TVN24.pl - Warszawa

17-latek metodą "na policjanta" wyłudził 60 tysięcy złotych
Nastolatek podejrzany o dwa oszustwa metodą "na policjanta" zatrzymany. 17-latek miał ukraść w sumie 60 000 złotych - informuje stołeczna komenda.
więcejNowoczesna poparła duet Trzaskowski - Rabiej. Rada krajowa zatwierdziła porozumienie warszawskie
Rada Krajowa Nowoczesnej zatwierdziła w sobotę tak zwane porozumienie warszawskie, dotyczące poparcia duetu Rafał Trzaskowski - Paweł Rabiej w wyborach samorządowym w Warszawie. Według Nowoczesnej, porozumienie musi obejmować również wspólne listy do Rady Warszawy oraz rad dzielnic.
więcejMieli już zamykać sklep, kiedy wpadł dzik
"Historia prawdziwa"- zaczyna opis wizyty nietypowego klienta sklep w Nowym Dworze Mazowieckim. Właściciele mieli właśnie zamykać, kiedy ktoś wyważył nieużywane drzwi i wbiegł do sklepu. Okazało się, że był to… dzik.
więcejZakaz wprowadzania psów do Lasu Kabackiego w Warszawie. Nowe znaki
Nowe oznakowanie, które pojawiło się niedawno na terenie Lasu Kabackiego, nie pozostawia wątpliwości - nie wolno wprowadzać tam psów, nawet jeśli są na smyczy. Dla właścicieli czworonogów, przyzwyczajonych do spacerów ze swoimi pupilami, to niemałe zaskoczenie. Przedstawiciele Lasów Miejskich stwierdzają jednak stanowczo - dla dzikich zwierząt nawet mały jamnik stanowi poważne zagrożenie.
więcejZarząd Platformy Obywatelskiej bez Hanny Gronkiewicz-Waltz
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie jest już wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej. Rada Krajowa partii wybrała w sobotę nowy skład zarządu. Funkcje wiceszefów zachowali: Ewa Kopacz, Tomasz Siemoniak, Borys Budka i Bogdan Borusewicz.
więcejWypadek na Mokotowie. "Cztery osoby w szpitalu"
Trzy samochody zderzyły się w alei Wilanowskiej. Jak przekazała policja, cztery osoby trafiły do szpitala. Zdjęcie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
więcejUderzył w blok. "Łupnęło strasznie". Policja: miał ponad promil alkoholu
Przy ulicy Postępu samochód osobowy uderzył w ścianę bloku. Jak podaje policja, kierowca był nietrzeźwy. Zdjęcie i informację dostaliśmy na Kontakt 24.
więcejCztery osoby w szpitalu po zderzeniu w Warszawie
Trzy samochody zderzyły się w alei Wilanowskiej w Warszawie. Jak przekazała policja, cztery osoby zostały zabrane do szpitala. Zdjęcie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
więcejNowa przychodnia na Bemowie już otwarta. Kosztowała ponad 21 milionów
W nowej przychodni mieści się poradnia podstawowej opieki zdrowotnej i poradnie specjalistyczne. Pomoc znajdą tam między innymi pacjenci z nowotworami, cierpiący na choroby układu pokarmowego czy potrzebujący wsparcia psychologicznego.
więcejZabytkowa kamienica w centrum niszczeje. "Właściciel uchylał się od kontroli"
Przy jednej z głównych ulic w centrum Warszawy straszy zaniedbana i pomazana kamienica. Wytyczne do remontu w zabytkowym budynku przy Nowogrodzkiej wydał stołeczny konserwator zabytków, ale nie mógł nawet przeprowadzić kontroli w budynku.
więcej"Polska Wam tego nie wybaczy!". Kolejny protest przed Senatem
W piątkowy wieczór protestowano przed Senatem. Senatorowie przegłosowali nowelizacje ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Na sali słychać było okrzyki "hańba!" dobiegające z miejsca demonstracji przeciwników tych zmian.
więcejPsujące się windy w metrze. "Jest gorzej" kontra "jest lepiej"
Na prośbę czytelnika niedziałającymi windami w metrze zajmowaliśmy się rok temu. Teraz pan Marcin skontaktował się z nami ponownie. "Niestety nic się nie zmieniło. Przeciwnie - jest gorzej" - napisał. Ale zdaniem przewoźnika sytuacja poprawiła się.
więcejNowe bramki w metrze odliczają czas. "Z człowieka robią konia, jak w gonitwie"
Na bielańskim odcinku metra pojawiło się kilka nowych, szerokich bramek prowadzących na perony. Pasażerowie zastanawiają się, dlaczego odliczają one czas, zanim się otworzą.
więcejSamolot z Wrocławia awaryjnie lądował na Lotnisku Chopina
Samolot lecący z Wrocławia do Warszawy miał problem z sygnalizacją podwozia. Konieczne było awaryjne lądowanie.
więcejPasy rowerowe zamiast nielegalnego parkingu. Mieszkańcy protestują
Mieszkańcy Starego Mokotowa wyszli w piątek na ulice. Są przeciwni realizacji projektu zgłoszonego w budżecie partycypacyjnym - w miejscu nielegalnych miejsc parkingowych mają powstać pasy rowerowe.
więcejRadny od bazarku na Ursynowie obronił mandat. Sąd po jego stronie
Piotr Karczewski, radny Ursynowa z Platformy Obywatelskiej wygrał w sądzie z wojewodą mazowieckim, który wcześniej wygasił mu mandat. Zdzisław Sipiera uznał, że Karczewski nie powinien być radnym, bo prowadził działalność gospodarczą na gruncie należącym do miasta.
więcejRatusz przecina spór o fotel burmistrza Bemowa
Michał Grodzki z Prawa i Sprawiedliwości pozostaje burmistrzem Bemowa. Wiceprezydent Witold Pahl unieważnił jego odwołanie, które próbowali przeforsować radni związani z Jarosławem Dąbrowskim. Władze miasta podważyły też wybór nowego burmistrza - Wiesława Sikorskiego.
więcejZ Ursynowa na Wilanów (i z powrotem) pojedziemy jeszcze przed świętami
Jeszcze przed świętami otwarte ma zostać drogowe połączenie Ursynowa z Wilanowem.
więcejInspekcja sprawdza i karze: na Odolanach jest za głośno
Służby środowiskowe sprawdzają zakłady przemysłowe na Odolanach. Na sześć dotychczas skontrolowanych, w pięciu odnotowano nieprawidłowości. Dotyczą przede wszystkim przekraczanie norm hałasu. "Trwają działania naprawcze, nałożone zostały również mandaty" - informują władze Woli.
więcejKoniec odłowu dzików w Warszawie
- Nie mamy żadnych narzędzi interwencji – rozkłada ręce Andżelika Gackowska z Lasów Miejskich. I informuje, że do odwołania w Warszawie dzików nie można odławiać. Nie można też do nich strzelać.
więcej