TVN24.pl - internet-hi-tech-media

Latający gremlin wraca do samolotu. DARPA pokazała niezwykłą technologię
Mają latać w czwórkę, komunikując się i koordynując swoje działanie dzięki sztucznej inteligencji. Gremliny - nowe drony opracowywane dla wojska USA - mają robić to, co będzie zbyt ryzykowne dla zwykłych samolotów. Na przykład bezpiecznie unieszkodliwiać rosyjską obronę przeciwlotniczą. Agencja Pentagonu opublikowała pierwsze nagranie pokazujące je w działaniu.
więcej"Żaden portal społecznościowy ani komunikator nie został zablokowany"
Prezydent Iranu Hasan Rowhani skrytykował blokowanie w jego kraju popularnej aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram. Jak tłumaczył, osoby z jego administracji nie odcięły dostępu do Telegrama.
więcejNiezwykły taniec holowników na rzece
W dniach 28-30 kwietnia w Petersburgu w Rosji odbyła się piąta edycja festiwalu lodołamaczy. Z tej okazji holowniki, na co dzień obsługujące wielkie statki, wykonały na rzece specjalny taniec.
więcejTelegram zakazany. "Biorąc pod uwagę różne skargi" i "bezpieczeństwo"
Władze sądowe Iranu wprowadziły blokadę popularnego komunikatora internetowego Telegram, uzasadniając to względami ochrony bezpieczeństwa narodowego - podała irańska telewizja państwowa.
więcejFerrari bez charakterystycznego ryku silnika. Trwają testy hybrydy
Ferrari testuje model hybrydowy napędzany benzyną i prądem. Auto ma być dużo cichsze od tradycyjnych samochodów marki.
więcejBloomberg: amerykański gigant tworzy domowego robota
Firma Amazon planuje stworzyć inteligentnego robota Vesta, który będzie towarzyszył użytkownikom w ich domach - podaje Bloomberg.
więcejAutomat, który drukuje odpowiednio długie historie. Ma zachęcić do czytania
Częściej niż do książki zaglądamy do smartfona, częściej niż powieści czytamy posty naszych znajomych. Czy w erze telefonów komórkowych jest miejsce na lekturę literatury? Zdaniem regularnie czytających tak, a dla tych sceptycznych powstają specjalne urządzenia, które mogłyby ich przekonać. Jednym z nich jest automat drukujący opowiadania o długości dostosowanej do ilości wolnego czasu. Materiał programu "24 Godziny".
więcejWaszyngton i Londyn: wspierani przez Moskwę hakerzy zainfekowali routery na całym świecie
Stany Zjednoczone i Wielka Brytania stwierdziły w poniedziałek, że wspierani przez rosyjskie władze hakerzy zainfekowali routery na całym świecie w ramach kampanii szpiegostwa cybernetycznego skierowanej przeciwko agencjom rządowym i operatorom infrastruktury krytycznej.
więcejDominator, który przeprasza. Szczerze?
Senator Richard J. Durbin zapytał Marka Zuckerberga, w jakim hotelu wczoraj spał i do kogo wysyłał wiadomości w ostatnim tygodniu. Szef Facebooka odpowiedział, że wolałby takich informacji nie ujawniać. - I właśnie, być może, o to w tym wszystkim chodzi. O pana prawo do prywatności i jego granice - stwierdził senator. Czy dominacja człowieka, który rządzi umysłami ponad dwóch miliardów ludzi, właśnie się kończy?
więcejZuckerberg zapowiada zmiany na Facebooku. "Ingerowanie w wybory jest problemem"
Szef Facebooka Mark Zuckerberg poinformował, że popiera ustawę regulującą w USA reklamy polityczne oraz te związane z kwestiami, które mogą zaważyć na preferencjach wyborców. Zapowiedział weryfikację tożsamości i lokalizacji nadawców reklam politycznych.
więcejPierwszy taki lot po katastrofie. Odpalili silnik i wznieśli się na 30 kilometrów
Niemal cztery lata po tragicznej katastrofie pierwszego samolotu, firma Virgin Galactic wysłała drugą eksperymentalną maszynę w kierunku kosmosu. VSS Unity po raz pierwszy uruchomiła w locie silnik rakietowy, przekroczyła barierę dźwięku i wzniosła się na wysokość niemal 30 kilometrów. W przyszłości ma wozić kosmicznych turystów na 100 kilometrów.
