrać lub ściągnąć pliki na komputer Piotra T.
Czwartek był kolejnym dniem procesu Piotra T. Były doradca polityków jest oskarżony o posiadanie "w celu udostępniania" pornografii z udziałem dzieci. Sąd przesłuchał biegłego informatyka, który zeznał, że ktoś mógł wgrać takie pliki albo ściągnąć je zdalnie na komputer oskarżonego.
więcejProkuratura: kradli auta, potem włamywali się do bankomatów
Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom podejrzanym o kradzieże z włamaniami do bankomatów na Mazowszu. Jak podaje prokuratura, podjęli oni kilkanaście prób, jednak tylko trzy razy udało im się dostać do środka maszyny i zabrać pieniądze - w sumie ponad 300 tysięcy złotych.
więcej"Czas na sąd ostateczny" na gmachu Sejmu. Interweniowała policja
"Czas na sąd ostateczny" - taki napis umieścili w nocy z czwartku na piątek na elewacji budynku sejmowego protestujący przeciw zmianom w sądownictwie forsowanym przez PiS. Około 15 osób zostało wylegitymowanych przez policję.
więcejŚladem powstańców z Mokotowa. Nowa trasa Biegu Powstania Warszawskiego
W następną sobotę, 28 lipca wystartuje 28. Bieg Powstania Warszawskiego. Po raz pierwszy zawodnicy zmierzą się z nową trasą wytyczoną na terenie Mokotowa. Weźmie w nim udział blisko 12 tysięcy osób. Jak podaje ratusz, zostało jeszcze około 300 pakietów startowych.
więcejPawilony i podziemne wejście. Tak rozbudują Muzeum Powstania
Zatoki dla autobusów, nowe - prawdopodobnie podziemne - wejście, zielony korytarz do stacji metra, a przede wszystkim nowe pawilony od strony Towarowej. Muzeum Powstania Warszawskiego ogłosiło międzynarodowy konkurs na projekt rozbudowy swojej siedziby. - Zrozumieliśmy, że musimy zareagować na zmiany, które zachodzą w dzielnicy - tłumaczył dyrektor placówki.
więcejKręcili tam Alternatywy 4. Teraz powstanie mural
Stanisław Anioł znów będzie czuwał nad mieszkańcami Grzegorzewskiej. Na bloku zostanie namalowany mural.
więcejWojciechowicz: nowe miejsca pracy na Pradze pomogą zmniejszyć korki
50 tysięcy nowych miejsc pracy po prawej stronie Wisły, tańsze bilety ZTM, rozwój carsharingu czy system inteligentnej kontroli ruchu drogowego - to rozwiązania, które - według kandydata na prezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza - mogłyby pomóc upłynnić ruch drogowy w stolicy.
więcejPieniądze na tunel jednak się znajdą. Ministerstwo zmienia projekt obwodnicy
Protesty mieszkańców przyniosły efekt. Ministerstwo infrastruktury wycofuje się planów poprowadzenia Wschodniej Obwodnicy Warszawy nasypem, który miał przebiegać przez Wesołą.
więcejUlicę tak zalewa, że można wiosłować. "Nie będzie kanalizacji, są beczkowozy"
Mieszkańcy wyciągnęli pontony i kajaki, żeby popływać na zalanej ulicy. Jak tłumaczą, o wakacyjną rozrywkę "zadbały władze przez wiele kadencji". Miasto nie pozostawia jednak złudzeń: przebudowy nie będzie.
więcejZłamane drzewo runęło na jezdnię i samochody
Wiatr powalił drzewo na Rakowieckiej w okolicy skrzyżowania z aleją Niepodległości. Konar uszkodził dwa auta i na blisko dwie godziny wstrzymał ruch tramwajów.
więcejObsiali trawą zaparkowane auto. Nietypowy efekt remontu
Na Szaserów drogowcy chcieli zlikwidować nielegalną - jak twierdzi Zarząd Dróg Miejski - zatoczkę parkingową i zamiast niej zasiać trawnik. Na przeszkodzie stanął jednak zaparkowany tam osobowy opel. Właściciela brak. Służby postanowiły więc trawę zasiać wokół, a samochód zostawić.
więcejOpel uderzył w porsche. Na miejscu pasażera pijany, mówi, że nie prowadził
Opel uderzył w zaparkowane porsche. Jak informuje stołeczna policja, kierowca prawdopodobnie "zbiegł z miejsca zdarzenia".
więcejLaweta wjechała w trzy auta osobowe. Kolejny wypadek na obwodnicy Warszawy
- Na trasie S2, nad ulicą Warszawską, laweta najechała na trzy samochody osobowe- informuje reporter tvnwarszawa.pl. Jedna osoba trafiła do szpitala.
więcejPękła opona, zsunął się walec. A2 w korku
Na autostradzie A2 samochód ciężarowy uderzył w barierki. - Pękła mu opona. Zsunął się walec, który przewoził na platformie - podaje policja. Są utrudnienia w ruchu z węzłem Konotopa w kierunku Poznania.
więcejDachowanie na trasie S2, dwie osoby w szpitalu
- Na Południowej Obwodnicy Warszawy doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z nich jest na dachu - informował reporter tvnwarszawa.pl. Jezdnia w kierunku Puławskiej była zablokowana.
więcejSąd zwolnił z aresztu adwokata oskarżonego o znęcanie się nad żoną
Prokuratura złożyła zażalenie na decyzję sądu, który wypuścił z aresztu adwokata oskarżonego o znęcanie się nad niepełnosprawną małżonką. Krzysztof S. jest objęty dozorem i ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 200 metrów.
więcejPolicja: zatrzymania w związku z pomalowaniem obiektów Sejmu
Dwie osoby zostały zatrzymane w związku z uszkodzeniem mienia, które polegało na pomalowaniu obiektów Sejmu - poinformował w środę Sylwester Marczak, rzecznik Komendanta Stołecznego Policji.
więcej"Oczekiwano, że obciążę Piotra". Świadek odwołał poprzednie zeznania
Kolejna odsłona procesu Piotra T., znanego specjalisty od kreowania wizerunku. W środę ważny świadek prokuratury Janusz S. odwołał swoje wcześniejsze zeznania, którymi obciążał oskarżonego.
więcej"Oznakowanie jest wyraźne, trudno tutaj popełnić błąd"
Środowy poranek, pusta jednokierunkowa ulica. Nagle lewym pasem, z naprzeciwka nadjeżdża auto. Świadkiem takiej sytuacji był Reporter 24. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
więcejLindleya zamknięta do końca wakacji. Przejdzie generalny remont
W sobotę drogowcy rozpoczną generalny remont ulicy Lindleya. Prace zostały podzielone na dwa etapy. Do końca wakacji ulica będzie wyłączona z ruchu.
więcej