TVN24.pl - internet-hi-tech-media

Popularna aplikacja do rozpoznawania muzyki na celowniku Apple
Amerykańska firma Apple jest bliska przejęcia za około 400 milionów dolarów firmy Shazam, do której należy jedna z najbardziej znanych aplikacji do rozpoznawania muzyki - donoszą media.
więcejBezpłatny internet za oglądanie reklam. Tak działa WebHop
TVN uruchomił nową aplikację - WebHop. Daje ona możliwość bezpłatnego korzystania z internetu mobilnego, w zamian za oglądanie reklam. Wersja testowa, która wystartował tydzień temu, pozwoli co najmniej 7,5 tys. użytkownikom na wykorzystanie do 100 MB transferu każdego dnia. Dzięki WebHop nie trzeba rozstawać się z internetem i można być zawsze na bieżąco. W okresie testowym aplikacja dostępna jest tylko na telefonach z systemem Android.
więcejMilion dolarów wbity w kontener. Polska ma podobne pociski
Opublikowano nagranie testu nowej amerykańskiej rakiety LRASM, która ma służyć do atakowania wrogich okrętów ze znacznych odległości. Widać jak z impetem wbija się w zardzewiałe kontenery udające nadbudówki. Nie ma jednak głowicy bojowej, więc nie ma żadnego wybuchu.
więcejTajemniczy program przyspiesza. Wielki hangar w Strefie 51, budują superbroń
Objęty tajemnicą program tak gwałtownie przyspieszył, że setki robotników mają pracować w wielkich namiotach, ponieważ brakuje dla nich miejsca w fabryce. W odległej o kilkaset kilometrów dalej tajemniczej bazie zbudowano już wielki hangar. Tak powstaje nowa amerykańska superbroń.
więcejMają być najlepsze na świecie. Na razie pokazujemy, jak tego nie robić
Polscy żołnierze od kilku lat nie mogą używać normalnych min przeciwpiechotnych, takich, jakie każdy widział w filmach wojennych. Zakopywania w ziemi małych pudełek zabrania prawo międzynarodowe. W zamian mieli dostać miny nowej generacji - zarówno do zabijania ludzi, jak i niszczenia pojazdów. Mieli. Od 10 lat trwają nad nimi prace, na które wydano łącznie 38 milionów złotych, a do finału jeszcze daleko.
więcejSuperniszczyciel wypłynął w morze
Na próby wypłynął drugi amerykański futurystyczny niszczyciel typu Zumwalt. To pierwszy krok do przekazania okrętu US Navy i wdrożenia go do służby. Podobnych miało być jeszcze 30, ale ostatecznie budowany jest już tylko jeden. Nowoczesne niszczyciele okazały się zdecydowanie zbyt drogie nawet dla Amerykanów.
więcej"Niedowierzanie". Zapasowe silniki Voyagera 1 włączone po 37 latach
W środę 29 listopada naukowcom udało się uruchomić silniki zapasowe Voyagera 1, kosmicznego nestora, i to po 37 latach w trybie hibernacji. Ku zdumieniu naukowców NASA, funkcjonowały bez zarzutu.
więcejSCS staje się faktem. Ten system zmieni wszystko
Totalna kontrola społeczeństwa. Władza, która wie, co jesz, gdzie bywasz, co myślisz i z kim sypiasz – każdego dnia, przez całe twoje życie. Ta wizja od lat przeraża i inspiruje. A jednocześnie właśnie staje się rzeczywistością – od 2020 roku dla przeszło miliarda ludzi.
więcej"Nie ukrywam, że było mi trochę ciasno". Tom Hanks odebrał malucha
Aktor Tom Hanks odebrał w Los Angeles prezent z Bielska-Białej - białego fiata 126p. - To naprawdę piękny samochód - chwalił gwiazdor, zapowiadając rodzinną wycieczkę podarowanym autem z Polski.