więcejPierwszy prawdziwy samolot X od lat. NASA buduje nowego concorde'a
Dzięki niemu Amerykanie chcą doprowadzić do przełomu w lotach pasażerskich. Technologie na nim przetestowane mają pozwolić na znaczne zwiększenie prędkości lotów i skrócenie podróży. Nowy samolot X został zamówiony przez NASA w koncernie Lockheed Martin i ma być gotowy do 2021 roku.
więcejKlienci 21 banków na celowniku cyberoszustów. Uwaga na tę aplikację
W sieci pojawiła się niebezpieczna aplikacja, dzięki której hakerzy mogą wykraść dostęp do rachunków bankowych Polaków i wyczyścić ich konta - poinformowała zajmująca się cyberbezpieczeństwem firma ESET.
więcejGłupie pomysły i wulgarne treści. Patostreamy docierają do dzieci
Coraz bardziej popularne w sieci stają się patostreamy, a w nich głupie pomysły i wulgarne treści, które oglądają nawet dzieci. Aby ochronić przed tym najmłodszych, ważna jest kontrola rodzicielska. Materiał magazynu "Polska i Świat".
więcejFalcon 9 wystartował. Wyniósł w kosmos aparaturę, przy której pracowali Polacy
Z przylądka Canaveral na Florydzie wystartowała w poniedziałek rakieta Falcon 9 ze statkiem towarowym Dragon firmy SpaceX. Zarówno rakieta jak i statek zostały użyte powtórnie.
więcej"Niebiański pałac" spłonął w atmosferze. Szczątki spadły do Oceanu Spokojnego
Chińska stacja kosmiczna Tiangong-1 uległa zniszczeniu po wejściu w atmosferę. Jej spalone fragmenty spadły w poniedziałek do Oceanu Spokojnego w jego południowej części - podała agencja Xinhua.
więcejZałożyciel Facebooka o sprawie Cambridge Analytica: jest mi naprawdę przykro
Popełniliśmy błędy, wciąż jest dużo do zrobienia - przyznał w środę w oświadczeniu założyciel Facebooka Mark Zuckerberg, odnosząc się do sprawy wykorzystania danych użytkowników portalu społecznościowego przez firmę Cambridge Analytica. W rozmowie z CNN zadeklarował podjęcie kolejnych działań, które mają zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości.
więcej"Użyliśmy Facebooka do pozyskania milionów profili"
Brytyjska gazeta "The Observer" opublikowała w niedzielę szczegóły dziennikarskiego śledztwa dotyczącego działalności kontrowersyjnej agencji Cambridge Analytica, która odegrała rolę w kampanii wyborczej amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa.
więcej"Kijanka", "czajnik", "plemnik". Nieśmiertelna maszyna "made in Poland"
Najliczniej produkowany śmigłowiec w Polsce i najdłużej służący, bo mający już pół wieku na "karku". Nazywany przez wojskowych "kijanką", "czajnikiem" czy "plemnikiem" Mi-2 to maszyna legenda. Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych w ramach przygotowań do obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości zaprezentowało śmigłowce, które choć są zabytkami, do muzeum jeszcze się nie wybierają. Około 40 maszyn Mi-2 wciąż lata z biało-czerwonymi szachownicami, a ich następców na razie nie widać.
więcejChciał wytłumaczyć wszystko. Swoje książki testował na pielęgniarkach
- Nie musiałem dawać wykładów, prowadzić zajęć czy siedzieć na nudnych spotkaniach. Mogłem całkowicie poświęcić się badaniom - mówił Stephen Hawking, tłumacząc, co dobrego wynikło z jego choroby, która ostatecznie doprowadziła do jego śmierci. Mając ten dodatkowy czas, poświęcił się głównie mechanice kwantowej i astrofizyce. Stworzył między innymi koncept "czasu urojonego", który może być tym, na którym tak naprawdę opiera się Wszechświat.
więcej