TVN24.pl - Warszawa

Nie żyje zatrzymana przez ABW obywatelka Wietnamu
Nie żyje obywatelka Wietnamu, która została dziś rano zatrzymana przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na polecenie śledczych z Prokuratury Regionalnej w Warszawie – dowiedział się portal tvn24.pl. Już po zatrzymaniu kobieta wyskoczyła z okna, choć znajdowała się pod ochroną funkcjonariuszy.
więcejRolnicy wyszli na ulice. Protest Unii Warzywno-Ziemniaczanej
W środę na warszawskie ulice wyszli rolnicy. Dla mieszkańców oznaczało to utrudnienia.
więcejPożar łódki pod mostem Łazienkowskim
Pod mostem Łazienkowskim w Warszawie w ogniu stanęła łódka. W akcji gaśniczej udział brało sześć zastępów straży. Nagranie z pożaru otrzymaliśmy na Kontakt 24.
więcejNeumann: zapłacimy z Halickim mandaty za odpalenie rac
- Chętnie zapłacę ten mandat. Procedura jest taka, że musimy wyrazić zgodę, więc w imieniu swoim i Andrzeja Halickiego deklaruję, że zapłacimy te 100 złotych mandatu - oświadczył w środę szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. Policja poinformowała, że złoży w Sejmie wniosek o uchylenie immunitetu posłów PO, którzy odpalili race na Marszu Wolności.
więcejPolicjanci "zabezpieczali" sarnę
Nietypowa akcja w Ursusie. Policjanci stanęli oko w oko z... sarenką. Pilnowali, żeby zwierze nie uciekło na ulicę do przyjazdu łowczego.
więcej120 zarzutów dla pięciu zatrzymanych notariuszy
Zatrzymano pięciu notariuszy podejrzanych o przestępstwa związane z udzielaniem lichwiarskich pożyczek i wyłudzaniem nieruchomości od mieszkańców Gdańska - w środę osobiście na konferencji prasowej poinformował minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Czterech jest z Pomorza.
więcejChuligani mieli "terroryzować bulwary". Zgłosił się... jeden poszkodowany
Wracamy do sprawy sprzed trzech tygodni. Na Facebooku pojawiła się wtedy informacja o tym, że w nocy z piątku na sobotę grupa chuliganów miała sterroryzować ludzi bawiących się nad Wisłą, a policja miała nie podjąć interwencji.
więcejDokumenty w opuszczonej uczelni. Rektor AlmaMer dostał grzywnę
Karą grzywny za naruszenie ustawy o danych osobowych został ukarany rektor uczelni AlmaMer. To wyrok za pozostawienie w opuszczonym budynku dokumentów studentów.
więcejWyciek gazu na Białołęce. Koparka uszkodziła rurę
Akcja służb na Białołęce. Koparka uszkodziła rurę, doszło do wycieku gazu. Ewakuowano okolicznych mieszkańców.
więcejZnaleziska wywiezione lub zabezpieczone. Robotnicy wrócili na plac Krasińskich
Po przebadaniu liczących nawet 400 lat artefaktów archeolodzy opuścili plac Krasińskich. Remont został wznowiony i ma się zakończyć w lipcu.
więcejRolnicy wyjdą na ulice. Protest Unii Warzywno-Ziemniaczanej
W środę na warszawskich ulicach protestować będą rolnicy. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.
więcejPrekampania plus: Jaki ma komisję, Trzaskowski wsparcie burmistrzów
"Czy dopuszczalne jest, by urzędy dzielnic w jakiejkolwiek formie brały udział w kampanii wyborczej?" - pytają radni Prawa i Sprawiedliwości i wytykają urzędnikom promocję Rafała Trzaskowskiego. Platforma nie pozostaje dłużna i apeluje o rezygnację Patryka Jakiego z funkcji szefa komisji weryfikacyjnej.
więcejTrzaskowski będzie podróżował z ławką
Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział cykl plenerowych spotkań z mieszkańcami stolicy. W każdym tygodniu ma być w innym miejscu - mieszkańców będzie zapraszał do rozmowy na specjalnej ławce.
więcejTrzymali race na Marszu Wolności. Halicki i Neumann stracą immunitet?
Warszawska policja skieruje do marszałka Sejmu wniosek o uchylenie immunitetów posłom, którzy podczas Marszu Wolności odpalili race - poinformował we wtorek rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji. Chodzi o Andrzeja Halickiego i Sławomira Neumana z PO.
więcejPseudokibice Legii z zarzutami po ataku na policjantów
Zarzut udziału w zbiorowisku o charakterze chuligańskim usłyszało dwóch pseudokibiców Legii Warszawa, którzy wracając grupą z meczu w Poznaniu zaatakowali w nocy z niedzieli na poniedziałek policjantów w Kutnie (Łódzkie). Grozi im kara do 3 lat więzienia.
więcejWażny łącznik wciąż zamknięty. Falujące ekrany blokują otwarcie
Choć budowa krótkiego łącznika Sokolej z Targową w Warszawie pochłonęła ponad 13 milionów złotych i zakończyła się w styczniu, droga wciąż jest zamknięta. I nie wiadomo, kiedy pojadą nią samochody, bo jest problem z ekranami akustycznymi.
więcejWarszawski Nocny Market jednak zostaje. Ojców sukcesu jest wielu
Popularny Nocny Market wraca na perony Dworca Głównego. Na najbliższy weekend zaplanowano otwarcie sezonu. Ojców sukcesu jest wielu: organizatorzy podkreślają, że otrzymali wsparcie od radnego Warszawy Piotra Guziała, który z kolei twierdzi, że interweniował u kandydata na prezydenta stolicy Patryka Jakiego, a ten ostatni mówi o pomocy wiceministra infrastruktury Andrzeja Bittela.
więcejPrzerażający wypadek na Obozowej. Rowerzysta przeleciał kilka metrów
W poniedziałek rano na skrzyżowaniu Obozowej z aleja Prymasa Tysiąclecia samochód dostawczy potrącił rowerzystę. Mężczyzna trafił do szpitala. Nagranie z zapisem tej sytuacji udostępnił w sieci jeden ze świadków wypadku.
więcejOpuszczony pub straszy na Polu Mokotowskim
Przez lata mieścił się tu popularny pub Merlin, dziś budynek jest zamknięty na głucho, pomazany i dosłownie zabity dechami. Na pewno nie dodaje uroku Polu Mokotowskiemu. Jak słyszymy od urzędników, jest przeznaczony do rozbiórki. Kiedy nastąpi? Nie wiadomo.
więcejKamienica przy Poznańskiej wpisana do rejestru zabytków
Pochodząca z XIX wieku kamienica przy Poznańskiej 21 trafiła do rejestru warszawskich zabytków - poinformował w komunikacie Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków. Zwrócono uwagę na wartości historyczne i naukowe budynku.
więcej