więcejKrytyczny błąd w MacOS. Apple reaguje
Krytyczny błąd w systemie MacOS 10.13 pozwala zdobyć uprawnienia administratora bądź zalogować się na konto uprzywilejowane bez znajomości właściwego hasła. Błąd wywoływany jest poprzez żądanie uwierzytelnienia przy zmianach konfiguracji systemu. Apple poinformowało, że pracuje nad rozwiązaniem problemu.
więcejImponujące wyniki Facebooka i Apple, gorzej radził sobie Twitter. Wyniki finansowe gigantów
Największe firmy technologiczne i internetowe opublikowały już swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał. Przyjrzeliśmy się raportom światowych gigantów. Niektóre spółki mocno rosną w siłę, notując rekordowe wyniki. Inne są grubo pod kreską.
więcejIntel przestanie wspierać BIOS. Problem dla starszych maszyn
Amerykański koncern Intel podjął decyzję o zaprzestaniu wspierania BIOS-a w komputerach od 2020 roku - podała firma. Decyzja może się odbić na działaniu starego sprzętu i oprogramowania w nowych urządzeniach.
więcejLudzkość kontra żywioły. Nadciąga wsparcie
Ma sprawić, że prognozy pogody będą dokładniejsze. I to nie tylko te krótko- czy średnioterminowe, ale także rozciągnięte w czasie badania klimatyczne. Na starcie swej misji satelita JPSS-1 zaliczył jednak poślizg. Przeszkodziła... pogoda.
więcejSamolot dla VIP-ów w pierwszej misji. Na pokładzie reporter TVN24
Samolot dla VIP-ów po raz pierwszy na misji. Reporter TVN24 Łukasz Wieczorek wszedł na pokład Gulfstreama G550, który będzie woził najważniejsze osoby w państwie. Materiał magazynu "Polska i świat".
więcejTak oddycha Ziemia. Zanikające piękno naszej planety
Dwadzieścia lat Ziemi na fantastycznych zdjęciach wykonanych przez satelity NASA. Tak powstał przepiękny film pokazujący, jakie zmiany zaszły w tym czasie na powierzchni naszej planety, w jej florze i faunie.
więcejRoboty mogą zastąpić ludzi. Sprawdź, czy twoja praca jest zagrożona
Rozwój sztucznej inteligencji postępuje, a wraz z nim rozszerza się lista zawodów, w których roboty zastępują ludzi. Poniżej prezentujemy kilka przykładów rewolucji technologicznej.
więcejMa być superszybki, na prąd i sam się naprawiać. Auto przyszłości od Lamborghini
Lamborghini ujawniło koncept pojazdu Terzo Millennio opracowany we współpracy z Massachusetts Institute of Technology (MIT). Firma pracuje z prestiżową amerykańską uczelnią nad opracowaniem nowej generacji superkondensatorów, które mogłyby zostać wykorzystane jako część nadwozia.
więcejTweety będą dłuższe. Portal szykuje przełomową zmianę
Po wrześniowych testach zwiększających długość wiadomości ze 140 do 280 znaków, Twitter poinformował, że planowane zwiększenie do 280 znaków obejmie większość użytkowników. Nowy limit nie obejmie tweetów pisanych po japońsku, koreańsku i chińsku.
więcejMyśliwce przyszłości uzbrojone w laser. Pierwsze testy już za cztery lata
Amerykańskie wojsko złożyło zamówienie na stworzenie prototypu lasera do zainstalowania na myśliwcu. Koncern Lockheed Martin ma go przekazać do testów w 2021 roku. Nie należy się jednak spodziewać strzelania wiązkami światła i niszczenia wrogich samolotów jak w filmach science fiction. Na razie poziom technologii pozwala bowiem myśleć jedynie o systemach do samoobrony.
więcejChiny budują potężną konkurencję dla amerykańskiego GPS. Na orbitę trafiły kolejne satelity
W ramach budowania konkurencyjnego wobec amerykańskiego GPS systemu nawigacji satelitarnej Beidou (Wielka Niedźwiedzica) Chiny umieściły w niedzielę na orbicie wokółziemskiej kolejne dwa tworzące go satelity - poinformowały chińskie media.
więcej